• Krátkometrážní
  • Hudební

Modelky na zabití (2005) odpad!

Mysleli toto filmári vážne? Herci tak isto? Alebo si len povedali, že cez víkend sa fajne zrychtujeme a popritom natočíme pár improvizácií pod vplyvom? Neviem. Čistokrvná filmová hrôza.

Marie, královna skotská (2018)

Intrigy na kráľovskom dvore ( samozrejme, že multikulti osadenom ). Televízne pôsobiaca rozprávočka pre históriu neznalých konzumentov, ktorý majú pre takto podané záležitosti viacej pochopenia.

Ztracené město (2022)

Stará dobrá HONBA ZA DIAMANTOM či jej pokračovanie, snímky ktoré určite museli byť jedným z inšpiračných zdrojov pre tento, musím to napísať, paskvil. Čakal som v kútiku duše, aspoň máličko hlúpučký klon nejakej tej jonesovky, či o'connellovky, ale namiesto toho tu pobehuje, musím to napísať, trápna Bullocková, pri nej ešte o level nižší Tatum. Daniel ´´Potter´´ Radclife sa snaží a jeho hlavný bad guy naozaj občas pôsobí, ako šťavnatá paródia na bondovského záporáka, ale deje sa to len na malej ploche. Brad ´´nevyužitý´´ Pitt, je jeden z mála svetlých bodov. No, ale aspoň mi to zaplátalo čakanie na Najväčšieho, kým si opäť nenasadí svoju fedoru.

Kadaicha (1988)

Pompézne nedovarený rádoby horor, pri ktorom máte na ovládači v pozícii prst na FFW. A práve takéto snímky majú coolové covery na VHS DVD a Blu, pričom markantne menia celkovú skutočnosť, ktorá diváka čaká. Čarodejníci z krajiny OZ natočili nudný blud, ktorým OZploitation iba trpí.

Podraz II (1983)

Akési spirituálne pokračovanie legendárneho PODRAZ(u). Postavy majú podobné mená, ale postavy sú nové. Viacero komentárov tu spomína, že najlepšie bude tento film spájať s originálom a divácky pôžitok bude lepší. A je to pravda. Má to vlastný štýl a viac sa aj štylizuje do komediálnej polohy, než do gangsterky. Bol to vo svojej dobe prešľap, ale časom sa z toho stal celkom zábavný snímok.

La Traque (2010)

Tento biják trpí zlým prednesom. Zle nasvietené nočné scény spolu s roztrasenou kamerou spôsobujú, že divák vidí veľké kulové a potrebuje k tomu infrák, či nočné videnie. N@sratých párnokopytníkov tak vidíme len od krku k pyskom, plným pekne sa do ľudského maska zapárajúcim klom. Dej je skôr malou lesnou odysseou jednej rodinky, ktorej všetky vzťahové problémy vyrieši pár zmutovaných divých svíň.

Jeníček a Mařenka: Soumrak čarodějnic (2013) odpad!

WAU! Snáď každé políčko filmu, je umelecká stoka. Telenovelovské herecké výkony ( aj veteráni ako Roberts, či Angelová by sa v nejakej tureckej, či juhoamerickej televízii uživili ), rejža na úrovni prvého stupňa ZŠ, vizuál sa rovná nule. Rozmýšľam, kto vlastne a pre koho natočil tento paskvil? A ten cover či plagát, je jeden veľký podvrh.

The Oracle (1985)

Ono sa to občas aj rozohní, pričom sa vtedy dá hovoriť o hororu s patričným gore ( hlavne v poslednej polhodinke ), ale väčšinou je to úmorná nuda, naviac tak hrooozne zle zrežírovaná, zostrihaná a zahraná, že sa tu o nejakej profesionalite nedá veľmi písať. Ako píšem, zachraňuje to len to gore a občas slušne masky.

They Saved Hitler's Brain (1968) (TV film) odpad!

Ztkový hit THE MADMEN OF MANDORAS, vylepšený o nejakú tú minútu stopáže natočenú o 5 rokov neskôr. Snímok to ale nezlepšuje, práve naopak. Ale cash je cash, tak prečo nerecyklovať? Aj tak sa tvorí filmové umenie.

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Pre mňa rozhodne sklamanie. Táto séria je ako celok skôr len nastavovanou kašou a marketingovým blizardom, ktorý sa z toho snažil spraviť očakávanú seriálovú udalosť prvej polovice sezóny. Zbytočný prechod z epizódnej minutáže na tú celovečernú, veľa zbytočne použitého materiálu ( tu sa strihač zrejme nudil ). Nabudúce ale očakávam zlepšenie, vyhliadky nie sú zlé.