• Krátkometrážní
  • Hudební

Super mazlíčci (2019)

´´Uchvátila´´ ma nielen hrozná animácia, ala aj hlúpy príbeh, ktorý zrejme nezaujme ani malých faganov. Rodičia a dospelý, tí budú mať čo robiť, aby dosiahli vytúženého konca tejto mizérie. Rozpočet zrejme zamestnal iba pár compjutrov a dodal jeden zo spodkov modernej animovanej tvorby.

Loudilové (2009)

Čakal som zvrátenejšiu a buranskejšiu vypaľovačku, ale aj bez týchto ingrediencií, ide o príjemnú zábavu hlavne pre teens. A hlavne pre tých mužských. Je to proste fakt. Dnešné ´´uvedomelé´´ devy si totižto v tomto filme svoj vzor nenájdu.

Velké oči (2014)

Burtonov zrejme jediný ´´svetlý´´ a antirozprávkový ( rozumej štýlom prednesu ) snímok, ktorý bol zrejme jeho akousi slabšou chvíľkou a pozastavením sa nad vlastnou kariérov. Táto otočka ale nejak nezafungovala. Všetci chceme stále toho istého Tima a je to jeden z niekoľkých rejžov, ktorý proste bez svojich trademarkov nedokáže plne uspokojiť jadro svojho diváctva.

Přenašeči (2009)

Pomerne prorocký snímok, ktorý ale nijak zvlášť nezaujme. Zrejme aj rozpočet nedovolil trochu sa roztiahnuť a tak nám len komorne ponúka svedectvo skupiny rozdielnych charakterov, ktorí sa ocitajú uprostred bezdušej krajiny.

Smrtící mise (1995)

Nádherne sýte kinobéčko, miešajúce niekoľko známych žánrových motívov dokopy. Tak príjemne zle prednesené, až ho chcete ako fajnšmeker fanúšik milovať. To by však muselo mať väčšiu koncentráciu ,,guilty pleasure,, atmosféry. Tú ponúka iba dvojmetrová dánska modelka a triková stránka ( je dobré, že sa tvorcovia rozhodli pre staromódnejšie technologické postupy, ako napr. stop-motion animácia, či modely a miniatúry, pretože ak by stavili na vtedy rozbiehajúci sa boom CGI, pri ich rozpočtovej váhovej kategórii by to dopadlo katastrofálne ).

A Little Red Flower (2020)

Čínske NA VINE SÚ HVIEZDY, ktoré túto problematiku podávajú svojím, ázijským spôsobom. Netlačia na pílu, ale ak príde na dojáky, sú reálne.

Tenement (1985)

Remeselne sprasený, ale v rámci žánrových snímkov pomerne výživný zásek. Krásne farebná krvička, odfláknuté špeciálne efekty a herci...herci si zrejme zahrali samých seba. No nekúpte to. O zábavu zo spodných vrstiev je postarané.

Lekce Faust (1994)

Dielo svojho tvorcu. Ak neviete aspoň z časti do čoho idete, tak sa tomuto filmu radšej vyhnite. Surreálnosť a zdanlivá nesúrodnosť snímku, z neho robia silný čajíček pre obyčajných konzumentov. Skvelá vizuálna podobizeň z neho robia niečo, čo sa v histórii kinematografie len tak nenájde. Výnimočný, ale predsa len nudný počin.

Kněžna Libuše (2008)

Až rozprávkovo ladená historická fraška, ktorá mala potenciál. To by ale museli tvorcovia prisypať ešte nejaký ten groš navyše. A rozhodne vymeniť osadenstvo a sebe sňať ružové okuliare, s ktorými snívali o ( minimálne ) európskom kinohite,ktorý ale v takejto podobe rozhodne neprišiel.

Modelky na zabití (2005) odpad!

Mysleli toto filmári vážne? Herci tak isto? Alebo si len povedali, že cez víkend sa fajne zrychtujeme a popritom natočíme pár improvizácií pod vplyvom? Neviem. Čistokrvná filmová hrôza.