• Krátkometrážní
  • Hudební

OneRepublic - If I Lose Myself (2013) (hudební videoklip)

Aká dokáže byť mládež uvoľnená. Atmosférické video, ale pre mňa v ostatnom nepodstatné.

Marpo feat. Gemstar: Moment (2013) (hudební videoklip)

Tuctovka pódiový videoklip, ktorý sa možno teší priazni hlavne fanúšikov.

David Steel: Cela 430 (2013) (hudební videoklip)

Video je dobre natočené, ale pokrytecky podané.

Separ: Studený svet (2013) (hudební videoklip)

Aj pri tomto klipe mi je jasné, že na viac ( čo sa týka videoklipov ) umelec proste nemá.

The Beatles: Words of Love (2013) (hudební videoklip)

Vizuálne jeden z najpôsobivejších videoklipov, občas síce pôsobiaci skôr ako paródia než pocta, ale to na veci nič nemení.

Lví král 3: Hakuna Matata (2004)

Vyšperkovaný scenár, ktorý tu zaujme viac, ako nejaké dobrodružstvo, ktoré je vlastne len ten pôvodný leví príbeh, z pohľadu ústrednej komickej dvojice. A práve v tom je to kúzlo.

Lví král 2: Simbův příběh (1998)

Technicky je to takmer na rovnakej kvalitatívnej úrovni a tak to nepôsobí ako videopožičovňový lacný animák, ale ako niečo, čo by uspelo a zapôsobilo ( v tej dobe ) aj v kinách. Príbeh je ale jedno klbko klišé, ktorého kritiku ale treba brať s určitou rezervou. Tu nešlo o to zaujať drsných kritikov, ale hlavne divácku obec a to hneď tú, ešte obávanejšiu, decká.

Zem spieva (1933)

Fascinujúci výlet do dôb, kedy sa ešte ,,žilo,, a to aj napriek úskaliam, ktoré tento život strpčovali. Verím, že to bola existencia s menšími trablami, ako je dnešný psychicky náročný, umelo vytvorený priebeh väčšiny nášho života.