• Krátkometrážní
  • Hudební

De stilte rond Christine M. (1982)

Psychologická štúdia troch žien, pri ktorej som neočakávane nezaspal a to aj vďaka náramne pulzujúcemu synťákovému soundtracku. Presne film svojej doby, so stále aktuálnym presahom.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Johnovi Wickovi, sa ešte tak v prvom, druhom diely dalo veriť, že je to človek z mäsa a kostí. V posledných dvoch častiach, je to ale nezničiteľný terminátor, na ktorého by snáď nemal šancu ani Kapitán Amerika. Ale koho to seri€? Na akciu sa so sladkým úsmevom a vypúlenými okáľmi náramne dobre pozerá a že má film vyše dve aj pol hodiny? Koho to seri€? Zbehne to, ako polovičná minutáž a to je pri v posledných rokoch pri prepálených minutážach doslova zázrak. Uvidíme aká bude ďalšia budúcnosť ( a ako dopadne budúcoročný spin-off BALLERINA ).

U konce s dechem (1983)

Tento remake sa snaží o niečo podobné, ako originál. ísť akousi inou hollywoodskou cestou ( originál bol vlajkovou loďou francúzskej novej vlny ), ale prišla len nuda a pokus a akúsi antierotiku, pričom zrejme tvorcovia chceli dosiahnuť pravý opak. Zbytočný a hlavne nezáživná perábka.

David Gahan: A Little Piece (Live) (2004) (hudební videoklip)

Koncertné videoklipy majú jednu nevýhodu. Nieje to predom pripravené dielo a tak to čo vidíte, je improvizácia. Občas to so songom sadne, občas nie. Záleží na tom kto ste a ako svoju hudbu vnímate. Toto je Dave Gahan.

David Gahan: Bottle Living (2003) (hudební videoklip)

Trikový videoklip, ktorý je podobne ako song, nie príliš výrazným, ale určite nie zlým.

David Gahan: Dirty Sticky Floors (2003) (hudební videoklip)

Singel je poriadnym kopancom fanúšikom DP - Som skvelý, aj bez nich - videoklip je skvelou kolážou nálad a pre každého niečo.

David Gahan: I Need You (2003) (hudební videoklip)

Nechcel by som to takto napísať, ale ináč to nejde a snáď mi všetci odpustia. V klipe a samotnom songu, jeho kumpáni z DP vôbec nechýbajú.

Depeche Mode: Goodnight Lovers (2002) (hudební videoklip)

Intímne video, pri ktorom premýšľate, ako sa postupne okolo skupiny všetko menilo. Hudba, videoklipy a filozofia.

Depeche Mode: Dream On (2001) (hudební videoklip)

Zaujímavé, pomerne fantazmagorické videjko. K skladbe rozhodne sedí.

Depeche Mode: Freelove (2001) (hudební videoklip)

Dosť netradičný videoklip, ani nie tak pre chlapcov s kapely, ale pre všedného diváka.