• Krátkometrážní
  • Hudební

Městečko prokletých (1960)

´´Príjemné´´ atmosférické dielo. Minimum špeciálnych efektov a maximum tajuplnosti.

Městečko prokletých II (1964)

Na prekvapenie, sa to nevydalo cestou klasickou pre pokračovania. Teda väčšie, akčnejšie a napínavejšie. Opäť tu ide o komorne podávanú atmosféru, napätie na úrovni a minimum akcie. Toto pokračovanie však stratilo celkové tajomno originálu.

Městečko South Park (1997) (seriál)

Obrovský animovaný kult, s už zľudovelými hláškami, kopou nemorálneho a čierneho humoru a vynikajúcimi postavičkami.

Městem chodí Mikuláš (1992) (TV film)

Tak trochu smutnejší a krušnejší pohľad na vianočné obdobie, ktorý sa však nezdráha ani humoru a optimizmu.

Město (2010)

Vyzerá to, ako keby sa Ben Affleck ako režisér bál pridať viac emócii a ešte väčšiu drsnosť a napätie tam, kde si to snímok žiada. Z toho potom pramení určitá zdĺhavosť a odhaľujú sa nedostatky. Rozhodne je to však lepší nadpriemer už len z toho dôvodu, že Affleck nie je zatiaľ ešte taký skúsený režisér.

Město andělů (1998)

Síce slzopudné a romantické, ale miestami akosi nudné. Nicolas Cage má takmer po celý film rovnaký kukuč ( ten jeho psíkovský ) a nieje ničím zaujímavý. A Meg Ryan tiež vie zahrať aj lepšie. Len pre silných romantikov.

Město bohů (2002)

Majstrovská réžia filmu, pri ktorom ani nedýchate, ktorý má vlastné zákony. Strhujúci pohľad do reálneho a realisticky podaného života v divokých a k životu nekompromisných brazílskych slumoch dýcha excelentnosťou všetkých položiek, ktoré robia film filmom.

Město iluzí (1952)

Pripomína to poviedkový film, ktorý má síce jednu dejovú líniu, ale nekompatibilné príbehy. Snáď možno herecké výkony pomôžu k lepšiemu výsledku snímku, ale nie veľa. Veľa sa tu vraví o tom, že je to jeden z najlepších filmov o Hollywoode. To by ste mali ale vidieť ALL ABOUT EVE, SUNSET BOULEVARD či ED WOOD.

Město mrtvých (2006) odpad!

Skutočný filmový bordel, ktorý je jednou odpornou báchorkou z bludnými hereckými výkonmi a tou najamatérskejšou réžiou akú si len viete predstaviť. Nech žije Ed Wood!

Město nemrtvých (2013)

Dolfíčku, Dolfíčku, je mi jasné že treba platiť nájom, dane a živobytie, ale občas treba mať aj hrdosť. A Ty, čo si bol akčným idolom jednej ( mojej ) generácie, máš na výber plné právo. Prajem ti ešte veľa ďalších úspechov a prosím, spomeň si občas aj na nás divákov.