• Krátkometrážní
  • Hudební

Život (2017)

Medzi Scottovými (pred)pokračovaniami jeho vlastného vesmírneho teroristu, sa vtlačil aj tento priemerný sci-fi horor, ktorý ale prišiel dosť neskoro ( dva mesiace pred COVENANTOM ), ale čo je najdôležitejšie, s premárnenými kartami v rukáve. Herecká zostava a vizuálne poňatie by samo osebe stačilo, ale scenár a réžia sa nejako nepretrhli. Dokonca som v určitých momentoch kládol otázky typu, čo tento televízne vyzerajúci snímok robí v kinách.

Život Adèle (2013)

Vlastne ani neviem svoje myšlienky prefiltrovať cez klávesnicu. Je to film, ktorý rozpráva tak, ako život sám. Láska, bolesť, radosť, utrpenie. Tie odvážne erotické scény sú v tomto prípade nepodstatné a sú len doplňujúce, aj keď sa hodia viac do hardcoru, ako do mainstreamu. Nieje to o prvoplánovanej erotike, je to o láske vyvolávajúcej túžby, z ktorých pramení sex.

Život a smrt plukovníka Blimpa (1943)

Ako celok, dosť nezáživná freska s zopár príjemnými momentami, ktorých je ale na takmer trojhodinovú dĺžku málo.

Život Briana (1979)

Ak ste akéhokoľvek vyznania či viery, toto vás musí pobaviť.

Život brouka (1998)

Na začiatku svojej celosvetovej domény na trhu digianimákov vytvoril Pixar tento skoroskvost, ktorý detské zmysli pohltí na doraz a nám starším sa podarí na hodinu aj pol vypnúť a vžiť sa do života toho malého fagana čo sedí vedľa nás.

Život je krásný (1997)

Tento film treba vidieť. A hlavne v týchto zlých časoch. Je to dokonalá symbióza komédie a drámy. Niečo, čo dokázal v minulosti iba Charles Chaplin. Poklona.

Život je krásný (1946)

Mnohé filmy v histórii získajú neskutočný kultový status. Mnohé snáď nie až tak zaslúžene. Z môjho pohľadu je takýmto príkladom aj ŽIVOT JE KRÁSNY. To, že je to vianočná klasika je snáď na mieste, ale klasikou je IBA na Vianoce. V inom ročnom období, ale stráca svoju silu, nepôsobí tak emotívne a nevzbudzuje v ľudoch toľké nádeje, v ktoré ľudia zasiahnutý práve vianočným sentimentom dúfajú. Ide o krásny snímok, to mu neberiem, ale brať ho ako niečo výnimočné by bola proste chyba. Je to len pekne natočený, nadčasový príbeh o ľudskom odhodlaní prijať všetko to najhoršie z tej najlepšej stránky. A snáď by raz mohol oficiálne platiť za návod, ako toho všetkého dosiahnuť. Ak ním už ovšem nieje.

Život je takovej (2009) (hudební videoklip) odpad!

Amatérsky videoklip jak z vitríny.