• Krátkometrážní
  • Hudební

Noc husí kůže (1986)

Videl som to ešte v dávnych dobách, ale pamätám sa na to, ako keby to bolo včera. Pre mňa vtedy ultimatívny horor. Výborné zombie béčko s kvalitnými trikmy a hororovými scénami. A tie slimáčiky...no proste jedna radosť.

Kripozoidi (1987)

Pekné tri hviezdičky pre toto tuctové neoriginálne béčko. A to hlavne za stopáž a niekoľko nechtiac vtipných scén.

Ayla z kmene medvědů (1986)

Menej realistické a zábavné ako BOJ O OHEŇ, ale predsa ešte vysoko kvalitné dielko. Daryl Hannah v žiadnom inom filme nevyzerala lepšie.

Truman Show (1998)

Tak len kvôli Jimovi Carreymu ten film stojí za pozornosť. Čudujem sa toľkým maximálnym hodnoteniam a pobytom v Top 200.

Terminátor (1984)

Prevratný vstup Jamesa Camerona do prvej režisérskej ligy. Nie tak bombastické a akčné ako TERMINÁTOR 2 ( je tu rozdiel vo váhovej kategórii rozpočtu ), ale originálnejšie a temnejšie. Možno sa to bude zdať čudné, ale ja by som Arnoldovi odklepol Oscara. Fakt! Aj na zahranie umelej postavy robota treba talent a Arnold ho od prírody s určitosťou má. Arnold nikdy nebol charakterný herec, a táto úloha mu sadla ako nikomu pred tým. Ani De Niro s Al Pacinom dokopy by to nezahrali lepšie ( aj keď by to mohla byť celkom príjemná skúsenosť pre diváka ). Nezabudnuteľný film.

Vrchní, prchni! (1980)

Klasická česká odrhovačka s niekoľkými podarenými scénami. Svěrák rules.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Príjemná ľudská dráma s hereckým supervýkonom Leonarda Di Capria. Ten filmu dodal 4. *.

Láska nebeská (2003)

Úžasný, dojímavý, vtipný. Neviem ani poriadne vyjadriť pocity, ktoré mám pri sledovaní tohto excelentného diela. Dalo by sa povedať, že je to ultimatívny film v žánri romantickej komédie. Film, ktorý je tradičným spestrením mojich Vianočných sviatkov, kedy najviac zapôsobí jeho prekrásna romantická atmosféra.

Gladiátor (2000)

Prvý a posledný na 100 % vydarený historický veľkofilm nového tisícročia. Russelovi Croweovi sedí rola ako uliata ( aj keď si osobne myslím, že až na Oscara to nebolo ), výprava je správne benhurovsky výpravná, hudba krásne moderne historická, akčne scény do detailu dokonalé a herecké výkony sú asi tie z najlepších v tomto žánri ( Joaquin Phoenix je neskonale dokonalý hajzel ). Film, ktorý ma v tom roku potešil ako máloktorý iný a záver ma stále vie priviesť do stavu keď mám slzy na krajíčku a hltám naprázdno.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Síce každý z novej trilógie odo mňa dostal 5 *, ale tento si ich zaslúži najviac. Georga Lucasa ako keby postihla na koniec toho všetkého genialita. Konečne sa to všetko približuje atmosférou k pôvodnej trilógii, vytratila sa všetka tá detinskosť predchádzajúcich častí. Bombastický záver ( začiatok ) Star Wars ságy s najnostalgickejším záverom v histórii filmu.