Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Je to zvláštní, ale ačkoliv seriál na mě působ v mnoha směrech kvalitním dojmem, má sympatické herce + na Annabelle Wallis aka Jane Seymour bych se mohl dívat snad nepřetržitě, tak mě nedokázal vtáhnout do svého příběhu. Pouhých šest epizod bylo na mě moc, utnul jsem to po čtvrtém dílu. Při sledování jsem byl myšlenkami úplně jinde, ani žádné zvraty mě nepřitáhly, a tak mají Peaky Blinders u mě konečnou.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Cruel Intentions jsou filmovým skvostem. Ústřední trio se skvěle doplňuje, celá ta zvrácená aura funguje naprosto famózně (místy mi připomínala Mechanický pomeranč) i díky soundtracku a šťavnatým dialogům mezi Kathryn a Sebastianem a navrch tu ještě máme totální fuck off ending. Já se neskutečně bavil od začátku až do konce. Proč? Jednoduché! Jsem teenager! Tenhle film je prostě pro nás jako dělaný. Přeci jen ale jednu malou výtku mám. Dalo se to roztáhnout o nějakých 20 minut. Psychologie postav by byla hlubší a ještě více propracovanější. Uteklo to jak voda, přitom se to z plného konceptu nevyždímalo.

Firefly (2002) (seriál)

Podle mě až moc přehnaný kult z úst těch nejzarytějších fanoušků. Celkový koncept je nakoktejlovaný velice dobře. Vesmírná kovbojka okořeněná místy až zabijáckým humorem - za to má u mě Whedon největší plus. Nathan Fillion je král, Adam Baldwin rovněž, jen škoda, že Christina Hendricks byla pouze ve dvou dílech, ale bohužel to je pochopitelné vzhledem k tomu, že byla jenom jedna řada. K Foxům se vyjadřovat opravdu nemá cenu, dokurví vše, jak jen mohou. Největší výtku mám (a to vlastně s Foxem trochu souhlasím) v určitých situacích, kdy se z Mala i Jayna stávají hodně nemilosrdné, kruté a temné mr*ky, což mi prostě vzhledem k jiným situacím a právě té humorné stránky jaksi vadí. U Firefly se nejde nudit, a i když mám určité výhrady, nelze Whedonovi upřít fakt, že vytvořil opět něco geekovsky báječného a nezapomenutelného. NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Malcolm, Jayne, Saffron.

Na hraně zítřka (2014)

Na první sci-fi s Emily Blunt jsem se těšil strašně, strašně moc. Očekávání tedy byla obrovská. Po prvních recenzích v zahraničí i u nás už jsem tušil, že zklamán určitě nebudu. A opravdu jsem nebyl, ba naopak. Edge of Tomorrow je prostě jedna velká jízda s pořádnými koulemi! S Tomem Cruisem jsem sice ještě neviděl všechna sci-fi, ale s přehledem mohu říct, že tohle bylo pro mě nejlepší. Byl jsem zvědavý na to, jak mě příběh, který je ve své podstatě ničím nijak originální, uchvátí. Výsledek? Jedna podtržená, a to z mnoha důvodů: 1) Cruise i Blunt tvoří jednoduše skvělé duo. 51letý veterán ve zcela nové roli velkého zbabělce, jenž se v průběhu filmu transformuje ve vraždící mašinu a lídra. Moje favoritka Emily Blunt pak ve své pořádně "badassacké" roli kraluje takřka všem scénám. Zkrátka "Full Metal Bitch" se vším všudy. Sakra, jak mě to pořád neskutečně štve, že musela odmítnout roli Black Widow...2) Doug Liman nám nedá skoro žádný čas se pořádně nadechnout. Akcí, jejichž vizuální stránka je mimochodem perfektní, je jak naseto. 3) Humoru jak by smet. V neposlední řadě pak musím zmínit bujnou fantazii neustálého prožívání dne. Skoro každý den je ukončen hodně vtipným způsobem, a to u mě tvořilo jádro humorné stránky. Vytknout snad jen mohu hudbu, kterou jsem příliš nevnímal. Potřebuji ještě druhé zhlédnutí, abych posoudil, jestli na mě působila neepickým dojmem, nebo jsem byl prostě tak uchvácen tím, co se děje na plátně a neustále zaměstnán, že jsem ani nebyl schopen ji nějak vnímat. Co se týká konce, tak já s ním moc problémů nemám, ačkoliv bych si ho upravil podle svého. :) Nicméně celkové nadšení se po skončení dostavilo tak či onak a jsem za to nesmírně rád. PS: Výrazně doporučuji hráčům Mass Effectu, místy jsem si připadal jako kdybych se díval na multiplayerovou bitvu.

Jak vycvičit draky: Dar Nočního běsa (2011)

Nejlepší dvacetiminutová "epizoda" o Dracích, a to jednoznačně! Hlavně konec mě dostal a ano přiznávám se, až mi skoro ukapla slza. Až tak jsem si Toothless za tu dobu, co ho znám, oblíbil.

Jak vycvičit draka: Legenda o Kostikradovi (2010) (TV film)

Bez Toothless to prostě není ono. Ne že by Gobber byl špatný, ale tento příběh se jaksi vymykal tomu, pod čím si představuji Dragons svět.

NON-STOP (2014)

Tento thriller svému žánru dostál v každém coulu. Napětím a tajemnem to jen a jen překypuje. Neeson hraje hodného badasse svým typickým stylem a konečně jsem také v nové roli mohl vidět lady Mary z Downton Abbey. Herci působí jako celek panických ovcí věrohodně a připočteme-li fakt, že vás Neeson přinutí pátrat s ním po pachateli a koumat nad různými scénáři, dojde vám, že NON-STOP splnil všechno, co jste od něj čekali.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Nah...své záblesky černého a groteskního humoru to má, ale to jen a jen díky knize, jinak jsem ze Stoletého staříka zklamán. Mé hlavní výtky se týkají méně sprostých výrazů, a to zejména u mé nejoblíbenější postavy Krásky, která oproti knize vypadá jako Matka Tereza a také ztvárnění Bennyho - proboha vždyť to je úplně někdo jiný! Pochválím navození atmosféry, jež vás opravdu přinutí chápat film pouze a jen s humorem, což ani jinak nejde a taky fakt, že všechny postavy působí retardovaně, což lze i z knihy do jisté míry vyčíst. Celkově mi však chybělo tak 50 % elementů, které mě v knize právě nejvíce pobavily, takže dávám za tři.

Mission: Impossible III (2006)

Tak do třetice jsem se dočkal. Konečně ta pravá směsice, po které jsem volal u prvního a druhého dílu. Vždy tomu něco chybělo, ale trojka tuto finální vyváženou esenci v čele s J. J. Abramsem konečně našla. Akce střídá akci, nápady nechybí, stejně jako napětí a na vrcholku všeho je excelující a zaláskovaný Tom Cruise.

Obecná škola (1991)

Hanba mi! Až skoro ve 20 letech jsem poprvé pořádně zhlédl tuto právem opěvovanou klasiku. Několik scén jsem si pamatoval z dětství, když jsem to viděl několikrát rozkouskovaně, ale Obecná škola je film, který se musí vidět celý naráz. Tak citové, nevinné a kouzelné pouto po celou hodinu a půl u českých filmů málokdy najdu, respektive skoro nikdy mi nezahrají na mou notu.