True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Nejalegoričtější seriál, co jsem kdy viděl. Nejbizarnější úvodní titulky, co jsem kdy viděl. Nejneuvěřitelnější reálnost totální a na prvmí pohled praštěné fikce. V superlativech bych mohl pokračovat. True Blood prostě není všední seriál, není to nic pro konzervativně založené lidi, no ve své podstatě patří k opravdové smetánce. Tohle není seriál o upírech, na to můžete zapomenout už po první epizodě. Tohle je seriál o krvi, sexu, krvavému sexu :D, atmosféře, speciálních postavách a bizarnosti v celé své kráse. 1. série je jednoduše úžasná po všech stránkách. Diváka lapne hned v první epizodě a už ho nepustí. Výborná práce jak před kamerou, tak i za ní. Skvělý, napínavý příběh, "potvorské" cliffhangery na konci dílů a skvostné finále. Nebýt tak úžasného nástupu na scénu, tak po druhé sérii to balí minimálně polovina obdivovatelů. Jenomže právě citové pouto, které S01 vytvořila, vám pomůže nejslabší sérii přečkat a v S03 vás čeká zasloužená odměna. Pro mě osobně je tato série nejlepší vůbec. Hlavním důvodem je jedna jediná postava: Russell Edgington - evil, scary gay vampire aneb vtipný, krutý a brilantně zahraný Dracula své doby. "We will eat you, after we eat your children." :DDD Taktéž v S04 musím vyzdvihnout především jeden výkon: postavu Antonie Gavilani De Logrono. Ač jsem na S02 neměl rád především to rozšíření "myth creatures", tak ve čtverce, už smířen, jsem to musel vyzdvihnout - čáry, máry, podkočáry byly přesvědčivé. Bohužel v S05 a S06 přichází opět pád dolů. Není to hrůza (to není žádná série), ale nastolené hlavní dějové linky jednoduše nejsou zajímavé a nezachrání je ani pár nových příjemných a fascinujících vedlejších postav. V poslední - S07 se snad dočkáme důstojného konce tohoto neobyčejného seriálu z továrny HBO, které mě definitivně utvrzuje v tom, že nejlepší kousky se rodí především na kabelových stanicích. Jedinou nevýhodou je opravdu nevyváženost kvalit sérií, no oné tři zmíněné jsou masterpiece a zaručují vám, že i kdyby další série měla stát za nic, tak byste u ní stejně zůstali, protože ten nádech True Blood si vás už dávno získal svou originálností a z mého pohledu také fenomenálními postavami. Pořád jsem na vážkách: 4-5 hvězd. Až čas mi napoví...Jak je u mého komentování seriálů zvykem, dodávám zde vždy tři NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY, ale po Downton Abbey opět marně bojuji s tím, jakou trojici vybrat. Omlouvám se Andymu, Jasonovi, Sookie, Jessice, Billovi, Laffayetovi, dokonce i Sophii Anne, ale vyberu následovně: Russell Edgington, Eric Northman, Pam De Beaufort. UPDATE: ...a z mého pohledu také fenomenálními postavami. Waaat?! Jak jsem to mohl napsat. Právě ony postavy se v 6. sérii začaly rozkládat a v sedmé už to byla jenom tragikomedie. Takový výblitek jako poslední, celistvá série jsem opravdu dlouho neviděl. Je to strašná škoda...True Blood bylo ve své první polovině úchvatné ve všech směrech, ale poslední série je jen odrazem toho, že když tvůrcům dojdou nápady, tak je zle. To se prý ještě hodně odklonili od knižní předlohy, jež je ještě horší...

2 $ocky (2011) (seriál)

Max. Max. A ještě jednou Max. Co slovo, to perla. Vážně, 90% jejích vtipů jsou prostě topka. Nebýt Kat Denings, tak je seriál sotva poloviční. Caroline je oproti ní nic, ale vzhledem k jejímu charakteru nelze víc očekávat. Ovšem vzájemná symbióza funguje perfektně, což pro mě dělá 2 Broke Girls čím dál více oblíbenějším sitcomem. Taktéž vedlejší postavy jsou hodně sympatické. Vlastně není žádná postava, ke které bych měl neutrální či negativní vztah, a to je pro mě vždy neskutečné plus. Vytkl bych akorát zbytečný aplaus u Stifflerovy mámy a možná dosazení nadbytečného gejoše Luise. NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Max, Sophie, Oleg.

86. Annual Academy Awards (2014) (pořad)

Ellen to zvládla na jedničku. Legendární foto, fantastický úvod sršící vtípek za vtípkem a "řežba" Jeniffer Lawrence. Objednávka pizzy taktéž super. Prostě není, co vytknout. Kéž by příjemně strávenou noc nezkazily samotné výsledky. Oscary jsou jedna velká fraška, snad se to v budoucnu změní. PS: Charlize Theron vypadala naprosto k sežrání.

12 let v řetězech (2013)

Jsem jediný, kdo vůbec nechápe ten hype u výkonu Lupity Nyongo? Kromě bičovací scény absolutně neviditelná. Za to Michael Fassbender by měl bez debat dostat Oscara. Jak ten se vytáhl! V krutých scénách mi právě jeho chování a slovní výstupy vykouzlily úsměv na tváři a pomohly zlehčit tuhou atmosféru. 12 years a slave na mě působí těžkopádně, snaží se to až moc hrát na diváka, ale přitom je v celkovém důsledku citově vyždímaný a vůbec nepůsobí speciálním dojmem. Dramatické scény sice fungují na 100 %, no celkový obraz je prostě neslaný, nemastný a nedopomáhá tomu ani chabý soundtrack mistra Hanse Zimmera, což je u takových filmů s podobnou tématikou dvojnásobná škoda. Zkrátka jako diváka mě to nevtáhlo tak, jak jsem očekával a tak, jak se to povedlo snímku s podobným tématem The Help. U pár scén a následných pohledů na zbičovaná záda v člověku zamrazí, ale tyhle pocity se prostě dostavují jen v malém počtu a chvilkovém sledu. A přitom to mělo trvat po celé 2 a čtvrt hodiny. 4 hvězdy prostě nedám, i když kvůli Fassbenderovi jsem pořádně na vážkách.

Kick-Ass 2 (2013)

Tyhle ty syndromy nutnosti druhého dílu nemusím. Komiksově nevím na kolik to je dílů, ale filmově by bohatě postačila jednička. Neříkám, že Kick-Ass 2 není zábavným a dobrým, to chraň bůh, ale už mi to všechno přijde jako zbytečná, ohraná a ničím nepřekvapující nadstavba.

Ledové království (2013)

U Frozen roztajete ještě rychleji než Olaf, který je mimochodem ten nejvíc cool sněhulák pod sluncem, nebo raději spíše pod sněhovým mrakem :) Přenádherné, srdečné písně jako For the first time in forever nebo Let it go a další kouzelné aspekty filmu dělají z Disneyho již poněkolikáté právoplatného krále animovaných filmů. i když většina z nich má stejné základy, stejné silné stránky, nikdy to neomrzí. Vždyť to je přece pohádka, a tu pod tak kvalitní taktovkou nikdy nemůžete zavrhnout :) UPDATE: Další pochvala - pro mě nejlepší soundtrack u animovaného filmu. I několik dní po zhlédnutí jej poslouchám.

Kick-Ass (2010)

Tak to je opravdu NÁŘEZ! Kick-Ass si z nás dělá srandu...vyloženě. Akční scény naprosto cool a co teprve ta epická hudba k tomu! Neskutečně vydařená parodie na superhrdiny, která umí v ten pravý moment zatáhnout za páku a nastavit módy "to už je moc přehnané, stop" a "chtělo by to trochu emocí". Mindy je hlavní hvězda večera a její nástupní bojová scéna, kdy rozkuchá bandu gangsterů je za přispění výborné hudby jednoduše nezapomenutelná.

Na vlásku (2010)

Taková klasická Disneyho pohádka, ale pozor! Klasika té nejvyšší kvality! Vše je perfektně zpracované, ať už mluvíme o Rapunzel a jejích vlasech, roztomilém chameleonovi, o koni koňů Maximusovi nebo samotné tak akorát "evil potvorské" Gothel. Konec samozřejmě slaďoučký, tak jak se na pohádku sluší a patří. Well done!

Schindlerův seznam (1993)

Je to filmový skvost. Spielberg sází všechno především na jednu kartu, a to ukázat neskutečnou nelidskost těch nacistických ku*ev. Samozřejmě se mu to daří na jedničku podtrženou. Takový typ filmu jsem si pustil hlavně proto, že patří k základům kinematografie, ale zopakovat si ho? Už raději nikdy víc...Jen si opět ještě neodpustím rýpnutí do tříhodinového filmu - kdo to má sakra vydržet?! I když kvalita je po celou dobu stejná, tak opravdu nechápu to nutkání vše pořádně natahovat.

Oldboy (2013)

Na asijský originál mě nepřitáhnete, a tak jsem si pustil raději drsného sympaťáka Joshe Brolina a vycházející hvězdu Elizabeth Olsen k tomu. Výsledek? S potemnělým, krutým příběhem, totálním K.O. koncem a boží scénou s kladivem, za kterou by se nestyděl ani bůh bohů mocný Thor, si to jde pro jasné 4 hvězdy.