Leopardí žena (1938)

Škoda, že ta druhá polovina už trochu ubrala na plynu (ne po stránce tempa, ale humoru). Dokud ale byli na obrazovce čistě jen Katharine Hepburn a Cary Grant, byl jsem v absurdním nebi. Šílenost, svižnost, okouzlení. Prostě jsem neměl slov. Konec sice očekávaný, no o to víc příjemnější. Tahle dvojka prostě patří k sobě. A k ním ještě Baby samozřejmě :)) Perfektní komedie pro kohokoliv. Plný počet právem na místě.

Agresivní virus (2014) (seriál)

Temnou atmosférou dokonale nasáklé. Ústřední herci se mi také zatím zamlouvají, zejména Walder Frey aka David Bradley. Sem tam pořádná hnusárna a k tomu vynikající hlavní záporák/záporáci. Zatím velice spokojen.

Probudím se včera (2012)

Takový supr koncept a vtipně přirozené scény po 3/4 celého filmu až na hluché hloupoučké chvilky (honění králíka, nepodání sportky). Ovšem konec mě jednoduše tak na*ral, že to snad ani není možné. A vzhledem k tomu, že ten sci-fi prvek nakonec vyzněl jako totálně nedomyšlená slátanina postrádající sebemenší logiku, nemohu jinak než za 3*.

Jedna za všechny (2014)

Puštěno kvůli Kate Upton a dobrému námětu. Zpracování je ovšem strašné (vážnější i vtipnější scény na stejno brdo) stejně jako ústřední trio hereček. Jaime Lannister sice klátí o sto šest, ale už to není taková sranda, když se nejedná o jeho vlastní sestru. A samotný konec? Lépe se ztrapnit nemohl...ještě, že hraje v tak úžasném seriálu jako je Game of Thrones, a tak má na mě páku, jinak bych ho nenávratně poslal do pekel za to, že tu roli vzal :D

Lucy (2014)

Lucy nezklamala z pohledu Scarlett Johanson - její mimický koncert jsem si hodně vychutnával. Jinak film určitě překvapil z pohledu filosofování a vizuální stránky. Co ale zklamalo, je víceméně celá druhá polovina filmu. Některé schopnosti Lucy až moc přehnané a ten konec...zkrátka to ve mně zanechalo zmatený dojem. Snažilo se to být zbytečně chytré, určitě jsem čekal více akce na úkor rozebírání života. Tři hvězdy tak akorát.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Já ti vám nevím. Mnoho povyku pro nic. Electro sice působí jako pořádný pekelník a konec je opravdu emocionálně s doprovodnou hudbou Hanse Zimmera silný, ale to je tak všechno. Andrew Garfield se mi jako Spider-Man stále hodně líbí, jeho hláškující styl mi sedí, ovšem vše ostatní už jde stranou. Film prakticky nemá žádný pořádný příběh, je zbytečně dlouhý a přišlo mi, že se Spidey proti Elektrovi zas až tak moc nezapotil. Oproti jedničce, kdy převažoval optimismus, se bohužel karta lehce obrací. Na trojku jsem však stále hodně zvědav, a to hlavně kvůli toho, jak naloží s postavou Mary Jane a hlavně, kdo bude do této role obsazen.

Strážci Galaxie (2014)

Řeči typu, že Guardiani ničím nepřekvapili a Marvel je sralbotka, že více neexperimentoval, neberu. Já se totiž neskutečně bavil a ve svém rámci se podle mě jedná o bezchybně odvedenou práci. Duo Groot - Rocket pak obstaralo ten úplný X-faktor v podobě brečícího smíchu, což se mi v kině málokdy poštěstí.

Angel (1999) (seriál)

Vzdal jsem to v polovině první série. Neříkám, že Angel asi nebude dobrý, ale zkrátka mě nepřitáhl. I když čtu, že první série se musí přečkat, pak přijde to "pravé ořechové", tak jsem jednoduše na to nedostal náladu. Do Buffy jsem se zamiloval natolik, že jsem ji musel dokoukat ihned celou a teď už se mi do tohohle světa vracet nechce. A až ano, tak opět nejspíš jen za Buffy. Sorry Angele, asi budeš rovnocenným vůči Buffy, ale já prostě tu chuť na těch 5 sérií noirovského stylu nemám.

Divergence (2014)

Slušná vykradačka Hunger Games, která se Katniss a spol. nemůže v mých očích rovnat, ačkoliv jsem byl nakonec příjemně překvapen. Oproti HG to postrádá především tu krutou atmosféru, která dýchá beznadějí a bolestí na každém rohu. Tohle je takový sladší bráška s méně sympatickými herci a směšným rozdělením obyvatel do frakcí. Shailene Woodley mě se svou postavou Tris přesvědčila až ve druhé polovině filmu, ale už teď jsem zvědavý, jak se bude druhý díl vyvíjet. Kromě dobře vysvětleného začátku totiž poslední minuty vygradovaly moc dobře. Celkově moc zásadních výtek nemám, ale srovnání s HG se prostě nevyhnu a jakmile se tak stane, není o čem. Zde vede jednoznačně The Girl on Fire.

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Ani nevím jak začít ani, co přesně napsat. S Buffy jsem byl obeznámen už několik let a nesnášel jsem ji do morku kostí. Celý seriál mi přišel strašně hloupý a Sarah Michelle Gellar se mi hnusila. How wrong can we be... Ovšem dal jsem tomu pravou šanci, přeci nebylo možné, aby to bylo tak strašné, když to v zahraničí sklízí úspěchy a moji oblíbení uživatelé na csfd to mají v top seriálech. A ještě, když to pochází z dílny Josse Whedona! Nic moc jsem nečekal, ale byl jsem zvědavý. No dojem, jaký tento seriál ve mně po sedmi sériích zanechal, je neuvěřitelný. Buffy jsem propadl víceméně už hned po první řadě. To, co následovalo dále, už je jen důkazem toho, že zdejší hodnocení tohoto dílka je opravdu příšerně nemístné. Jak píše KarelR a další tohle je seriál o dospívání. Takhle zkráceně by se to dalo říct. Do role Buffy se musí vžít nejeden cynik, prožívat s ní neskutečná muka a zároveň dále pokračovat, jak nejlépe umí. Celá etapa od teenagerky až po dospělou ženu je fantasticky vykreslena, a to nemluvím jen o hlavní postavě, nýbrž i o těch dalších. Whedon si pohrál s každým více či méně důležitým, a to že v "pozadí" vývoje použil šikovně zpracovaný svět kolem upírů a démonů je u mě jenom plus. Neumím se přesně vymáčknout, člověk to prostě musí vidět, aby pochopil, že se jedná o jedinečné, nadčasové dílo o jedné neobyčejné dívce, která měla proti sobě stejně jako většina z nás v tomhle věku největšího nepřítele: život. Jsem v silném pokušení zařadit Buffy okamžitě do top 10 seriálů, chce to ale vychladnout a někdy snad dát i repete. NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Buffy, Xander, Spike.