The Loved Ones (2009)

Tenhle film má pár nedostatků, jako že si třeba musíte položit otázku, proč hlavní hrdina obstojně přežívá píchání vidličkou, kudlové uzemnění či pokus o lobotomii, zatímco chudák papínek dostane jednou do krku a je po něm. Taky pravděpodobně nepoberete smysl druhé dějové linie (proč mám proboha sledovat příběh ožralých puberťáků v autě??). Ale přes to všechno to má své kouzlo a princezna Růžovka nemá chybu. (75%)

Dům u hřbitova (1981)

Fulci díky bohu méně brutální než Beyond (přiznávám, gore mému oku příliš nelahodí). Ale co mému oku nelahodilo snad ještě víc je postava botoxového chlapce. Přihodím-li nekonečnou scénu s útočným netopýrem, některé nevysvětlené momenty a nesmyslné závěrečné motto (které bylo asi největším překvapením filmu), nelze hodnotit výš (45%).

Sirotčinec (2007)

První polovina filmu - nádhera: tajemné, napínavé, působivé. Přiznám se, že chrčící dítě s maskou z pytloviny uprostřed ztichlé chodby mi dokázalo pěkně rozšířit zorničky. Druhá polovina svým laděním do dospělácké pohádky je už trochu slabší, zejména závěr (od kterého čekám náležitou porci gradace) mě spíše zklamal: zkrátka mám-li chuť na horor, nechci se dívat na poskakující šťastné sirotečky..

La residencia (1969)

Vzhledem k tomu, že mám čerstvě za sebou Argentovu Suspirii, nemohu se ubránit srovnání, protože tyhle dva horory mají co se týče dějové linky leccos společného. Argentova Suspiria sází na audiovizuální dojem (na nějž nedám dopustit, skutečná perla), zatímco příběh samotný pokulhává a herci jsou víc než tragičtí. Serradorova Residecia naopak hudbou ani obrazem nijak zvlášť nevyčnívá, zato děj je vyšperkovaný až do samého závěru a hercům to navíc vše na rozdíl od Argentových rozevlátých dívenek lze věřit. Na tu dobu - skvěle!

Svatá krev (1989)

Pokud vám cirkusová hudba kroutí uši, připravte se na nejhorší: v Santa sangre naleznete od nekonečného hudlání barevných šašků odpočinek jen zřídka. A pokud vás vůbec cirkusáci, klauni, liliputi v turbanu a dvoumetroví obří transvestiti nebaví, bude tahle Jodorowskeho podívaná tvrdším oříškem, jemuž proměňující se slon, karikatura Ježíše v kurníku či tlustá prostitutka laškující se zdrogovanými retardy jen tak nepomůže.

Pokoj (2003) odpad!

Tomuhle filmu prostě nic nechybí. Je tu láska, nevěra, drogy, pistole, rugby,... a jako věčné intermezzo sex. Jak by řekl Tommy Wiseau: "haha".

Vlčí bouda (1986)

Neherci a přehnaně vyzdvihovaná mušketýrská devíza versus zdařilé vykreslení atmosféry několika dní na opuštěné horské chatě ve společnosti ve sněhu se mrskajících instruktorů. Padesát na padesát, že se budete bát.

Suspiria (1977)

Čtyři hvězdy má na svědomí démonická hudba, která mi ještě týden po zhlédnutí stahuje všechny cévy. To se jen tak nestává. Ačkoli by jinak Suspiria zasloužila mnohem méně (tragické herecké výkony hlavních hrdinek + odhalení, co že to vlastně brouzdá rudými chodbami), hudba a konec konců i kulisy jsou jednoduše dokonalost sama.

Co se vlastně stalo s Baby Jane? (1962)

Jeden z filmů, na které se možná brzy zapomíná, ale už jen kvůli roli Baby Jane (skvěle napsané a ještě lépe zahrané) rozhodně stojí za zhlédnutí.