Dětská hra (1988)

Ocenit mohu pouze první část filmu, kde se ještě napjatě čeká, kdy že se Chucky pohne. Jakmile se ale film přehoupne do své druhé části a je vidět Chuckyho, jak poskakuje kolem svých obětí, švihá plastovýma ručkama a prská spíše směšné než jakkoli hrůzyplné fráze, pozbyde film veškeré přitažlivosti.

Závěť (2007)

70%. Já jen váhám, zda to není milé, pěkné, dobré, protože se jedná o Balkán. Ruku na srdce, je bitka groteskně poskakujících mafiánů s dvojicí holohlavých bratří, na něž, co se týče vzhledu, doslova sedí "jako vejce vejci", v bordelu až tak okouzlující a komická?

Smoke (1995)

Skvělý film na večer, kdy se nechce nad ničím moc přemýšlet. Celkově však na mé gusto průměrný snímek s průměrným dějem, průměrným scénářem a pravda výtečnými hereckými výkony.

Kupředu levá, kupředu pravá (2006)

Dokument o takovém pěkném panoptiku města brněnského, ze kterého se vám bude chtít místy "trošičku mračit"

Den cvoka (2002)

Na to, že je to v podstatě celé postavené jen na vnitřním monologu a přesto to není ani na chvíli nuda, se hodí napsat beze studu "bravo".

Černá labuť (2010)

Bez řádění černé labutě v závěrečné scéně by snad u mě tento Aronofsky nezískal ani ty tři hvězdy.

Průvodce (2008)

Film stojí za zhlédnutí: konec konců téma samotné (příprava zesnulých do rakve) zkrátka pozoruhodné je, krom toho se ještě místy zasmějete, místy vám film hrábne do emočních strun a ještě si můžete popřemýšlet nad chodem japonské společnosti. To vše nicméně nezaručuje, že snímek pokojně a v tichosti téměř obřadní nevymizí záhy z paměti.

Ararat (2002)

"Silný příběh o jednom z největších masakrů 20. století" je tak možná zbožné přání distributora. Ararat zkrátka zdaleka nenabízí to, co může člověk očekávat od filmu o arménské genocidě. Nemá ani informační charakter, natož silný příběh. Slabých 30% a podpis pod komentář JB2203.

Náš vůdce (2008)

Moje očekávání byla naprosto zklamána. Experiment jako takový, kterým se film inspiruje, je bezesporu zajímavý. Ale jeho filmové zpracování je na můj vkus zdlouhavé a vzhledem k vysokým očekáváním i nudné. 45%

Revizoři (2003)

Asi by mě nenapadlo, že film o revizorech z metra odehrávající se po celou dobu jen v útrobách tohoto podzemního systému, může nabídnout tak vizuálně bohatou podívanou, jakou nabízí Kontroll. Stručně řečeno, ono je to skutečně jen o chlapících, byť pravda velmi osobitých, kteří plní své pracovní povinnosti, a o cestujících, pravda, rovněž velmi velmi netradičních, kteří jim ne vždy umožňují těmto povinnostem dostát. To celé společně s neokoukaným prostředím a mnohdy dechberoucí atmosférou podzemních chodeb však dává dohromady výbornou filmovou chuťovku. Mimochodem nálepka "thriller" mi připadá nemístná.