• Romantický

Milenec (1992)

Niektoré scény sú vskutku nezabudnuteľné, hlavne jedna z posledných, keď sa v prítmí auta lúči so svojou láskou a aj to, že tá láska vlastne ani nemá meno. "Někde za pouští svého života čeká budoucnost." - minimálne v podobe rozzeleneného bonsaja.

Já a robot (2013) (seriál)

**UPDATE** Neviem odkedy je "správne" hodnotiť seriál, ale ja už to nevydržím a po druhej časti konštatujem: Bravó. Ja tých chasníkov s tými ich dobre zosnovanými dialógmi (hláškami) žeriem aj s navijakom. **UPDATE** Tak som sa dočkala a vôbec nie som sklamaná. Pekne tá prvá časť šľapala, nejde úplne podľa očakávaní, čo sa mi náramne hodí a Urban sa hodí na rolu "zlomeného" policajta velice a... teším sa na viac.

Robin Hood (2010)

Čas od času som nechápala hudobný podmaz, ale inak to bola dobrota - atmosfericky, herecky (z Marka Stronga sršala zloba ako naozaj a Blanchettka sa v roli stredovekej panej narodila...) a tak. Ridley zase raz nesklamal.

Red 2 (2013)

Skvelá šialenosť, kde hviezdil hádam každý, ale Malkovich to vychytal najviac :D

Mystérium sexu (2013) (seriál)

Po troch častiach by som povedala, že ústredná dvojica vykonáva zásadnú úlohu - akože inak, ale najviac sa mi páči vyšachovaný D´Agosto :D V takejto hereckej polohe som ho ešte nezažila a myslím, že sa jej zhostil velice dobre. Ako celok - dobrý počin. Velice.

Hitchcock (2012)

Tomuto sa povie málo nápadu.

Bezpečný přístav (2013)

Jako z "klasickej" kanadskej produkcie na nedeľné predpoludnie. Tak sa traduje stereotyp? Tentoraz sa zhmotnil v tejto podobe, bez nápadu a atmosféry, tú by sme ťažko hľadali aj vďaka a najmä pre tie benevolentné herecké výtvory.

Život není med (2012)

Videné v originálnom jazyku, bez tituliek, bez všetkého, čo je vlastne asi najväčšia chyba celého filmu, ktorý za to ani nemôže. Ide však o rodinné pletky - ako sa manžel a dcéra vyrovnávajú so smrťou manželky a matky. Dcéra rebeluje, otec sa poneviera s bezdomovcami a stará mama, ako najvýraznejší člen ansámblu, prináša svoje vlastné problémy, aj keď nechcene. Prvky filmu sú značne obohrané, ale milo zahrané. Je to vlastne taká komorná tragikomédia, s veľmi kvalitnou réžiou.