• Romantický

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Prvý diel bol zaujímavý, ale tuším veľké rezervy. Uvidíme, čo príde ďalej.

Riddick (2013)

Čakám na to veky a keď to príde, tak som vyvedená z konceptu. Scenár mi dal na frak, aj keď vizuál bol viac ako uchádzajúci, to teda hej. No a prvá polovica bola bez debaty kvalitnejšia. "Najlepšia" skúsenosť z kina nastala vtedy, keď sa celá sála smiala na scéne, ktorá vlastne vtipná nebola. Nuž, asi potrebujem komorný re-watch, že či sa to nejako nespraví.

Dorfmanová (2011)

Osviežujúce, príjemné, čarovné.

Kick-Ass 2 (2013)

Buď som to nepochopila, alebo to bola vážne hovadina? Dokonca film možno porovnať s ďalšou novinkou (ďalšie pokračovanie) v kinách Percym J. 2 a to by ten Percy aj vyhral... Dobré, vtipné a neprehnané scény by sa dali spočítať na prstoch jednej ruky, zato klišovitostí, nepôvodnosti a riadnej preexponovanosti by sa našlo na tony. Sklamanie roka a facku za to. Neviem, či mne, že som na to išla do kina, alebo režisérovi, ktorý očividne čosi-kdesi pokašlal.

Dvojitý agent (2011)

To tie dialógy, to to napätie, ktoré vlastne ani neexistuje, to tá atmoséfra, ktorá stagnuje. A to rozuzlenie! Tomu sa hovorí krimi-dráma-akčný-thriller. ehm

Ip Man (2008)

Keď chudoba zbližuje, bohatstvo ochudobňuje, nadvláda ohlupuje a hlad zasycuje. Atmosferické poňatie postavy Ip Mana - pokojného, pokorného, pochybujúceho i nahnevaného-, vymykajúcej sa z davu v období, keď práve takáto osoba mohla znamenať zásadnosť. Žiadne brnkanie na city, len vhľad do radov tých, ktorí si podrážali nohy, kým ich "neosvietilo".

Bílá pomsta (2011)

Ono sa to pomaly otvára, ako kniha, ktorá čaká na prečítanie! Sú v tom prvky ako priateľstvo, láska, stratégia, (skrytý) vtip, dôraz na detaily, tradícia, vytváranie novej tradície, zachovanie rádu, sekanie mečmi... keď som pri tom, stále musím obdivovať aktérov bojov (filmových, aj kedysi reálnych), ktorí sa dokážu pohybovať s takou noblesou, eleganciou a skrátka ustáť to v tých háboch. Tiež sa mi páči taký ten pomalý a spomalený efekt prepožičaný bojovým prvkom a aj to, že sa zakaždým objaví nejaká postava... a hoci je preklaná 10-krát, postrelená šípom minimálne 3-krát, stále reve, bojuje a nevzdáva sa života, a samozrejme, že seká doprava a doľava, berie posledné životy v tom jeho dohasínajúcom. Okrem toho je mi čoraz viac sympatická neexplicitnosť hereckého prejavu HK a Č filmu. I keď priznávam, miestami by sa väčšia prehľadnosť hodila (chápem však, že pre znalcov čínskej histórie a pozadia tohto príbehu to musela byť hračka). A hoci som si na zapamätanie mien musela najskôr zapisovať, voči celku je to postrádateľná a zanedbateľná skúsenosť. Potešil Leon Lai, ktorého pomaly objavujem, a ani mnoho ostatných nezaostávalo. A pomaly si zvykám, že každý ázijský film má skvelý OST. Aspoň tento určite. "Do budúcnosti nevidíte, ale dobro a zlo si spliesť nemôžete." Optimista...

Tanec ohnivých draků (2010)

Pána, musím si potrénovať pamäť, lebo tie ich mená (spolu s tvárami) ma raz zabijú. Okrem toho si stále zvykám na HK štýl, takže... Inak je film riadne dramatický, nepovedala by som, že napínavý, ale šťavu rozhodne má a Leon Lai hovorí sám za seba.

Nevědomí (2013)

Akési plané, aj keď vizuálne plné.