Předčasné vydání (1996) (seriál)

Seriál o "sousedovi od vedle", který čirou náhodou dostává zítřejší noviny. Parádní nápad, na kterém se dal postavit výborný seriál. Povedlo se to tak na půl. První dvě série jsou skvělé, po nich to mělo skončit. Za ně by to bylo 75/100. Tady to má nápad, švih a tah na branku. Nesnesitelný Chuck Fishman tomu dává správné grády. Od třetí série to bez něj začíná jít dolů, ztrácí to vtip a odlehčení. Začíná se to skoro opakovat. Za ně už jen 45/100. Dohromady 60/100.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Muselo to přijít, jinak by to nebyl Hollýúd. Po nadprůměrné jedničce, průměrné dvojce, přichází díl číslo tři. To obvykle ve filmové branži znamená, že to bude pěkná sračka (čest výjimkám). Přesně to se stalo tady. Celé to působí dojmem, ok hoši, dva díly vydělali peníze, ale vyděláme ještě víc. Máme fanoušky co na to půjdou do kina, tak natočíme sračku za málo peněz a pěkně je ojebeme. Parta polozapomenutých herců, kteří už pomalu klepou na dveře domova důchodců a mají problém udržet moč si prostě chce vydělat na poslední dovolenou. Tohle je daleko od akčňáku z 80. let asi jako romantická komedie. Stupidnější scénář jsem dlouho neviděl a pokud ano, tak jsem na něj raději zapomněl. Jestli budou pokračovat v nastoleném trendu, tak mi na čtyřku nebude stačit ani odpad. 15/100

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Na jednu stranu film s poměrně nadprůměrným námětem. Na druhou stranu matlanice všeho dohromady. Španělskou občanskou válkou počínaje, přes výrobu atomové bomby až po útěk z domova důchodců. Rádoby vtipné scény, nejsou vtipné, tempo filmu kolísá jak důchodce v houpacím křesle. Tuctová zábava pro lidi. Palec nahoru pro režiséra, že se odvážil zfilmovat tak skvělou knihu jakou Stoletý stařík je. Nicméně nevidím důvod, pro si film pouštět znovu. Suma sumárum 60/100.

Tenkrát na Západě (1968)

Když jsem poprvé viděl stopáž 166 minut, tak jsem se trochu lekl. Nemám moc v oblibě dvou a půl hodinové eposy. Avšak od první minuty byly moje oči přilepeny na obrazovku a hltaly každý záběr. Famózní úvodní scéna mě dostala. Propojení melodií a postav vynikající. Tohle je filmová genialita! Henry Fonda jako záporák skvělý, nádherná Claudia a mstitel Charles "Harmonika" Bronson to je sen. Nejchladnější pohled hlavního hrdiny v dějinách filmu! Musím smeknout svůj kovbojský klobouk. Leone udělal z tohoto kousku opravdové umění. 98/100

Fair Play (2014)

Jsem velice překvapen tím, jak silný film dokážeme vyprodukovat. Na první pohled si řeknete, že to bude celé jen o běhání. Není tomu tak. Film má neskutečnou sílu v pohledu do "zákulisí" dopingu a snaze jedné talentované běžkyně, která se chce vzepřít systému. Judit působí přirozeně, nenuceně a celou dobu odhodlaně se vzepřít "rozhodnutí strany". Celou dobu ji člověk fandí ať se ji to povede. Kdybych měl hodnotit jen filmařinu tak dám 4*, ale film je hlavně o emocích. Proto si tento kousek zaslouží 5* a 90/100.

Ranhojič (2013)

Velmi zajímavý snímek od našich západních sousedů. Mám rád filmy, které zachycují dané téma takové jako je. Žádné schovávání se před moralisty. Pokud jste slabší povahy, některé scény by Vám mohli vadit. Avšak právě tyto scény dodávají filmu šmrc. Celý film se může opřít o jednoho z největších herců své generace Bena Kingsleyho a Toma Paynea. Oba ve svých rolích působí věrohodně, nenuceně a přirozeně. Jediné co mi na tomto snímku vadí je přílišná stopáž. Dvě a půl hodiny sice uteče, vyloženě se nenudíte, ale šlo to klidně o půl hodinu zkrátit. 85/100

Komorník (2013)

Asi nemám tu správnou barvu kůže, abych tento film dokázal ocenit víc.

Sviňák (2013) odpad!

K tomuto "veledílu" nemám co dodat. Moje hodnocení mluví za vše.

Podfukáři (2013)

Na něco podobného jsem čekal. Celou dobu se to tváří jako film o kouzlech a o tom, že bohatým se bere a rozdává chudým. Z FBI si dělají blázny a vodí je za nos. Nemáte vůbec tušení, jak to celé dopadne. Myslíte si, že už to víte a zase nic. Jenže nakonec vyplyne pravá podstata příběhu o pomstě, která byla podána pěkně za studena. Čtyřka iluzionistů působí přirozeně. Celou dobu jsem jim to žral i s navijákem. Avšak Woody ukázal, že je pan herec. Začínám toho chlapíka mít rád. Za mě špičkový výkon. Naopak na Freemanovi už je citelně vidět jeho věk. Stále dobře odehraná role, ale už tam postrádám tu správnou šťávu. Jsem však moc zvědavý co "vyroste" z Dave Franca. Louis Leterrier ukazuje svou tvorbou, že se z něj stal zajímavý režisér, u kterého se vyplatí sledovat jeho počiny. Ještě bych rád vyzdvihl scénář, který je prakticky dokonalý. Na plný počet to však není, ale 4* jsou zasloužené.

Zpátky ve hře (2012)

Už jsem se pomalu začal smiřovat s tím, že Clinta po Gran Torinu už na plátně neuvidím. Potom co jsem zjistil, že bude točit tento film jsem si říkal, jak asi může Drsnej Harry hrát baseballového skauta? Nezklamal. Hraje do sebe uzavřeného starce, který vytrvale odmítá pomoc a společnost druhých. Role přímo napsaná na tělo. Myslím, že to byl hlavní důvod, proč na tento kousek kývl. Baseballová linka je však až moc povrchní, a tak si fanoušek nemůže užít tolik sportovních záběrů. Navíc objevení zázračného nadhazovače v posledních 15 minutách je, tak trochu pohádka. Justin Timberlake pro mě není herec. Je to jen hezká tvářička, která má do kina nahnat všechny ty holčiny co o něm po nocích sní. Amy Adams se vskutku působivě vyrovnala Eastwoodovu charisma a hereckému umění, takže pro mě příjemné překvapení. Clint tedy opět drží celý film, ale ani se slabším scénářem on nic nezmůže. Já zase budu doufat, že se Clint s námi nerozloučí filmem, který je hoden maximálně 3*