Kravaťáci (2011) (seriál)

Seriál je dobre napísaný a nik sa nemusí obávať, že by mu nerozumel po právnej stránke, všetko tam je dobre vysvetlené a pripadá človeku logické. Ktokoľvek castoval túto skupinu hercov si zaslúži emmy. Postavy sú hercom šité ako na mieru, niečo čo takto pasuje som snáď ešte nevidel. Škoda že ich doteraz obchádza aspoň nominácia na emmy. Výborný dej, herecké výkony a skvelá voľba hudbu do rôznych momentov ktoré pokryjú všetko čo v seriály chcem, od zaujímavých cez vtipné po emocionálne dramatické. Moja obľúbená postava i keď sa ťažko vyberá je Donna hraná geniálnou Sarah Rafferty. | 100% | 5* |

NON-STOP (2014)

Napínavý a zaujímavý akčný thriller ktorý vás drží od prvej do poslednej minúty. Film vás nechá háďat kto je naozaj zloduch až podozrievate skoro každého no aj tak vás nakoniec prekvapí. Super herecké obsadenie od najväčších po najmenšie úlohy. Dobra práca s kamerou pri akčných scénach. | 75% | 4* |

Need for Speed (2014)

Ja osobne som sa ani minútku (na tento žáner celkom dlhého filmu) nenudil film bol skvele natočený hudba, závody, autá. Story, na to aký žáner to je, bola tiež super. Sem tam nejaká vtipná scénka filmu neuškodila a dokázal si udržať dramaticky pocit. Aaron Paul ktorý sa mi z Traileru do filmu strašne nehodil ma presvedčil o opaku a hlavne bol trailer podla mňa veľmi zle strihaný. Michael Keaton bol štandardne dobrý a Imogen Poots bola tiež fajn, Dominic Cooper ma moc ako hlavný zloduch nepresvedčil. Film ma držal celých 130 minút a veľmi milo ma prekvapil.| 80% | 4* |

Robocop (2014)

Premena Alexa Murphyho na RoboCopa bola spracovaná psychologicky výborne a presne takéto predstavenie tejto postavy je to čo od prvého filmu (čo dúfam bude séria viacerých) očakávam. Film sa akciou a napätím stupňoval a herecky bol tiež výborný. Joel Kinnaman, Samuel L. Jackson, Gary Oldman a Michael Keaton splnili moje očakávania. Nie až také dramatické ako som očakával a aj preto "len" 75, možno 80% keď si to ešte raz pozriem. | 75% | 4* |

Pompeje (2014)

Je to presne to čo človek očakáva, nič menej ale ani nič viac. Prvá polka filmu Spartacus bohužiaľ bez krvi, druhý polka filmu romantika a výbuch sopky. Útek od sopky mi pripadal ale dosť natiahnutý a zbytočný. Kiefer Sutherland sa mi do filmu moc nehodil aj keď postava ktorú hral bola napísaná dobre a dala sa ľahko nenávidieť. Sasha Roiz by sa mi viac hodil do úlohy hlavného zloducha. Kit Harington mi ako hlavná postava asi tiež v pamäti neostane. V celku bol film fajn ale nič extra. | 60% | 3* |

Noe (2014)

Trojka Crowe, Conelly, Watson výborným hereckým výkonom potiahli tento film (nech si myslím o deji a predlohe čokoľvek) do polovičky lepších filmov. Postava Noah bola v mojich očiach veľmi sporná, čo bolo na filme dobré ale zároveň zlé. Urobilo to postavu zaujímavú ale zároveň až príliš často ignorantskú, pol filmu verí v niečo čo mu boh povedal, no zároveň si vytvorí vlastnú fanatickú mienku o tom ako to urobiť pri ktorej sa drží napriek mnohým znameniam, ktoré by presvedčili snáď aj neveriaceho a tie nestačia aby urobil to čo je správne, no nakoniec sa pre to rozhodne sám z vlastnej vôle. Až príliš často mení postoj k veciam. Vegetarián ktorý by neublížil žiadnemu tvoru si nahovorí že musí zabiť dve nevinné deti. Ľudia okolo mu musia vysvetľovať, čo vlastne boh naozaj chce. Urobilo to postavu a jeho motív zaujímavý ale miestami to bolo až moc prehnané. Efekty boli super ale zároveň CGI použité na zvieratách niekedy otrasné. (príklad biely holub) Do filmu bolo pridaných veľa elementov ktoré odbočovali od biblickej story a človek si pripadal na začiatku ako na scifi-fantasy a nie na biblickom príbehu, čo opäť malo svoje pozitíva a svoje negatíva. Postavy boli výborne ale vzhľadom na to koľko času venovali niektorým mi pri tom zaostávali zas iné ako Noeho najstarší syn, ktorý bol nevýrazný, pri tom mal veľa času na plátne Koniec samotný sa mi zdal dosť natiahnutý, film mal viacero scén ktorých prítomnosť síce chápem ale zároveň tam nemuseli byť. Film mal snáď na všetky pozitíva čo som v nom videl aj zároveň toľko negatív, no koniec koncom patril medzi lepšie ale zároveň mohol patriť medzi naj keby sa zopár chybám vyvarovali | 70% | 4* |

Bitten (2014) (seriál)

Prvé dve časti boli slabé, pozeral som to vlastne len kvôli Laure Vandervoort z "V". časti 3-4 ma celkom zaujali, konečne sa niečo deje, dám tomu ešte šancu. Herecké obsadenie je podla mňa celkom fajn. koniec koncom stále ale len priemerný seriál ktorý by v podstate nemusel mat nič spoločné s vlkolakmi | 50% | 2* |

Defiance (2013) (seriál)

green screen na človeka priam kričí, budget išiel asi skôr na hercov ako na efekty. Dej a dialógy to bohužiaľ tiež nevytrhnú z biedy. Od pilota som si myslel že bude dôležitá postava Irisa, je ale zle napísania a veľmi málo využitá. Hlavná postava Joshua Nolan (Grant Bowler) je priemerný, našťastie tu máme ale Amandu Rosewater (Julie Benz), Kenyu Rosewater (Mia Kirshner), Datak Tarra (Tony Curran) a hlavne vo svojej úlohe skvelá Stahma Tarr (Jaime Murray), oni sú dôvod ktorý k seriálu dokáže prilákať i niekoho iného ako hardcore sci-fi fanúšikov, vďaka nim sa tento seriál dá sledovať. | 60% | 3* |

Rychle a zběsile 6 (2013)

fanúšik Fast and Furious už vie, že každé pokračovanie v tejto sérii sa snaží prekonať svojho predchodcu a tomuto sa to naozaj podarilo. Každý si príde na svoje či pri klasických pretekoch, naháňačke s tankom, prestrelkách alebo veľmi dobrých bojových scénach. Do filmu sa vracia ako to je už zvykom kvantum postáv zo všetkých predchádzajúcich dielov a ako vždy sa je na co pozerať. Film vie byt trochu prehnaný a občas predvídateľný no pre fanúšika rýchlych áut a akčných filmov je to to práve. | 80% | 4* |

Světová válka Z (2013)

A že vraj sa nedá natočiť dobrý film o zombie, stačí sa pozrieť čo urobilo WWZ a dat divákom to čo chcú : akciu, atmosféru, dobru hlavnú postavu (kde sa Brat naozaj ukázal) a to ako svet rieši zombie problém. Zombie sa v tomto filme vôbec netlačia do popredia ale film zároveň na nich nenechá zabudnúť a to je naozaj to čo sa podari málo kedy. | 95% | 5* |