• Rodinný

Slečna Golem (1972)

pripomina mi to film Zabil jsem Einsteina, pánové... oficialny text distributora mi nepripada nezaujaty.chcem uverit,ze je to zly film,pokusam sa o to,ale nejak sa mi to nedari...ale sebakriticky uznavam,ze chyba je vo mne.

Každý týždeň sedem dní (1964)

52%??? to snad nie!:-DDD nova vlna ako vysita! forma-kniha.myslim,ze by vyzeral inak,ak by neeexistovala "hirosima,moja laska" .osobne by som vyzdvihol elektronicku hudbu ilju zelienku a sochy /kto?/ nedoceneny ,originalny a neznamy film.

Moderato cantabile (1960)

je nudny?nie je nudny? zalezi na tom,v akom je clovek rozpolozeni.v ten den som mal za sebou uz 2 filmy,bol som unaveny a zaspal som.ale uspal ma aj solaris /pricom tarkovskij je moj oblubeny reziser/.svedci to o ich nekvalite? ****

Slovensko - krajina pod Tatrami (1975) (TV film)

vyborna emotivna kamera/doršic/,fumkcna hudba,skvely film. jedine,co mi osobne vadilo bol ten prepaleny vlastenecky chliebasolovy tón... je to moderny film,kde sa jakubisko nadychol.vkusna vonava prezentacia,dnes by uz chybali koreniny.

Duel (1971) (TV film)

krasa! skoda,ze osoba vodica kamiona nebola uplne utajena.vadilo mi,ze bolo mozne rozoznat jeho pohlavie.nebolo by zaujimave,keby sa divak dozvedel,ze tam sedela zena?

Le Mans (1971)

napriek-podla mna-mierne strnulm-patetickym- her.vykonom davam 5 /inak 4,5-pre ten pathos/.film vystihol atmosferu podujatia ako maloktory.je to z velkej miery dokument.vynikajuca kamera/je priam neskutocne,z akej blizkosti boli robene niektore zabery /,strih a hudba ziskali moj obdiv okamzite.

Vzpomínky na hvězdný prach (1980)

pre mna jeden z najlepsich allenovych filmov.obrazove kompozicie,kamera-dokonale ,inspirativne..mam neochvejny pocit,ze vacsina ludi nepochopila,ze sa jedna o parodiu na felliniho 8 a pol.