• Krátkometrážní

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Chvíli jsem přemýšlel, jestli se omylem nedívám na parodii. Ze začátku to celkem šlo (hezký obraz, zajímavá kamera), jenže nahnědlý filtr časem omrzí a střídání "hustokrutopřísných zpomalených cool záběrů na záhadné obličeje hlavních hrdinů" taky nic moc, zvlášť když je za chvíli vystřídal záběr jak z amatérské kamery. Do toho tupé dialogy zakončené ohromě dojemnou frází a nesedlo mi ani klíčování scén na modré pozadí. Animace jak z reklamy na Kozla, který akorát místo škopku drží v kopytech píšťalu a místo trávníkářů se kolem něj vlní "herečky" patrně převzaté z nějakého porno filmu. Ale i přes to všechno jsem se nenudil, takže alespoň za to 40%. to Lima: Pro mě jakožto "mladého rozlobeného pubíka" to také rozhoně není nejlepší film ;-)

Mnichov (2005)

Souhlas s Galadriel, zdlouhavé dialogy, pořád to samé dokola a k tomu stopáž 164min. Nestává se mi často že část filmu jsem na FB, píšu na netu do diskuzí místo toho abych se na film díval, tohle je ten případ. Ale našli se tam i slušné momenty. Pro mě ale zatím asi nejhorší co jsem viděl od Stevena Spielberga. 50%

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Chyba možná byla že jsem si předtím než jsem šel do kina pustil předchozí 3 díly. Nakonec to ani nebylo potřeba jelikož nebít Johnyho Deppa jen těžko bych poznal že se jedná o Piráty z Karibiku. Návaznost na přechozí díly je minimální. Ale pokud tento film hodnotím jako samostatný snímek tak se na ty tři hvězdy vyšplhá. Slušná kamera, jako obvikle vynikající Johny Depp, ucházející příběh a vynikající hudba.

Hvězdné války podle Turka (1982) odpad!

Pár tipů jak natočit podobný skvost: Předně se absolutně netrapte autorskými právy, půlku filmu vyplňte scénami momentálních hitů světové kinematografie. Ty samozřejmě nemusíte nikde složitě shánět, několikrát kopírovaná VHS natáčená z televize spolu s barevným filtrem bohatě postačí. A i zde platí čím víckrát tím lépe, tudíž tu stejnou scénu dejte do filmu na náhodná místa alespoň 20x. to stejné s hudbou. Tu vložte do filmu přímo z magnetofonu umístěného za kamerou. Důležitá je určitě také akce, tu obstaráte totálním zmatením diváka pomocí co vteřinu se střídajících záběrů na hlavního hrdinu, který svým osobitým stylem neustále buší do plyšáků okolo. Nepodceňujte ani komparz, v nejbližším restauračním zařízení vyhledejte někoho kdo se bude ochoten navléct do kostýmu červeného medvěda, který jste si předtím vypůjčily z dětského karnevalu. Nečeš ho umístěte na kopec kde bude skákat a máchat rukama než mu praporkem naznačíte že se má svalit na hrdinu který mu potom zručně usekne obě tlapy, které do něj posléze zabodne. Dialogy musí být samozřejmě vtipné a i v celém tak vážném filmu nic nezkazíte dávkou ironie. A teď to hlavní. Do filmu použijte co nejvíce scén, jak hlavní hrdina skáče na trampolíně např. spolu s 2 balvany připevněnými k nohám, které krom jiného může metat po protivnících tak aby vybouchly, nebo do nich může holýma rukama do omrzení bušit.

Byli jednou dva písaři (1972) (seriál)

Krásný seriál s výbornými výkony pana Horníčka a Sováka a paní Tichánové. I to že byl točen černobíle mu dodává něco na kráse. Seriál je proložen velice vtipnými, zároveň však velice inteligentními dialogy, u kterých jsem se někdy i celkem hlasitě smál.

Sociální síť (2010)

Něco jako Piráti ze Silicon Valley, jenže o 80% lepší. Skvěle natočeno, poutaví děj a ke všemu i skvělá hudba. btw. První co jsem po shlédnutí udělal bylo že jsem se stal jeho fanouškem na facebooku. ;-)

Detektor (2008) (pořad)

Ač všechny konspirační teorie nesnáší a ještě víc lidi kteří jim opravdu věří, tak mě tenhle pořad bavil, tem moderátor byl úžasný a byla to docela sranda :)

Oči tygra (2011)

Byli jsme na tom dokumentu ze školou, a co se týče dokumentu samotného tak myslím že byl celkem dobře natočen, téma bylo určitě zajímavé. Práci S. Fishera určitě chválím, je jenom dobře když se děcka budou něčemu věnovat místo flákání se na ulicích. Po filmu následovala beseda s PhDr. Janou Horváthovou ředitelkou muzea romské kultury, s tou jsem se sice v několika bodech neshodl (podle mě je rasizmus v ČR spíše obráceně), ale i tak to byla určitě zajimavá skušenost.

Pařba ve Vegas (2009)

Podprůměrná komedie u které jsem se zasmál jen párkrát, jinak mě většina filmu přišla spíš trapná. A to že tam hrál Mike Tyson mě neuchvátilo už vůbec.