Ray (2004)

Pět hvězd je možná málo.

Okresní přebor (2010) (seriál)

"Naschje, pane Kjob!" Nakonec zvyšuju hodnocení ze čtyř na pět, protože mám pocit, že takhle dobrej seriál se asi v Česku dlooouho nenatočí.

Receptář nejen na neděli (1987) (pořad)

"Objevují se nám tu témata, o kterých jsme již kdysi v Receptáři mluvili. Není divu, každý se nemůže koukat na všechny pořady. Tak například paní Emilie Bezoušková z Veselého Žďáru se určitě nedívala, když jsme doporučovali našít kapsy na kolena pracovních kalhot a vkládat tam molitan. Práce na kolenou se výrazně usnadní..."

Doblba! (2005)

Pro mě snad nejlepší česká černá komedie, válel sem se smíchy od začátku až do konce. "Nechápu, jak někdo moh ujet..." "To je lumpárna, viď? Ale voni ho čapnou, neboj se..."

Gilmorova děvčata (2000) (seriál) odpad!

Hrůza hrůz. Možná kdybych to někdy viděl v originále, přidal bych jednu hvězdičku, protože na tý český verzi mě irituje příšernej dabing, kterej zní jako by se matka s dcerou předháněly, která z nich řekne superdlouhou větu ve větší rychlosti. Jinak vtipný mi to nepřišlo ani trochu, reálný taky ne, o hereckejch výkonech hlavních hrdinek ani nemluvě, takže zdejší hodnocení mírně řečeno nechápu.

Amerika (1994)

Nepochopitelně nedoceněnej film, pro mě asi nejlepší český porevoluční dílo. Dneska už se bohužel do tak originálních věcí nikdo nepouští. Michálek vsadil na prvek překvapení, což mu vyšlo dokonale. Dejdar, Lábus, Kaiser...všechno komediální herci, ale tady parádně zvládli vážný role. Kafkovská atmosféra je úžasně vystižená, příběh lehce upravenej, což ale vůbec není na škodu. Při závěrečný scéně s hudbou od Lucie mi běhá mráz po zádech. Navíc jako bonus krásná Kateřina Kozáková v roli Terezy.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Dialogy jsou velká Tarantinova síla, byť v některejch filmech je to už trochu přehnaný. V Pulp Fiction je ta míra přesně odhadnutá a ve spojení se zajímavě propojeným příběhem to dává dohromady skvělej film. Nikdy jsem neměl moc rád Umu Thurman, ale tady jí to sedlo.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Formanovy filmy z pozdější doby mi zas až tolik neříkaj, ale už jen kvůli tomuhle je právem považovanej za jednoho z nejlepších režisérů všech dob. Velkou zásluhu na tom ale má skvělej výběr herců, protože (nejen) bez Nicholsona si to vůbec neumim představit.

Klub rváčů (1999)

Musim přiznat, že napoprvý jsem z toho měl hodně rozporuplnej pocit. Ale druhý zhlédnutí mě už utvrdilo v tom, že je to pecka se vším všudy. Samozřejmě to nesedne každýmu, násilí je tam opravdu hodně a někomu to už může přijít přehnaný, ale pro mě to plní svůj účel. Životní role ani ne tak pro Pitta, jako spíš pro Edwarda Nortona.