Zvědavý George (2006) (seriál)

Díky mojí nejmenší jsem byl nucen sledovat opičáka pravidelně a po několika dílech jsem zjistil, proč jí to tak baví. Zvídavý George a pán ve žlutém dokáží opravdu pobavit.

Bomber (1982)

Klasický Spencer v úsměvném boxerském snímku. Jsou samozřejmě lepší komedie této ikony italské komedie, ale snímek nevybočuje z role Spencerových mlátiček. Hudba De Angelisů opět vhodně doprovází celý příběh a alespoň pro mne radostný pohled, na dnes již korpulentní, tehdy sexy symbol, herečku a zpěvačku jménem Gegia v roli Susanne.

Poslední cyklista (2014) (TV film)

Silný a emotivní příběh je zde trochu filmařsky pohřben. Natahování a dost času jsou někdy vhodné před pointou, ale tohle není Agatha Christie. Druhá světová válka a její dopad už mají snad všechna možná zpracování a nechci tento snímek zase jenom kritizovat, celkový dojem zůstal lehce nad průměrem.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Jsem v první sérii a zatím zajímavé s překvapením, akcí, erotikou a věrohodně ztvárněnou atmosférou doby.

V zajetí démonů (2013)

Směs všeho mnohokrát viděného je tentokrát zpracována zajímavě a s napětím již od počátku filmu. Kde se má člověk leknout, tak se lekne a přitom se nedá hovořit o tom, že by to nefungovalo. Skutečný příběh je samozřejmě filmařsky přibarvený z důvodu komerční úspěšnosti, přesto řadím snímek mezi to lepší z hororových snímků. A jako vždy výborná Vera Farmiga.

Bulšit (2001)

Tak jedna hvězdička je určitě za Jamie Pressly v roli přiblblé blondýnky, což je její super parketa (později nám to dokázala v seriálu JMENUJI SE EARL). Pár scének je úsměvných, ale celkově je to spíš humus a trapnost. Komedií ze středních amerických škol je spousta a většinou jsou to jednoduché blbiny, kde se člověk i diví, proč se k tomu někdo propůjčuje.

Zmizení (2013)

Konečně zase napínavý snímek s dobrým hereckým obsazením. Téma unesených dětí je kruté a určitě většině lidí přejíždí mráz po zádech. Když to někdo dokáže přenést na filmové plátno v "temné" a při tom reálně podobě máme se na co těšit. Stručně řečeno líbilo se mi to. Není to trhák jako SEDM nebo ZODIAC, ale kolik lepších thrillerů v poslední době vyšlo?

Hypnotizér (2012)

Napínavé a reálné, tylpicky severská kriminálka. Celý film vše šlape: tempo, napětí, zajímavý námět. Asi bych byl se snímkem více spokojen, kdyby to autoři na konci snímku totálně nepodělali nereálným (doufejme, že nereálným) koncem. Frajer kriminalista nevydrří čekat na posily a vydá se zatýkat sám a k tomu si bere civilní osoby? Švédi neblbněte a držte se své klasiky a vynechte tyto americké blbiny.

Trans (2013)

Hypnoterapie je obor kterému osobně moc nevěřím, začátek filmu mě také moc nevzal. O to větší potěšení mi přinesl zajímavý následný děj. Slušná zápletka, kterou doprovází výborní herci, nadprůměrná hudba s výborným songem "The Day" a půvabná Rosario Dawson.

Deset malých černoušků (1987)

No a Sověti předvedli celému světu jak se má nakládat s předlohou, která patří ke světovému pokladu. Věrně, zajímavě a se správnou atmosférou trefili Agathy klasiku velice, velice dobře. Pollockova verze z roku 1965 se mi také moc líbila, ale zde chválím to, že se scénář drží předlohy více. Obě verze jsou ale nadprůměrné.