Ve spárech ďábla (2018)

Prostredie skvelé, herci sympatickí, ale dejovo to stálo za starú belú. Zrejme si to uvedomovali aj tvorcovia, ktorí tomu dali podpriemernú stopáž, keďže na viac to naozaj nemalo. Šedý, rýchlo zabudnuteľný priemer. Slabé 3☆.

Pozvánka do pekla (2022)

Odhliadnuc od neskutočne nesympatickej hlavnej hrdinky, ktorej povaha bola tak nešťastne napísaná, že sa jej jednoducho nedalo fandiť - to bola celkom príjemná podívaná. Anglický vidiek, uhladení páni a dámy, slušné kostýmy, krásne interiéry a do toho hororový dej. Môže byť.

Vymítač ďábla: Znamení víry (2023)

Lepšie než väčšina filmov z Conjuring vesmíru, ktorý to až príliš tlačí do fantasy módu a filmorúhačsky prehlasujem, že aj lepšie než samotná jednotka. Prejavy posadnutia, nadprirodzené výjavy aj samotný exorcizmus drží pri zemi - viacmenej na úrovni toho, čo o posadnutí démonmi z Biblie a historických záznamov vieme + nejaká pridaná hollywoodská hodnota, ktorá ale nijako nedráždila. Podobne spokojné pocity z exorcistického hororu som mal naposledy pri V moci diabla, ktorý je vo svojom žánri absolútna topka. Jedinú výčitku mám za nehororovú prvú tretinu, ktorá mohla byť možno o 10 minút kratšia. Záver skvelý a soundtrack z prvého Exorcistu počas záverčných tituliek potešil. Veľmi silné 4☆.

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Tam kde by sa 99% tvorcov strčila do 130 minút si niektorí veľkomenní režiséri povedia, že sú dosť slávni na to, aby si mohli "dovoliť" ísť do takýchto monštróznych dĺžok, keďže im to štúdio poslušne odklepne, hoci to bohužiaľ je len na škodu (identické pocity som mal napríklad z Oppenheimera či Klanu Gucci). Po iných stránkach je to pritom dokonalý film. Ale keď máte pocit, že tá hodina je tam proste navyše, tak celkovo, z toho nemáte najšťastnejšie pocity. Jediné 3 filmy nad 180 minút, ktoré poznám a pri ktorých tá dĺžka nebola ani najmenším spôsobom na obtiaž sú Titanic, Pán prsteňov: Návrat kráľa a Avengers: Endgame....PS: Záverečné dovysvetľujúce "titulky" bol geniálny nápad.

Ďábelské alibi (2023)

Hrané pasáže ťahajú dokument dosť ku dnu. Ak by ho tvorcovia dokázali vyskladať len z autentických záberov a nahrávok, rozhovorov s aktérmi či snahou o nejaké hlbšie porovnávanie a vyšetrovanie jednotlivých dôkazov, tak by to bolo určite zaujímavejšie.

Susedia - Na dovolenke (2007) (epizoda)

Táto repetitívna časť na štýl Priateľov ma sklamala. Polovica stopáže je len opakovanie.

Kingsman: První mise (2021)

Scenáristicky najrafinovanejšia časť, ktorá paradoxne môže niektorých divákov, ktorý už dnes nevedia ani to kto bol Lenin, tobôž nie Mata Hari, Gavrilo Princip či Rasputin svojim historickým guľášom unudiť. Akcie aj brutality je v nej navyše najmenej a ak na to niekto išiel len kvôli tomu, tak ho môže čakať druhé sklamanie. To ale nie je môj prípad. Mne len trochu vadilo, že sa tam dialo všetko veľmi rýchlo a kým väčšinou vo filme kritizujem prepálenú dĺžku, tu som mal pocit akoby sa nejakých 10 až 15 minút niekam stratilo. Po dvojke najlepšia časť.

Terrifier 2 (2022)

Na rozdiel od jednotky, ktorá bola vyslovene ultra primitívna subžánrová gore lahôdka, sa tvorcovia rozhodli dať dvojke aj nejaký ten príbeh a tak nejako ho "poštandardniť". A ono to spočiatku aj vyzeralo ako dobrý nápad, keby to s tou stopážou tak neprestrelili. Tých 100 minút by tomu bohate stačilo. Takto to bolo až príliš naťahované a miestami vyslovene nudné. Gore samozrejme ostal - v tom tvorcovia nesklamali - predsa len, na to sa asi diváci tešili najviac. SPOILER Záver, ktorý to vlastne celé hodil do fantasy žánru mne osobne nesadol.