• Romantický

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Vzhledem k tomu, že jsem zhruba stejně tak stará jako první díl Star Wars, teď již vystupující pod krycím jménem Epizoda IV, nepatřím ke generaci, která by na Hvězdných válkách vyrostla, a propracovala jsem se k nim vlastně až dneska. Pomalu, ale jistě, trošku jsem se bála zklamání, o to příjemněji jsem však byla překvapena, jak dokonalý filmový zážitek Star Wars nabízejí. Triky a výprava, za které by se nemusela stydět ani řada v současné době vznikajících filmů, neskutečná hudba, která vešla do hudebních dějin, a příběh, který se nikdy neomrzí... Je to opravdová klasika a George Lucas si všechny superlativy, které na jeho hvězdnou ságu pějí kritici a fanoušci právem zaslouží. Takže jsem si to opravdu užila, včetně bonusu v podobě mladého (a skvěle hrajícího) Harrisona Forda :-).

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Opravdu nemám sci-fi žánr moc ráda, takže jsem se k Hvězdným válkám propracovala poměrně pozdě a pustila jsem si je hlavně kvůli tomu, abych měla tzv. "splněno" a věděla, o čem to všichni ti Star Wars fanoušci tak básní, ale celá série mě totálně dostala a Epizodu III považuji za její absolutní vrchol. Je to fakt nářez...George Lucas nenechá diváka ani na chvíli vydechnout a valí do něj emoce, napětí a skvěle vystavený děj a více než dvě hodiny utečou jako voda. A ústřední trojice Ewan McGregor, Natalie Portman a hlavně Hayden Christensen funguje společně naprosto skvěle. Opravdu nevšední filmový zážitek :-) Tedy alespoň pro mě. A to nemám ráda sci-fi :-)

Moulin Rouge (2001)

Tenhle provokativní film se nedá ignorovat a ti, kteří ho viděli, Moulin Rouge buď milují nebo považují za slátaninu. Patřím do první skupiny, je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů, a je to jeden z mála filmů, které můžu vidět kdykoliv a kdekoliv a nikdy mě neomrzí :-) Nádherná výprava a kostýmy, skvělé dialogy, naprosto neskutečný soundtrack a jako třešnička na dortu s totálním nasazením zpívající Ewan McGregor a Nicole Kidman. Kam na to ten Baz Luhrmann chodí??????????

Dostaň ho tam (2010)

Čekala jsem trapný film plný vulgarismů a namísto toho jsem se královsky pobavila...i když na vulgarismy, zvratky a trapné situace samozřejmě taky došlo, ale tvůrcům se je podařilo naprosto dokonale načasovat, takže nevadily :-))) Jak bych mohla nefandit někomu, kdo v dnešní tuc-tuc době pořád ještě poslouchá Pixies a Radiohead!!!!!! Fantastický soundtrack a naprosto úchvatný Aldus Snow!

Černá labuť (2010)

Film jsem viděla zhruba před měsícem a pořád ještě nejsem schopna jasně říct, jestli se mi líbil nebo ne a jestli bych ho chtěla ještě někdy vidět. Ale vždycky, když si na něj vzpomenu, tak mi na celém těle naskočí husí kůže a vybaví se mi celá závěrečná scéna umírající labutě/baletky tak, jako bych jí viděla teprve včera. Neskutečný a pro mě neopakovatelný filmový zážitek...asi bude trvat ještě pár týdnů než najdu odvahu pustit si film Darrena Aronofskyho znovu. Což je jasná kvalifikace pro pět hvězdiček. P.S. A opravdu vážně přemýšlím o tom, že odhlásím svoji dceru z baletu....:-)

Záměna (2010)

Romantická komedie, která nenadchne, ale ani neurazí. Konečně film, v němž se producenti odvážili najít pro Jennifer Anistonovou stejně starého partnera, což filmu prospívá - Anistonová i Bateman působí věrně a sehraně a divák jim jejich postavy navzdory slabšímu scénáři věří. Ale stejně se nemůžu zbavit dojmu, že Jennifer Aniston je zkrátka TA Rachel z Přátel a že právě sleduji slabší variaci na jeden z dílů svého oblíbeného seriálu.....

Zápisník jedné lásky (2004)

V podstatě jednoduchý, ale skvěle odvyprávěný příběh, úžasná hudba a atmosféra, dobří herci. Romantický film, který s napětím a slzou v oku dosledujete až do konce bez pocitu, že by šlo o film laciný nebo hloupý. A milostná scéna v dešti rozhodně jedna z nejlepších romantických scén, co jsem během posledních let ve filmu viděla. "Psal jsem ti každý den, celý rok...365 dopisů...." co můžete chtít víc? Tohleto JE ROMANTIKA.

Nějak se to komplikuje (2009)

Jako vždycky skvělá Meryl Strepová, ale slabší scénář a její mužské protějšky. Nancy Meyers si u mě nastavila příliš vysoko laťku komedií Lepší pozdě, nežli později (2003), kde spolu skvěle fungovali Jack Nicholson a Diane Keaton, a nějak se jí teď nedaří tuto laťku překonat. Alec Baldwin jako tokající exmanžel ještě ujde, ale Steve Martin, který mě naposledy dokázal rozesmát v roce 1993 ve filmu Promiň, jsi ženatý (byla jsem teenager, takže dnes už nemám odvahu ani na tento jeho film) se na roli architekta Adama vůbec nehodí, filmem jen tak proplouvá a tváří se smutně (a to i tehdy, když je sjetý) anebo rádoby komicky. Nevýrazné jsou ve srovnání s filmem Lepší pozdě, nežli později i výkony herců ve vedlejších rolích..... Tak snad příště trochu lepší casting, Nancy.....a budu se těšit na další komedii, třeba se tentokráte dočkám. Lepší příště, než nikdy.

Láska nebeská (2003)

Když jsem viděla Lásku nebeskou poprvé v kině, tak jsem při závěrečných titulcích zjistila, že všichni muži sedící v mém okolí pláčou. A to se každý z nich v průběhu filmu minimálně (většinou však více než) jednou zasmál. To jsem v kině ještě nikdy nezažila.... Dokonalý filmový zážitek!

Chceš mě, chci tě (2009)

Po Luketicove příšerné Příšerné tchýni (2005) jsem se jeho dalšího filmu trošku bála, a tak jsem byla filmem Chceš mě, chci tě příjemně překvapena. Základním stavebním kamenem dobré a úspěšné romantické komedie není dle mého názoru scénář, ale dobře zvolená ústřední dvojice a ona tzv. "chemie", která mezi nimi funguje. A volba párečku Gerard Butler-Katherine Heigl se povedla (kdo nesouhlasí, ať si znovu pustí scénu z výtahu) a celkem dobře napsané dialogy, které mezi nimi probíhají, skutečně pobaví a neurazí.