Strážce pořádku (2010) (seriál)

Nie je to dokonaly serial, o to pokoj, tak preco 5 hviezdiciek? AKo fanusik drsneho harryho nemozem inak...V case nerealnych a lacino posobiacich kriminalnych serialov, kde polovicu dejovej linie tvori David Caruso a jeho slnecne okuliare a druhu rozne hi-tech vychytavky je Justified svojou surovostou, minimalizmom a v neposlednom rade vdaka uveritelnemu hlavnemu hrdinovi ( Olyphant tu kraluje) a dobre zvolenemu prostrediu bombou medzi oci. Ano, prva seria mala sice pomaly rozjazd, ale druha uz mala slusne naslapnute a pri tretej isiel plynovy pedal na podlahu (zaporak v podani Neala Mc Donougha nema chybu).

Mezi vlky (2011) odpad!

Asi po hodine som si prial aby sa z najbližšieho tmavého rohu vynorila svorka riadne nasratýcch vlkov a ukončila toto trápenie.

Zrození Planety opic (2011)

WOW....práve som prišiel z kina a stále nie som schopný uveriť tomu, čo som videl, či utriediť si myšlienky tak, aby som napísal v tomto komentári niečo zmysluplné, takže moju recenziu zredukujem len do dvoch slov - ABSOLÚTNÁ PECKA!!!!!!! Rok 2011 mi poskytol už dve príjemné prekvapenia v podobe Fast Five či X-men - first class, ale nový prírastok do ságy planéty opíc týmto filmom ukazuje vztýčený prostredník a na vskutku krátkej minutáži dokonale rozvíja príbeh, na ktorý by iné filmy potrebovali aj dva a pol hodiny, ak nie tri. Bez zbytočnej falošnej pompéznosti a priamo k veci - tak sa mi to páči, takto má vyzerať blockbuster!!!!!! tuším na to pôjdem dnes ešte raz :D

Ostrov (2005)

Takto originálny a neotrepaný námet musel dostať do rúk akurát Michael Bay a spraviť z neho bezduchý, trápny a predvídateľný blockbuster. Prečo?????

Jeremiah Johnson (1972)

Máloktorý film dokáže takto zachytiť prírodu v celej svojej kráse, nespútanú, ale aj krutú. Jeremiah Johnson je jedným z nich, ktorý "útek do prírody" zbytočne neromantizuje, ale naopak podáva ho až drsne realisticky, ako rozhodnutie, ktoré nie je bez obetí. Dokonalý film a zaručené miesto v mojej top 10.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Toto nie je akčný film ani náhodou. Toto je videohra zo scifi prvkami, v reálnom svete neuskutočniteľnými. Avšak má to také tempo, že pozastavovať sa nad tým nemá vôbec zmysel. Justin Lin sa realistickým aspektom akčných scén absolútne nezaoberá, a vlastne na čo, Keď stačí len, aby to šlapalo. A šlape to jak hovado!!! Nevadí že ide len o rýchlych a zbesilých dannyho parťákov bez kúska logiky, nevadí že originalitu tam zobral čert, takto sa skrátka točia akčné filmy!!!

Nepříjemná pravda (2006) odpad!

Toto nemyslite vážne!! táto propagandistická pseudovedecká alarmistická kravina dostane 75 %????? nielenže tu Al Gore pletie absolútne zbytočné scény (typu synová nehoda), apeluje na v "kvázi" environmentálne cítenie v drvivej miere nevedomých divákov, nevadí že je to obyčajný pokrytec, ktorý vodu káže ale víno pije - ktorý najviac v USA lobuje za spustenie celoštátnej schémy obchodu s emisiami a ich zníženie, popritom jeho spotreba energie je pomaly najväčšia zo všetkých amerických senátorov. Samozrejme že mu ide o ochranu prírody, keď je v tom finančne zainteresovaný, keďže je väčšinovým držiteľom akcií na chicagskej burze, za tie prachy to predsa stojí. No a to použitie (mimochodom dávno vyvrátenej) mannovej krivky, alebo tzv. hockey stick ako vedeckej rekonštrukcie priemerných teplôt....jeden by smiechom padol na prdel. Pokiaľ by Al Gore vskutku prezentoval vedecky podložené údaje asi by sa dávno odhodlal na otvorený dialóg s klimaskeptikmi...dodnes tak neučinil. Takéto plýtvanie nobelovou cenou a oskarmi...ach jaj