Collapse (2009)

Jsem velice rád, že nejsem na tomto světe sám se svými názory. Peníze a ropa ničí naši planetu, naši civilizaci, naše životy. Lidská rasa potřebuje "restart" a zcela mi to potvrzuje vyšetřovatel, který se tomu věnuje 30 let.

Sucker Punch (2011)

Potřeboval bych vědět na jaké droze byl Snyder, když psal scénář, potom by mi Sucker Punch možná dával smysl. Kostra příběhu je jasná, ale ty akční vložky jsou naprosto ujeté, i když se mi některé motivy líbily (třeba němečtí vojáci, ze kterých místo krve tryská pára). Pochválil bych hudbu, ale kdyby nebylo sličných představitelek, tak se film asi neprodá. Hlavní protagonistka si vystačí celý film s jedním lolitovským výrazem, ale je sexy to jako jo...

Lovec trolů (2010)

Proč je moderní záměrně mystifikovat a tvrdit, že kdejaká absurdita jsou autentické záběry? Začalo to u Blare witch, přes 4. druh a Paranormal activity až po tohohle Lovce trollů. U někoho to možná vyvolá silnější citovou odezvu, ale já jsem se akorát naučil nevěřit vůbec ničemu co je na nějakém záznamu. Jinak sám o sobě se mi tenhle snímek docela líbil, atmosféra byla super, Norsko je nádherná země, herci ušli, ale nepřipadali mi 100% přirození, když už tedy chtěli dosáhnout autentičnosti...

Vesničko má středisková (1985)

Geniální film, který nemá jedinou chybu, dovolím si říci světových kvalit, ale nejlépe ho samozřejmě pochopí pouze našinec.

Mimozemšťané (1999)

Arnošta Vašíčka mám docela rád, několikrát jsem byl na jeho veřejných přednáškách v kulturáku v Havířově. Je to docela sympatický chlapík a dobrý vypravěč a o oblasti svého zájmu skutečně něco ví. Nemusíte to považovat za pravdu, důkazy jsou vždy nepřímé a spekulativní, ale já to chápu jako předložení zajímavých a špatně vysvětlitelných skutečností.

Neuvěřitelné lidské tělo (2007) (TV film)

Průlet základními funkcemi lidského těla, co se týká náročnosti a hloubky tématu, řekl bych, že je to tak na úrovni začátku střední školy. Dokument je však chytlavě popularisticky podaný, skoro každý se dozví nějaké ty nové zajímavosti a statistické údaje.

Prostřeno! (2010) (pořad) odpad!

Pozérská vyblbovačka

Griffinovi (1999) (seriál)

Vykrádačka Simpsonových, přehnaná krutost a vulgarita, podivný humor založený na absurdních odbočkách, nulový děj. Občas mě to ale i pobaví.

Kazatel (2011)

Je zcela jisté, že si scénáristé Kazatele prostě řekli, že když slátají dohromady témata z různých úspěšných akčních sci-fi (Hvězdné války, Matrix, Underworld, Alien,...), musí být výsledek taky hodně chytlavý. Mě to celkem i bavilo, ale určitě se nejedná o žádný průlomový snímek a mluvit se o něm nikdy moc nebude, i když se děj přímo nabízí k pokračování. Nejvíce bych ovšem vytkl akčním scénám, souboje nevypadaly vůbec přirozeně, choreografii nahradily rychlé střihy na jednoduché pohyby a provázkové skoky jsou ještě okatější než u Hongkongské produkce.