• Thriller

Kolem dokola (2005)

Dost slabota. Nemělo to v sobě prakticy nic, čím by to mohlo zaujmout.

O Jeníčkovi a Mařence (1999)

Takový spíš ne moc povedený pokus o psychologický film, ale nebyla to nějaká šílenost bez hlavy a paty. Zkouknout se to v pohodě dalo.

Turbodiesel (2008) (studentský film)

Velmi povedený film. Já bych na to snad i skočil, že je to fakt, ale pak jsem si to dal trochu do kupy a tohle by nejspíš nešlo tak dlouho vydržet. No, jestli se pletu, tak klobouk dolů, Fando.

Taxi, taxi (2000)

Bavil jsem se přibližně stejně jako u jedničky. Nic moc náročného na sledování, ale hlavní je, že tam nejsou žádné trapnosti. Pohoda film.

Za mořem (2004)

Klobouk dolů před Kevinem Spaceym. Přiznám se, že jsem dodneška o Bobbym Darinovi nikdy neslyšel a jsem rád, že mi byl takto představen. Když jsem viděl především ty tanečně pěvecké scény, říkal jsem si, jak by to bylo fajn umět začarovat časem, protože mě napadlo, co by s takovou rolí dokázal Gene Kelly. Ale ten by zase třeba nezvládl ty scény, kdy je třeba hrát trochu víc dramaticky a psychologicky. No, to je ale jen "kdyby" a to v životě moc neplatí. Takže spokojenost s tímto filmem.

Slepci (2004)

Takové spíš průměrné psychologické drama s vlažnými až mdlými hereckými výkony.

Gia (1998) (TV film)

Myslím, že tu psychicky labilní hysterku zahrála Angelina velmi dobře. Ale že by to byl jinak nějaký objevný pohled na svět modelingu, to zase ne. A ty rádoby dokumentární scény byly docela rušivé. Takže čtyři hvězdy jen pro Angelinu, jinak by to bylo méně.

Volver (2006)

Výborně, Pedro! Skvělý film, který baví, trošku dojímá, nese na vlně magického realismu a hlavně tentokrát nijak nefackuje, ale hladí po duši.

Konvoj (1978)

Tak jisté je, že Peckinpah natočil lepší filmy, ale i na tenhle tirácký opus se dá koukat s potěšením.

Hormonální akvárium (2007) (studentský film)

Obsahově zajímavý dokument, ale jeho formální stránka, zejména střih, hodně pokulhává.