Animatrix: Detektivní příběh (2003)

Dobrej pribeh, kterej se nesnazi vysvetlovat nic dalsiho o Matrixu, ale dokaze zaujmout. A to hlavne zajimavou kresbou, ktera je narozdil od ostatnich pribehu cernobila. Akorat to cely vyzni tak nak do ztracena.

Animatrix: Neznámé území (2003)

Tenhle dil je takovej hodne pohadkovej a to nejen pribehem, ale i zbytecne detskou animaci. Ale je tu hezka prehlidka vsemoznejch divnejch ukazu, kery se stanou, kdyz se vyskytne chyba v Matrixu. Jenze je tohle druhej nejdelsi dil z Animatrixu a chtelo by to krapet zkratit zacatek.

Animatrix: Světový rekord (2003)

Tak nevim, ale tohle mi prislo takovy o nicem. Sice se tu chvilkama projevuje Matrix, ale celkove to mezi ostatni pribehy moc nezapada. Jeden z nejslabsich dilu.

Animatrix: Program (2003)

Ze zacatku mi prislo, ze je pribeh uplne mimo, cemuz taky napomahaly kulisy ze staryho Japonska. Jenze pak se vse vyjasnilo. Cely je to vlasne zalozeny na necem ve stylu Cyphera z prvniho Matrixu. Nebylo to spatne, ale ani se nejedna o zadnej zazrak.

Animatrix: Dětský příběh (2003)

Tenhle film uz je krapet slabsi, ale hlavne diky slusny jizde na skateboardu a necekanymu zaveru stoji porad za to. Az do posledni chvile se totiz pribeh tvari, jako by ani nebyl z Matrixu a pak konec prekvapi a zaroven se dozvime jednu dalsi vec o Matrixu. Akorat mi moc nesedla grafika, byla prilis casto takova rozplizla.

Animatrix: Druhá renesance 2. část (2003)

Tenhle dil se celej venuje valce mezi lidmi a stroji a diky tomu se dozvime, co se vsechno delo, nez vznikly lihne. Skoda, ze pribeh nejde jeste dal a neukazuje i prvni verze Matrixu, ale i tohle je dost. Navic je po vizualni strance perfektni a jedna se o jeden z nejakcnejsich a nejlepsich dilu.

Animatrix: Druhá renesance 1. část (2003)

Ze vsech dilu Animatrixu je tenhle nejzajimavejsi (spolu s 2. casti), protoze vysvetluje, jak zacal konflikt mezi lidmi a stroji. Navic, i kdyz tu neni uz ta grafika, co mel Osiris, porad je velmi povedena. Ale precejen 2. cast se mi libi vic, protoze tady jsou teprve ty uplne prvni naznaky sporu mezi lidma a strojema a dej neni moc akcni.

Animatrix: Poslední let Osirise (2003)

Po graficke strance je tenhle dil absolutne nejlepsi a prekonava i Final Fantasy. Problem je, ze je zarazenej hned jako prvni pribeh a pak ostatni filmy se svoji grafikou vypadaj trosku chude. Ze zacatku tu je hezky sexy zpracovanej souboj a pak nasleduje kratinkej pribeh, kterej ale vyplnuje mezeru v hranejch Matrixech, kde se o lodi Osiris zminujou. Jeden z nej dilu.

Vyvrženci pekla (2005)

Tady uz se Rob Zombie trochu uklidnil, co se tyce vizualniho stylu, ale pridal na realisticnosti, je videt, ze mel vic zkusenosti a cely je to vic strasidelny, i kdyz tu neni tolik mrtvol. Tentokrat tu dostal daleko vetsi prostor Bill Moseley, kterej je primo dabelskej a spolu s Sid Haigem a Sheri Moon vytvorili uzasnou zabijackou particku. Navic je tenhle horor docela originalni, nepamatuju si film, kde by misto teenageru utikali zabijaci. I kdyz utikali, oni to maj spis jako takovej prijemnej vylet. Opet se tu krvi nesetri a opet se snazi zmasakrovat kazdyho, koho potkaj a do toho ma tahle particka husty hlasky. Opet jsem se skvele bavil a tenhle horor uz ma vetsi sanci zaujmout vic lidi, nez prvni dil, kterej byl precejen moc velky psycho.

Dům tisíce mrtvol (2003)

Tak tohle byl slusnej masakr. Diky Zombieho stylu to ale neni ani tak moc horor, jako zatracene cool pocta a to zvlast Texaskymu masakru. Misty tu bylo precejen moc zaberu na televizi, ale spolu s vynikajicima scena masakrovani to dalo vybornou atmosferu. Navic tu jsou vynikajici postavy a i kdyz to jsou nejvetsi uchylaci, jaky si dovedete predstavit, porad jsou sympaticky. Nejvic se mi asi libil Sid Haig a Bill Moseley, ale precejen Bill tu jeste nedostal tolik prostoru. Pribeh je sice ke konci uz krapet preplacanej a misty uz to je docela fantasmagorie, ale po celou dobu jsem se skvele bavil.