Narušení (1999)

Nevím proč, ale filmy z prostředí psychiatrických léčeben si mě většinou zcela podmaní. Tento se odehrává na oddělení pro ženské pacientky ....Sociopathie, Posttraumatická deprese, Pseudologika fantastika, Bulimie...a Hraniční porucha osobnosti.......Pokud jste alespoň trochu sebekritičtí, musí Vám být naprosto jasné, že sem také patříte ! ;-) Angelina Jolie byla neuvěřitelně přirozená.

Prázdniny (2006)

Milé předvánoční pohlazení. Jako vždy jsem nadšený z upřímného herectví Kate a potěšený z nesmrtelnosti Eli Wallacha :)

Wanted (2008)

Musím přiznat, že jsem se pekelně bavil. Nad efekty jsem jen nevěřícně kroutil hlavou a nakonec si uvědomil, že po čas filmu jsem se vcítil do role hlavního hrdiny a užíval si to "na vlastní kůži" :)

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Dějová zápletka neoslňující, ale Michael Douglas jako by nikdy nepřestával nasávat fluidum dokonalosti, které dělá z jeho rolí ty nejvybroušenější brilianty. Mladý Shia Labeouf na kvalitách filmu významně participuje.Symbolika vznášející se bubliny, jejíž časová omezenost vnáší příběhu hlavní myšlenku zbavuje film nudy a plitkosti. Film přesně podle mého gusta !

Kajínek (2010)

Petr Jákl určitě nezklamal. Komerčně překvapivé, na české poměry nezvykle dobré akční podívání. Lavroněnko v roli Kajínka si můj obdiv zdaleka nezískal narozdíl od Tatiany Vilhelmové, která si mé sympathie bere čím dál více. Film si už určitě nikdy nepustím, ale jsem si jistý, že pokud režisér rozvine svůj skrytý talent, možná se jednou dočkáme českého akčňáku na světové úrovni.

Jako malé děti (2006)

Film o hledání a nacházení. Není náhodou naše manželství, které vyústilo nevěrou, ve skutečnosti sebeklam? Není ten, s kterým jsme nevěrní tou pravou a jedinou správnou cestou? Nejsou cíle, které si vytyčíme, jen ztrátou času a nejsou naopak obyčejné malé radosti, které nás bezprostředně obklopují, tím co by nás zcela naplnilo? Kate Winslet je tak opravdová, vřelá, šarmantní, že jsem od ní v Little Children nemohl odtrhnout oči. Ona a vykreslenost dalších, poněkud bizardních, postav snímku vytvoří úžasný a velmi hluboký divácký zážitek.

Náš vůdce (2008)

Die Welle je názornou ukázkou toho jak jedinec vybavený schopností manipulovat dav dokáže něco, čemu z počátku jen težce uvěříme, ale nakonec máme problém nebýt sami stržení. Člověk je jen křehká bytost, která se od ostatních živočichů liší schopností přemýšlet, používat rozum a platonicky milovat. Existují však okamžiky a stimuly, kdy toto může rázem ztratit, podlehnout manipulaci a stát se krvelačným zvířetem. Zpočátku pomalý rozjezd filmu nabral strhující tempo. Film je skvěle sestříhaný a i přesto, že by některé postavy mohly být psychologicky více propracovány, jako celek působí snímek velmi věrohodně.

Dveře dokořán (2006)

Mám velmi silný pocit, že jsem právě viděl film, kterým jsem byl nadšený a který mě současně trochu zklamal. Propletenec partnerské krize, hledání sebe sama, problematiky etnických menšin velkoměsta se zas tak úplně nepovedlo dotáhnout do očekávaného vyvrcholení. Hodnotím vysoce, protože parciální kvality...atmosféra Londýna, skvělá Juliette Binoche a mnou vyhledávané důležité detaily ( liška, japonské figurky, taneční CD..) propůjčily filmu neoddiskutovatelné kvality.

Hačikó - příběh psa (2009)

Příběh o psí oddanosti. Hachiko je hereckou hvězdou filmu, která daleko předčí všechny lidské kolegy . Až se podívám do Tokia, zcela určitě se vyfotím u jeho sochy. Ryzí vztah člověka a jeho psa, který by mohl inspirovat a vést lidi k zamyšlení o tom jak jsou ve věrnosti nedokonalí....

Tichá bolest (1990)

Jeden z pokladů české kinematografie postavený na fenomenálním herectví Rudolfa Hrušínského. Snímek, který vznikl krátce po sametové revoluci a tudíž je plný svědectví o absurditě a zbytečnosti komunistických zločinů, které vraždí a pošlapávají lidskost a individualitu. Svědectví je však přednášeno smířlivým, moudrým a nezapomenutelným poselstvím a radami, které Janek od svého dědy dostává.....Krásný film.