Sherlock Holmes (2009)

Hodnotím vysoce, protože film, který si hraje na prvotřídní dílo, si tak hraje velmi dobře. Velkolepá výprava, skvělé herecké výkony, nenudící drive. Image Sherlocka Holmese zde tedy není zrovna podle literární předlohy ( perfekcionismus a smysl pro detail v každém ohledu), ale pobavil mě. Hudba mistra H. Zimmera je třešničkou na dortě. Bál jsem se zklamání, ale to se nedostavilo.

Až tak moc tě nežere (2009)

Skvělá zábava. Nesnažte se hledat v partnerství nějaké zákonitosti, nepodceňujte svátost manželství, otevřete oči, nastražte uši a snažte se zachytit signály vysílané pohlavními protějšky ;-)

Expendables: Postradatelní (2010)

Sly, už jako pán v letech, dal dohromady partu ošlehaných hrdinů a vytvořil dílo hodné zvednutého palce! Bavil jsem se několikaslovnými hláškami a přátelským pseudoshazováním. Pro milovníky akčních filmů je tu tolik prostoru, že nikdy nedohlédnou na obzor....tolik munice, že by stačila na vystřílení několika zemských civilizací. Pokud The Expendables vnímáte jako Stalloneho ohlédnutí za akčňáky let minulých, byla by to skvělá tečka..., ale tím by to mělo skončit !

Příliš dlouhé zásnuby (2004)

Jsem nadšený. Příběh Mathildy, patrající po svém "mrtvém " snoubenci provází diváka syrovostí vojenských zákopů, dekadentním prostředím uliček poválečné Paříže, krásou francouzského venkova dekorovaného zlatavým pozdněodpoledním sluncem. Geniální kamera s barevnými filtry a sametový hlas vypravěčky příběhu navozuje atmosféru tak libozvučnou, že mě šimralo někde hluboko v útrobách. Film z mé top desítky ;-)

Fany (1995)

Herecký koncert Jiřiny Bohdalové. Velmi emotivně laděné, nezapomenutelné.

Den Šakala (1973)

anglicko-francouzská koprodukce daleko předčí americký remake filmu. Velmi věrohodné ztvárnění příběhu excelentního nájemného zabijáka, který plánuje zastřelit gen. Charlesa de Gaullea. Charizmatická hlavní postava, skvělý scénář, věrohodné (až téměř autentické) pojetí zasluhuje maximální ohodnocení !

Na samotě u lesa (1976)

Vždy když se na film dodívám jsem přesvědčen o tom , že to není naposledy. Svérázný děda, nadšený Olda a pochybovačná Věra vytvořili bezvadnou atmosféru, která musí rozveselit i nejzarputilejší šklebouny. Děkuji pane Svěráku, děkuji pane Smoljaku!

Osudový dotek (2004)

Originální název filmu vystihuje podstatu, na které je příběh postaven přesněji. Neustále návraty do minulosti a další a další pokusy změnit budoucnost ( přítomnost :) ) nastínily nemožnost toho, že nikdy nedokážeme ovlivnit všechno, ikdyž je nám umožněno minulost korigovat . The Butterfly Effect mě nasál a vykopnul až za 2 hodiny. Ad kleopatra : amnézie byla založena na organickém základě ( viz nález na CT mozku) , většina těchto poruch se křečemi projevuje, to krvácení byl bonus pro křehčí nátury ;-)

Muž, který nebyl (2001)

Přes cigaretový kouř holiče Eda Crana ( Billy Bob Thornton), černobílé aranžmá, úžasné nasvícení, melodie pomalého melancholického klavíru jsem byl vtažen do příběhu o několika dějových zvratech, které stejně Eda dovedou k elektrickému křeslu. Bratři Coenové mi svoji osobitou bravurností opět dokázali, že patří ke světové režisérské špičce. Ikdyž si Farga nebo Biga Lebowskiho cením víc, hodnotím známkou nejvyšší.

Vzpomínky na lásku (2004)

Mám slabost pro asijskou kinematografii, proto mi tento snímek nemohl uniknout. I přesto, že jsem tvrďák, velkou část filmu jsem slzel. Osud je občas nevřelý a uvádí nás do temnoty smutku a bezmoci. Sociální propast jim nebyla překážkou, aby se jejich srdce spojila. Pak přišel " pan " Alzheimer a krásné Ye-jin Son začal vykrádat pamět, ale sympatický a temperamentní Woo-sung Jung o její vzpomínky bojuje jak se dá....