• Fantasy

K2 vlastní cestou (2020)

Ohrozíte život svůj i svých blízkých v honbě za splněním svého celoživotního snu, a nebo raději poslechnete své okolí a spokojíte se s rodinnými výlety v Krkonoších? Nedělat nic je vždy jednodušší. Kdy je to správné? 80 %

Holka na zabití (1975)

Dle současných standardů musí jít napětí krájet, budovy hořet a kaskadéři lítat, takže detektivka bez krve a násilí nejspíš nikoho z pohovky nevytrhne a na dnešního diváka zapůsobí trochu nevýrazně. Na druhou stranu, vše tam plyne tak hladce a sladce, že mi to vlastně vůbec nevadilo. Klasika k oddechu, která příjemně pohladí po duši. 60 %

Kráska v nesnázích (2006)

Pokud bych se chtěl dívat na bandu jedovatých lidí utápějících se ve svém tragickém životě, tak vyhlídnu z okna. 20 %

V síti (2020)

Týnka, Míša a Niky, tři holky, které předvedly neskutečný výkon. Ve srovnání s nimi samotnými mi vlastně hodnotit cokoliv jiného v rámci toho dokumentu přijde bezvýznamné. Je jedna věc hrát ve filmu, kde všichni okolo vědí, že se herec právě teď vydává za někoho jiného. Něco jiného, a podle mě mnohem náročnějšího, je ale stoupnout si před člověka, který tuhle skutečnost neví. Náhle chybí jakákoliv klapka, přestávka. Vše se jede na první pokus a až do konce. A když tím člověkem je navíc o 30 let starší chlap, který vám podobná děvčata pravidelně zneužívá doma v obýváku, vy s ním sedíte v kavárně tváří v tvář a musíte mít i tak dostatek sebekontroly, abyste udrželi hrát svou roli... Upřímný obdiv. 80 %

Avengers: Endgame (2019)

Hmm, jak zpět obživit půlku lidstva... co takhle strojem času? Ten nemáme. A můžeš ho vyrobit? Tak jo, ale bude to trvat minimálně dva týdny. Velkolepý finální souboj o záchranu lidstva je založený na asi nejstupidnějším a nejpřímočařejším nápadu, jaký pro děj filmu jde vymyslet. A v tomhle duchu "cílíme na průměrného konzumního diváka s IQ 80" se bohužel nese celý film. Hlavně nesmíme za žádných okolností narušit divákova očekávání! Divák je ochoten akceptovat jednu až dvě smrti kladných hrdinů, kteří svůj život dobrovolně obětují pro větší dobro. Nikdo kladný však nesmí umřít nedobrovolně. Ani když ležíš polomrtvý vedle Thanose. Klaďas ti bez rozmyslu setne hlavu sekerou, ale Thanos v takové chvíli akorát začne tahat z kapsy nějaké své hlášky. Ani když doslova vyletí do vzduchu celá centrální budova Avengers, jáma 50 metrů do země, ale všichni jsou v pořádku, včetně křečka. Stačí už jen posbírat kameny jak pokemony a je hotovo. Kladně hodnotím hlavně skutečnost, že to je poslední díl. 50 %

Collateral (2004)

Jestli pan Vincent už šest let dle své potřeby střílí do náhodných kolemjdoucích bez toho, aniž by měl už dávno rezervované první místo v hledáčku tajných služeb, tak je v Los Angeles asi něco špatně. Perfektní zápletka i provedení filmu, jen tomu chlápkovi procházely ty přečiny na můj vkus až příliš jednoduše. 70 %

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Film s naprosto úžasně dotaženou atmosférou, od hudby přes kulisy i herecké výkony. Nic hlubšího ve mě sice nezanechal, ale dívalo se na něj moc příjemně. 60 %

Zlomené květiny (2005)

Roger Ebert v recenzi na Zlomené květiny pověděl: "No actor is better than Bill Murray at doing nothing at all, and being fascinating while not doing it." S oběma částmi nelze než souhlasit. Za prvé: Bill je skutečně okouzlující po celou dobu snímku. A nejen on. Všechny dámy - tedy kromě té zesnulé - podávají taktéž skvělý výkon a snímek tak působí opravdu povedeně. Za druhé: Vážně se tam nic neděje. Pár dialogů, několik trapných okamžiků, jedno dvě odhalená stehna. Na konci filmu ve vás vlastně nic nezůstane. Což vlastně nemusí být nutně špatně. 50 %

Správci osudu (2011)

Emily je hvězdou večera - za ni samotnou přidávám půl hvězdy. Někoho s takovým šarmem, jako má ona, bych i já vydržel tři roky hledat. Mimo to film samozřejmě přišel s pěkným a neotřelým nápadem, který považuju za druhé plus. Jediné, co mi vadilo, byl samotný děj, který tak nějak nikam nesměřoval, negradoval, prostě jen plynul. Škoda, dalo by se z toho vyždímat i trochu víc. 70 %

Avengers: Infinity War (2018)

Když zabijete polovinu králíků, tak s příští generací jich bude zase plný počet. Jednoduchá matematika. Uvědomuje si to Thanos při své snaze o rovnováhu? A vůbec, rovnováhu mezi živými lidmi a čím? Logika pokulhává i v jiných okamžicích, například v překvapivě velkém množství situací, kdy si hrdina musel vybrat mezi životem svého blízkého a životy poloviny lidí ve vesmíru. Jak o tom vůbec může být řeč? A když na tebe letí kladivo, Thanosi, tak stačí udělat krok do strany. Komix na mě působí jako narychlo uvařený. Po grafické stránce vybroušený, po všech ostatních stránkách pokulhává. Pro klasický jednoduchý konzum ale zřejmě dostačující. 60%