Memphiská kráska (1990)

Pro mě má tento film určitě originální námět, tím bohužel většina jeho kladů končí. Příběh je natažen do cca 2 hodin. Je plytký a z mého hlediska nudný. Kdyby z tohoto filmu udělali hodinový hraný dokument, bylo by to dokonalé, takhle je to bohužel jen nudný film se zajímavým námětem. Film, který musím hodnotit podprůměrně.

Juno (2007)

Film, který mě absolutně dostal svojí pohodou, hlavní herečkou a k pohodě přispívající muzikou. Mísí se zde drama s komedií podáno v dobrém poměru a ne zcela předvídatelným vývojem. Na něco podobného, jsem ten večer měl náladu a tento film se mi do ní absolutně trefil, proto bohužel asi z mé strany ne zcela „objektivní“ hodnocení, ale když vím, že se na film podívám vždy rád znova tak mi nezbývá nic jiného než dát hodnocení za 5.

Občanský průkaz (2010)

Film, který dle mého názoru určitě stojí za to vidět. I když z této doby bylo již natočeno mnoho podobných snímku, tak přesto tento film dokázal přinést něco nového. Pro mě osobně zajímavé téma, podbarvené muzikou té doby, se zajímavými s novými herci, přinesl pro mne tragikomedii, která potěší každého tehdejšího odpůrce.

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

Jsou příběhy, které jsou průměrné nebo dobré, ale ničím výjimečné. U těchto příběhu si většinou přeji, ať se stane něco nevšedního, neočekávaného, ať ti "zlí" dopadnou líp. Pak jsou příběhu, které si zamiluji a tam poznám, jak mám stále rád, když dobro vítězí nad zlem. Když takový příběh náhodou dopadne jinak, než bych si přál, tak si říkám "Jakto? Vždyť jsem těm dobrým tolik fandil". Právě takový příběh je The wire. Příběh, který jsem si zamiloval a na který jen tak nějakou dobu nezapomenu. Příběh, který nedopadl jak bych si přál. Příběh, který je realistický, s nikým se nemazlí a přesto i plný humoru (aspoň pro mě) Příběh, který se rozhodně vyplatí vidět!

P2 (2007)

Proč se tohle točí? Mnohem důležitější otázka, proč se na tohle někdo dívá? A proč jsem sakra část viděl i já? Nudné, neoriginální a nesmyslné.

Sbohem, Bafano (2007)

Pro mne téma, o kterém osobně moc nevím a příběh, který má dle mého názoru veliký potenciál. Bohužel tvůrci filmu ho zcela vůbec nevyužívají. Film je dlouhý, nudný. Jako by se v něm nic nedělo a čas jen plynul. Není v něm žádné vyvrcholení. Kdo se o JARu a Nelsonovi Mandelovi chce něco dozvědět, doporučuji si radši pustit dokument nebo přečíct článek/knihu.

Parchanti (2010)

Totálně průměrný akční film, nepřinášející nic nového. Dle mého názoru, se na něj ani nemá cenu se dívat, lepší je sáhnout k nehynoucí klasice.

LOL (2008)

Film provází hodící se pěkná muzika, charaktery postav jsou pěkná sepsány i zahrány, přesto jsem se trošičku nudil.

Legenda o Mulan (1998)

K tomuto filmu mě dovedla píseň, která zazní při tréninku nového vojska. A musím říci, že i když jsem se díval na film ve věku, pro který určitě není určen, dosti jsem se pobavil. Film má spád, pěknou animaci i zobrazení dobra a zla. Nechybí mu vtip, který je dle mého šitý na míru cílovému publiku, ani "temná atmosféra". V neposlední řadě hudba je úžasná.

2012 (2009)

Čekal jsem od toho děs a kupodivu to bylo koukatelný. Samozdřejmě beru, že pro mnohé to bude film plný amerikanizmů, ale když ty divák ignoruje je z toho zajímavé dílko s celkem originální závěrečnou částí, alespoň pro mne. Proto si to určitě průměrné hodnocení z mé strany zaslouží.