Na divoké vlně (2012)

Nevím, proč tu spousta lidí chválí režii. Vždyť je to bez jakékoli dynamiky natočená psychologická sonda do kalifornského života, kterému my středoevropané nemůžeme rozumět. Kromě toho nenápadně dokumentuje cyklus El Nino apod a to se celkem podařilo. Asi kdybych nic nevěděl o meteorologii a hydrologii, tak bych si to tolik neužil.

Okrsek 13: Ultimátum (2009)

Gentrifikace, ghetoizace, citadelizace či sociální deviace. To jsou nejen pařížská témata. Příběh je sladký a zdi tragikomické. A brněnský Bronx už není Bronxem.

Granice, kise (2018)

Studentka filosofie se potlouká po rodné Jugoslávii. Znamenité.

Bumblebee (2018) odpad!

Top 10 nejhorších filmů - tam zařadit tuto ********!

Sám doma a bohatý (1994)

Moje vysoké hodnocení je postavené na tom, že sem těsně před tím viděl jakési transformery, takže cokoli jiného se zdá být skvělé.

Transformers: Poslední rytíř (2017)

S nesmírným studem zde přiznávám, že jsem tu nejblbější sračku viděl od začátku až do konce a dodávám, že si tu jednu hvězdu zaslouží.

Sanctum (2011)

Jako film je to na hraně koukatelnosti. Ale geografové a jeskyňáři se najdou. Čímž chci říct, že běžnému divákovi se může dostat trochu vzdělání.

Stážisti (2013)

Ta jedna hvězda je pouze zato, že sem si odpočál. Jinak si myslím to samé, co verbál. Navíc mám k diskreditaci tohoto "filmu" i argument - parafrázuji Karla Vacheka - "je to zvěrstvo"

Matrix Resurrections (2021)

Neil Patrick Harris, jako zlý strýček Google, dal tetralogii konečně něco naprosto skutečného - protivníka z našeho světa - a tím se sci-fi jakoby opouští a dostáváme se k satyře. Moooc dobrý. Už se těším, až trochu pozapomenu, o čem to bylo, abych to mohl vidět znovu.

Die Wolf-Gäng (2020)

Narozdíl od HP to mělo humor, a příběh se nevlekl osm zatracených dílů. Narozdíl od HP jsem neměl pocit, že má producent velkou snahu udělat ze mě nadkonzumenta. Sice je zde dost cítit ona německá politická korektnost, ale výchovná pachuť, u jiných filmů pro děti tak frapantní, tady prostě jen mírně zavání. Po technické stránce naprosto v pořádku, dnešní. Celkový dojem výrazně sráží jen dabing, konkrétně nudný a místy nepříjemný dabing hlavního hrdiny. Nerad generalizuju, ale Němci umí dětský film.