Temný Kraj (2017) (seriál)

Mizerný počin tévé prima. Za povšimnutí stojí hezká čeština a v devátém díle Milan Šteindler, jo a výprava s kamerou taky stojí za to. Jinak ani ten pes nehraje zrovna přesvědčivě. O hlavním hrdinovi lépe pomlčet. Zajímavý je Igor Bareš, jehož hraní mi až doteď přišlo takové nijaké.

Rocco Schiavone (2016) (seriál)

První dvě série byly zapamatováníhodné. Čistý realizmus. Nebudu se bránit plýtvat svým časem na to, abych to viděl všechno znovu, až budou k mání ostatní série, jež jsem ještě neviděl.

Provinční městečko E (2019)

Si musím spravit náladu. Přečtu Pelevinovu Helmu hrůzy nebo se podívám snad po páté na Generaci P. Tuhle sračku berou lidí tady na čsfd vážně? Nevím, co mě nasralo víc, esli "dokument" samotný nebo reakce diváků. Pozor, netvrdím, že by byla ve filmu ukazována nepravda, leč vyznění - celkový dojem - podporuje idiotské představy: demonizuje vše ruské. Tvrdím, že film ukazuje polopravdu! Pokud vás můj komentář namíchl, vězte, že jsem zaň nedostal ani kopjejku.

Melanie: Dar života a smrti (2016)

Audiovizuální bomba. Jaká škoda, že herectví mizerné. Snad jen Glenn Closeová zaujme tím, jak není možné její postavu jednoznačně pochopit. A vrátím-li se k chvále audio-vizuálu, mám i výtku, že narativum upozaďuje onu krásu; mohlo to být celé delší a s delšími záběry krásných obrazů. Kdo je zodpovědný za hudbu a ruchy a vůbec za zvukovou stopu, by měl dostat metál. Dávám tři*, jelikož to není věc k zapamatování, neohromil mě příběh a docela mě srali herecké výkony (kdoví, čí chyba). Ještě chci upozornit, humoru tam je sice jako šafránu, ale když už, tak k popukání.

Hurá na fotbal (2013)

Když se zeptáte Argentince na nějakého toho jejich režiséra, dost možná odpoví "Campanella". Mně jej doporučili dva různí Argentinci. A náhodou jsem viděl, myslím seznam tv uváděla, tento animák a nebylo to vůbec špatně. Ba naopak!

Komunismus a síť aneb Konec zastupitelské demokracie (2019)

Cituji, KV v jednom rozhovoru: "Nakonec se ale ukazuje, že pro pedagoga je nejdůležitější najít lidi s charakterem a sociálním cítěním a dát jich víc k sobě. To úplně stačí. Já opravdu neučím, oni se musí učit od sebe navzájem, už proto, že generačně sdílejí jazyk, který je úplně jiný než ten můj. Občas jim jen poradím, čím se ještě zabývat, jak k tomu přistoupit, kde co zkrátit, prodloužit, nebo ať si vezmou jiného kameramana. Ale i o řemesle jim musím vyprávět opatrně. Velcí autoři byli velcí právě proto, že dokázali řemeslná pravidla měnit, často proti odporu předchozích generací. Impresionistům lidi propichovali obrazy deštníky, protože takhle se přece nemaluje! Mimochodem totéž dneska dělají dramaturgové v televizi. Mají svou zajetou představu a vůbec nechápou, že se témata i jazyk neustále mění. Přitom umění začíná právě až s proměnou jazyka a tématu. Teprve pak diváka zasáhnete, protože on najednou nechápe, co se před ním odehrává, a aby to pochopil, musí zaktivizovat všechny své myšlenkové procesy. Jeho reakcí je samozřejmě často vztek, vždyť mu přestavujete myšlení! Z toho taky vyplývá, že čím je někdo lepší, tím méně je oblíbený. Oblíbení jsou ti, co točí sociální porno, protože ti vás dojmou k pláči, ale ve skutečnosti vás a váš život nijak nezmění."

O život (2007)

Takové meditační to bylo. Ale musím už přepnout, sice bych chtěl vidět až do konce. Možná by aj pět hvězd padlo. Lidi tady nemají očividně ponětí o dobré zábavě.

Králové hor (2015)

Nový dabing od primy je obstojný.