Turínský kůň (2011)

Najdlhší a najnudnejší film aký som kedy videl. Jeho sledovanie aj keď v kine bolo naozaj spojené s utrpením. Ak by som ho pozeral doma, určite by som ho vypol, ale to, že som na neho bol v kine s ďalšími ôsmimi ľudmi, a nikto sa počas projekcie nepostavil a neodišiel, ma prinútilo film dopozerať. paradoxne efekt filmu a filmový zážitok z filmu prichádza až po projekcii, keď sa mi už mysľou prelínajú jednotlivé fragmenty snímok, a ja mám priestor uvažovať nad tým o čom to vlastne bolo, prečo to niekto natočil a prečo tam toho bolo tak málo (ehm) na tak dlhej ploche. Je veľa filmov, pri ktorých sledovaní som sa bavil, ale následne som na nich veľmi rýchlo zabudol. Na tento nezabudnem ale neviem či by som ho zvládol pozerať ešte raz.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Toto je majstrovské dielo! Tak komplexný seriál od prvej po poslednú epizódu som hádam ešte nevidel. Nie som seriálový fanúšik nepozerám všetko, aj tento seriál som si pozrel aj keď už bolo dávno po ňom - a som celkom rád. Neviem si predstaviť, že by som na pokračovanie takej tretej série musel čakať rok. Toto je skrátka jeden dlhý film. Po zhliadnutí poslednej časti som ostal nemo sedieť s obrovským prázdnom, ktoré vo mne zostalo. Ráno som sa zobudil a videl pred očami dvíhajúcu sa kameru z poslednej scény, a v ušiach mi hrala Baby blue. Teším sa keď si to zhliadnem celé ešte raz!

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Človek to pozerá hlavne z nostalgie ku Breaking Bad. Som rád, že obsadili aj Jonathana Banksa, priznám sa, že po prvej sérii ma jeho dejová línia zaujala viac ako Saulova. Každopádne, toto je dobrá úvodná séria, ktorú si viac užijú fanúšikovia Breaking bad. Inak tajne dúfam, že ukážu aj nejaké udalosti "po" tom všetkom :)

Kandidát (2013)

Mám pocit, že slovenské filmy sa častokrát hodnotia až príliš kriticky. Raz sa im vyčíta, že sa snažia byť prilíš umelecké - ale na Bergmana nemajú, druhýkrát, že sa snažia byť prilíš veľkolepé - ale obsahovo zaostávajú, a inokedy zas preto, že sa snažia byť prilíš hollywoodske. Ja to zhrniem takto: Kandidát je dobrý slovenský film, ktorý ma celých 106 minút bavil, a som ochotný preto opomenúť fakt, že sa tento film tvári, že je niečo viac než v skutočnosti je.

Fontána (2006)

Tento film u mňa patrí do kategórie PPS (pretentious piece of s**t). Nehorázna ale nehorázna nuda! Strašná nuda, hrajúca sa na to, že v sebe skrýva nejakú hĺboku myšlienku, nebodaj poetično. Nemám problém s umeleckými (a aj ťažkými) filmami, ktoré majú čo povedať. Ale tento film okrem trivialít, zbytočne mätúceho naratívu neponúka nič a celé sa to tvári, že je to niečo viac než to je. Ale ono je to len strašne nudný, triviálny film, ktorý si zaslúži jednu hviezdičku za pekný obraz a nič viac. Asi prvýkrát ľutujem, že som strávil čas dopozeraním filmu.

Whiplash (2014)

Akurát som to dopozeral a neviem to inak nazvať ako lakocinka. Skvelý film - od začiatku dokonca a vynikajúci J.K. Simmons.

Vlk z Wall Street (2013)

Tak Leonardo nedostal zasa OScara. Videl som tento film, a rovanko aj Dallas Buyers Club, a ruku na srdce McConaughey si ho tohto roku zaslúžil viac. Na druhej strane, čo všetci vidia na tomto filme? Rozhodne to nepatrí medzi najlepšie Scorseseho a ani DiCapriove filmy. Ja som sa miestami nudil, miestami som sa nevdel zbaviť pocitu, že nech to už skončí a ja si budem môcť povedať, že som to videl (bohužiaľ polhodinu pred koncom som to vzdal, a akosi neľutujem). Sorry, asi sa nevyjadrím nejako erudovane, ale mne sa ten film naozaj nepáčil.

Zodiac (2007)

Dokonala, takmer trojhodinova brilantne natocena nuda. Film postaveny na konverzaciach o vysetrovani vrazdy, ktore nikam nevedu. To, ze je tento film kvalitne natoceny, este neznamena, ze sa jedna aj o kvalitnu zabavu.

Hra (1997)

Mám rád Finchera kvôli jeho podstivosti, kvôli tomu, že od neho vždy očakávam nielen strhujúci príbeh ale aj koniec, ktorý nedokážem predpokladať nazačiatku. Hra je vynikajúca Fincherova zábava. A keď hovorím o zábave tak to myslím doslovne.