• Pohádka

Chicago (2002)

Mám pocit, že tento film téměř každý opěvuje, a podezření, že nikdo, dokonce ani akademici, neviděl Moulin Rouge! Nemohu ale tomuto snímku upřít, že jeho nejsilnější stránkou je hudba včetně pěveckých výkonů všech přítomných dam, zato Richard Gere asi neměl své dny... Pokud jde o taneční choreografie, je hodnocení obtížnější...Jediné, co si zaslouží oprávněné ocenění, je známá scéna z vězení. Prostě zklamání.

Záskok (1997) (divadelní záznam)

Nejlepší hra DJC! Kdybych mohla, dala bych hvězdiček šest. Vždy, když žehlím, lituji, že nemám nakrropeno jako Vlastička. Výtečný je Zdeněk Svěrák, kterému to v plném sále opravdu zní..mň mň mň.. Velice by mě zajímalo, jak by se hra odvíjela, kdyby nebylo zvídavého invalidy Karáska :o) Je to drámo neboli jak říká šikovatel Vogeltanz: "To je na celý život. To je hluboký, trvalý vztah. Fuj, to mě to vzalo!...Prostě na první pohled!..."

Hazard srdcí (1987) (TV film)

Naprosto úžasně natočená červená knihovna Barbary Cartlandové. Nostalgicky a zasněně dávám čtyři, neboť se slečně Sereně Staverleyové nedivím, že hazardovala, aby získala srdce zdánlivě chladného lorda Vulcana... A co teprve intriky jeho matky nebo praktiky nenapravitelného chlípníka lorda Wrothama - to je ale drama! ;o) Jak myslíte, že to skončí???

Nepolíbená (1999)

Dala bych tři, ale musim dát o jednu víc za učitele literatury ;o) kéž by takový Michael Vartan učil i u nás - to by byl zájem o knihy!

Rozum a cit (1995)

O sympatii postav se postarali skvělí herci, o romantickou hudbu se zasloužil Patrick Doyle a repliky do úst postav vložila Jane Austenová => jak jinak než plné hodnocení! Jeden z mých nejoblíbenějších filmů.

Zimní host (1997)

Tímto filmem jsem byla doslova nadšena a navzdory názvu mě vzpomínka na něj dodnes hřeje u srdce. Krásně vystavěné lidské figurky hrají působivou partii pod vedením Alana Rickmana.

Hamlet (1996)

Skvělá adaptace! Úžasný Kenneth a jako vždy přesvědčivá Kate Winslet jako Ophelia. "Frailty, thy name is woman!"

Malé ženy (1994)

Rozkošné, něžné a dojemné.