30 minut po půlnoci (2012)

Tady se opravdu nemá cenu rozepisovat. K tehle historické události se musí nějak postavit každý sám. Nenásilně podané historické drama u kterého ač je dlouhé dvě a půl hodiny, jsem se nenudil. Velice dobrá režie a scénář. Za mě 85%

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

No co si budeme povídat. Čekal jsem opravdu víc. Ale to jsem bohužel nedostal. Jednička byla příjemná oddychovka kde se člověk i trošku zasmál. Tady nefungovalo zhola nic. Žádnému herci jsem pořádně nevěřil, a to nemluvím o tom jak fungovaly společně. Přišlo mi to jako kdybytenhle snímek točili pro 11 leté děti. Za mě 55%

Ztracen ve vesmíru (2011)

Vizuálně dokonalá podívaná... Tak to asi určitě ne. Ale Hodně zajímavá věc, která před diváka pokládá spousty otázek zabalených v mezinárodní kosmické stanici a napsaných na těle hlavního hrdiny. A pokud je divák všechny přijme, pak nastává vizuálně dokonalá padívaná, ale v jeho hlavě. A jelikož tenhle film pokládá opravdu velikou spoustu otázek, aktivní neuronové synapse při přemýšlení vytvoří osobní galaxii každého znás. Za mě 65%

Dogville (2003)

Nějak jsem tenhle styl vyprávění, režie a vizualizace nepobral. Vím že je to má chyba, ale nenadělám nic. Za mě 55%

Ostorožno, dveri otkryvajutsja (2005)

ááááá Zase si nejsem jist hodnocením. Život v Ruské metropoli není asi žádný med. Navíc jezdící schody jezdí opravdu rychle, člověk se tam nestlihne ani pořádně seznámit, kdejakej buran si vás vyfotí... pak příjde metro a to už vůbec není sranda. Navíc doba jako taková je opravdu uspěchaná. Den vám v podstatě uběhne během několika minut a nikdo si z něj nic nepamatuje. Když by se lidé na jeden den stali třeba knofliky... všiml by si toho vůbec někdo.? Pocítili bychom nějakou změnu? Když tak dopisuji tenhle komentář, začínám si být pomalu jist svým hodnocením. A to je dobře (hlavně pro mě). Vám ostatním to nůže být šumafuk, co ve mě evokuje tenhle mikrosnímek. Takže procentuálně dávám 85%

The Little Matchgirl (2006)

Krásné, smutné a dojemné. Kvalitní animace která je schopna předávat emoce. Za mě 80%

Lincoln (2012)

Za scénář, kameru, hudbu a excelentní herecké výkony Day Lewise, Lee Jonese prostě nemohu dát méně než 4 hvězdy. Film jako takový je opravdu dost rozvláčný, ale nedivme se, cokoli ve filmu Lincoln říká, má smysl a hloubku. Ano v dnešní době je v Evropě je otroctví dávno zapomenuto. Mládež už ani neví co se stalo v naší republice v roce 1968. Tak proč by se měli zabývat nějakým zrušením otroctví v Americe v roce 1865... Za mě 75%

Sraženije (1986)

Solidní animace. Přestože je moje ruština skoro nulová, rozuměl jsem všemu. Četl jsem totiž tuhle povedenou povídku několikrát. Takže mohu srovnávat s předlohou. Jedinou věc které bych této miniatuře vytkl, je právě její délka. King si ve svých knihách hraje opravdu hodně s pocity a stavy mysli svých hrdinů. Zde mi to úplně chybělo a myslím, (když už někdo používá Kinga jako předlohu() že je to to nejdůležitější. za mě 60%

Oddělen (2011)

Asi neznám osobnější film. Nejde ani tak o to, že by mluvil přímo k mé osobě, jako spíše o to, že promlouvá ke mně jako k člověku který žije na zemi v roce 2013. Poukazuje bez skrupulí na fakta před kterými mnozí z nás zavírají oči... Ano, můžete namítnout, děj se odehrává v USA, né tady v Evropě, né tady v Čechách. Je tomu ale opravdu tak.? Je tu ještě pořád takový rozdíl? Dejme si ruku na srdce a zamysleme se nad tím, co nám chce film říci. Já to právě teď dělám a je mi z toho do breku... ani né proto, že by mě film jako takový dostal do nějaké deprese, ale že mi tenhle snímek pootevřel oči, já se jimi podíval na naší společnost. Na naší mládež, která by měla být naší budoucností, na jejich rodiče, na to jak všichni žijeme, co nás ovládá a nutí dělat rozhodnutí, které děláme aniž bychom v podstatě věděli, proč takovéhle rozhodnutí děláme. Když se na to podívám jen trošku pootevřenýma očima je mi z toho do breku, budoucnost totiž nevidím nijak valně... Už někde v polovině filmu mi proběhlo myslí taková analogie, nebo přirovnání naší minulosti a přítonmosti potažmo budoucnosti. Před stovkami let, ve středověku, byly čest, odvaha a hrdinství připisovány hlavně rytířům, ti o ně celý život usilovali, žili pro svou čest, byli na ni pyšní a bránili si ji. V dnešní době můžeme tyto vlastnosti připisovat rodičům, kteří se opravdu a se zájmem věnují výchově dětí, snaží se jim vštěpovat morální zásady a sami se podle nich chovají. Můžeme je připisovat i dětem ve školách které se NENECHAJÍ zlákat (teď to přeženu když řeknu "gangy") nebo snadným postupem s naprosto špatnými známkamy bez jakéhokoli učení, bez jakékoli disciplíny, bez jakéhokoli zamyšlení se nad budoucností. Tyto rodiče a děti můžeme považovat za odvážné hrdiny, protože, žít v dnešní době život zodpovědně a čestně, na to je potřeba pořádná porce osobní odvahy. Myslím že tenhle film by měl vidět a zamyslet se nad ním každý člověk. Za mě 100% a okamžitě do mé Topky.

Průsmyk smrti (2006) (TV film)

Tak první díl zamnou,klasické seznamování s hlavními postavami, příprava na boj, lehkovážnost mladých vojáků a vznikající napětí z budoucí akce. Zatím 75% a jdeme na další díl. Tak dvojka za mnou. Mnoho věcí se začíná vyjasňovat, a je také o dost akčnější. 90% jdu na trojku. Nemám čas psát, rovnou jdu na čtyřku. Tak je to už za mnou.. uf. A byla to docela síla. Ještě se vrátím ke třetímu dílu... Ten byl z mého pohledu naprosto dokonalý 100% čtyřka jela v dokonalých kolejích třetího dílu, dokud nedorazili dolší ruští vojáci a hlavní hrdinové nebyli samozřejmně zachráněni. V zápětí nemocnice, metály,president, rodiče/přítelkyně, zachráněný velitel... už se z tohozačínal stávat americký happy end, ale poslední scéna to naštěstí trochu zachránila. čtyřka tedy "pouze" 80% Jako celku dávám pěkných 5 hvězd za tohle válečné drama.