Pippi dlouhá punčocha (1969)

Sympatická holčička, která nemá v životě vůbec žádné starosti a žije ve vlastním světě. Tohle patří mezi klasiku mých dětských let. Zkuste na tenhle film jít do kina plného malých dětí, smějících se všemu.

Ro(c)k podvraťáků (2006) odpad!

Snažil jsem se opravdu hluboce zamyslet, kde to má vůbec děj, našel sem pouze něco jako je torzo a to je ještě okopírované z několika dalších filmů. Jsou zde prvky jako Mafie, Rock (mimochodem ten je zde tak příšerný!!!), Zbytečně sprostá mluva a Sexuální scény... Co mi vůbec tento film dá?? Řekl bych, že je to téměř ostuda české kinematografie...

Counting Water (2006)

Nádherná animace o tom, jak jen kvůli důkazu, že někoho milujeme dokážeme promarnit i celý život. Ale hlavní je to, že dříve nebo později to bude k našemu prospěchu. Snímek tvořený podomácku s rozpočtem 18$.

Mezi řádky (2007)

Poslední dobou se objevuje mnoho snímku zabývající se etnikou. (např. Crash a Babel) Tento snímek ve stylu filmu "Nebezpečné myšlenky" ukazuje na problémy gangů z výsledku integrace škol, na jedné dříve výběrové škole, inspirované skutečnými událostmi. Jen škoda, že vše o co se paní G snažila mi přišlo trochu nereálné. I tak to byl velmi vydařený snímek, který se po pomalém startu příjemně rozjel.

Suden arvoitus (2006)

Film do češtiny přeložený jako Vlčí tajemství má nádhernou výpravu a také dobře vypracovanou atmosféru zdejší Laponské komunity. Viděno na Zlínském festivalu 2007

Mimo hru (2006)

Vítězný film na 47. festivalu pro děti a mládež ve Zlíně (2007)... Nicméně osobně si myslím, že kvalitou ze všech soutěžních snímku nijak nevyčnívá, jelikož děj snadno předvídatelný. Tím ale neodrazuji od snímku, protože je zde pěkně nastíněna atmosféra Nizozemských škol a zajímavých vztahů mezi jednotlivými postavami.

Kvaska (2007)

Jasně konec je trochu ustřihlý, ale je to jeden z mála kvalitních hudebních českých filmů. Soundtrack se mi maličko zaryl pod kůži a někdy si pobrukuju "Jdou..."

Horší už to nebude (2006)

Některá vyprávění se mohou zvrhnout a to mě na tomhle filmu zaujalo, jak křehké jsou hranice mezi lidmi a životem a smrtí a konečně pořádný happy-end.

Šumař na střeše (1971)

Proč je to můj nejoblíbenější muzikál? Protože nádherně zobrazuje lidskost a úmorný život chudých lidí, kteří i přes všechny nesnáze si najdou nějaké menší světýlko ve svém životě. Citlivá hudební podívaná v hudební režii Johna Williamse.

Crash (2004)

I když film popisuje klasické situace v životě lidí v nesnázích, některé scény mě rozhodně nenechali chladným. A jsem rád, že tento film skončil více méně optimisticky, ale také nám ukazuje, že se tento kolotoč bude otáčet dále.