Vychováni vlky (2020) (seriál)

Musím říct, že jsem zprvu měl trochu smíšené pocity. Co je ale třeba vypíchnout, jsou ty drobné niance a originalita. Scoti umí vyprávět a tady je sice líně pomalé tempo, což ale neubírá na zvědavosti. Mám pocit, že první řada je jen předehra. To co mě štve, je čekání na další sérii.

Bez vědomí (2019) (seriál)

Bez vědomí jsem odkládal, odkládal, odkládal, s pocitem, další, nekonečné recyklovatelnou socialistickou story. Občas mívám pocit, že vlastně nic jiného točit neumíme. Neustále to poplakávání, jaké to nebylo vše na hovno. Já to nezlehčuji, jen bych byl rád, kdyby jsme se raději začali dívat pořádně dopředu a neohlíželi se neustále přes rameno. ALE, tak jsem se rozhodl kouknout a bylo to sakra dobré. Příběh, lokace, veškeré detaily, zašedlost, chmury, osoby. Špionážní lahůdka, která až do posledního dílu udržela pozornost. Tenhle počin, si zaslouží uznání. Musím uznat.

Mizerové navždy (2020)

Asi už stárnou, ale tahle epizodka se mi zdála trochu nudná. Bruckheimer prdukoval dobré filmy, kdysi, když to byl standart. Ale je to jako když učíte důchodce Photoshop. Akce tak trochu přeumělkované, vtipy nevtipné, celý ammo tým krajně zoufalý a dron, který lítá absolutně bezhlučně hloupý. Možná, kdyby se držely staré dobré klasiky, a neměli snahu mermomoci pronikat do dnešní cool doby, mohlo to být dobré. Ale ty tuny vystřílených nábojů, které lítají šikmo a tak nikdo nikoho netrefí, tedy vyjímečně ano, ještě někoho baví? Dnes? Je to nadnesená oddechovka, beru, ale podruhé už nemusím. A to jsem býval Bruckhamerovym fandou. No rejža tomu nepřidal o nic víc.

Enola Holmesová (2020)

Trochu mě překvapuje, i když.., jak je tady tenhla snímek přijímán vlažně. Ono sice nejde o přelomovou záležitost, ale... Millie je tady skvělá. Její přirozená bezprostřednost je odzbrojující. Příběh je, takový jaký má být, s ohledem na dobu, kdy se odehrává a knižní předlohu!!! Proslovy a průhledný do kamery jsou svěží a roztomilé. Protože ono je to hlavně rodinný film, na který budou koukat děti! Lokace jsou krásné a výprava více než dobrá. Má dcera už koukala podruhé a to je známka toho, že těm, komu byl primárně tento snímek určen, se líbí. A jestli v tom někdo bude hledat něco více? no asi to nenajde a tak bude děsně sklamán, že se další kulervoucí Sherlock s culíkem nekoná. My ostatní se pobavíme s dětmi u telky. Na pět hvězd to není, ale nemůžu si pomoct :)

Skandál ve velkých dávkách (2020) (seriál)

Ono mě vlastně ani nepřekvapuje, ta nedbalost v laborkách. To co mě zaráží je přístup americké justice. Zbytečně natahovaný příběh, kterěmu by stačil jeden díl.

LA Originals (2020)

Nádherná sonda do umění pouliční La a hip hopové kultůry

Kde se země chvěje (2019)

Navzdory vlážným reakcím, jsem neodolal. Ona Alicia Vikander je záruka dokonalého herectví a zde to není jinak. Příběh je jednoduchý, plochý a ninimalistický, ale o to kouzelnější. Říká se, že v jednoduchosti je krása a tady to platí dvojnásob. Krásně napsaný příběh, pěkná kamera i soundtrack.

Star Trek: Discovery (2017) (seriál)

Není to úplně ten Star Trek, jaký býval. Ale ono se dá čekat, že jedno a to samé by možná omrzelo. Ale, i tak jde o pěknou práci a nelze říct, že by to bylo špatné. Druhá řada mě bavila mnohem více, než první, tak si snad udrží vzestupnou tendenci sérií.

Sociální dilema (2020)

Tenhle dokument bych pouštěl povinně ve škole starším ročníkům a středoškolákům. A další lahůdka od Netflixu! O dopadech sociálních médií a ovlinitelnosti jednotlivců, nebo skupin toho už bylo řečeno hodně. A přesto to moc lidí nezajímá. Tak, je trochu děsivé sledovat, kam to vede a kam až nás to zavede.

Na mušce (2018) (seriál)

Další z věcí, které jsem tak nějak míjel. Pak jsem to zkusil a dokonale mě to pohltilo. Villanell já opravdu psychopat, ale tím dokonale svůdným způsobem. Eve je úplný protipól. Celkem mě zaujalo, jak je zde prezentováno MI6. Žádní dokonalí agenti a vybuchující prupisky. Prostě úředníci. Celkově má Killing Eve úžasnou chemii a žádnou další řadou neslábne. Naopak. Tohle je lahůdka a díky Villanell také dosti zábavná. Tedy, tím správným britským humorem.