Království nebeské (2005)

Z nějakého, snad i pro mě nepochopitelného, důvodu se mi tento film opravdu hodně líbí. Nemám ráda Orlanda, nejsem zažraná do Ridleyho, přesto myšlenka i zpracování mi učarovalo natolik, že dávám 5* ,,Jakou cenu má vlastně Království Nebeské? - Žádnou..... Nesmírnou."

Match Point - Hra osudu (2005)

Vzhledem k tomu, že mi tento film velmi přirostl k srdci, chtěla bych opatrně volit slova. Když si přečtu zdejší komentáře nestačím se divit, špatní herci, nemastný scénář, jiny Woody (jiný čtěte ne tak dobrý jako obvykle). Já se dívala asi na odlišný film. Film o milostném trojúhelníku, o vášni, která byla zahraná tak přesvědčivě, že mě chvílemi zvedala ze židle. Je to příběh vlastně každého z nás, hrajeme si svoje vlastní slasti a strasti, volíme každý den mezi černou a bílou. Rozhodli jsme se správně? Bude to bez následků? To je dějištěm filmu, volba. Volba mezi úspěchem a láskou. Mezi penězi a štěstím, protože to mnohdy spolu nesouvisí. Konec je pro mě absolutním triumfem, který mě zpátky do té židle vrátil. Skoro se mi chce říct přikoval. Já se ptám - co volíte vy?

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Velmi rozporuplné pocity ve mně vyvolává toto ,,dílo". Líbí se mi nebo nelíbí, chápu ho nebo nechápu? Je to výlet do paralelního světa, či pouhé bláznivé vystoupení jednoho starce? Odpověď na to je - nevím. Já miluju fantasy, miluju nezodpovězené otázky, ale tohle je na mě asi moc. Hvězdu přidávám za výkon Ledgera - jak jinak.

Čarodějky z předměstí (1990)

Není to vtipné, není to zábavné a pořádně to není ani pohádkové. Dvě hvězdy dávám jen za to, že jako malému nenáročnému divákovi se mi to líbilo.

Mlha (2007)

Od Mlhy jsem očekávala trochu něco jiného než druhou Válku světů obohacenou o náboženský fanatismus. Lidé na malém prostoru s jejich nelidským přízemním chováním, které způsobuje strach. To často vyvolá situaci, že si ublíží sami sobě a navzájem víc, než to, co je vlastně děsí. Vzhledem k režii jsem čekala něco velkolepého, tím víc jsem si možná uvědomila to, že toto se mi zdá opravdu jen jako pouhý průměr. Škoda.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Proč? Já se ptám, proč někdo stvoří něco takového? Aby se babičky nenudili. Moc jsem se snažila, ale vážně mě nenapadá ani jedna pozitivní věc. Snad možná....začátek byl jen blbost, teď už je z toho pi...vina.

Válka světů (2005)

Po bouřce si už nikdo nemůže být jistý. War of the Worlds mám ráda, opravdu, ale... Přeměna Cruise ze sobeckého akčního hrdiny v milujícího otce, který by pro své děti udělal cokoliv, mi přišla dosti křečovitá. Stejně jako výkon malé Dakoty Fanning, nemluvě o přeslazeném konci. Nicméně mimozemská civilizace, jejichž stroje po staletí tiše čekají pod povrchem země, až je vzkřísí jejich piloti s jasným cílem - vyhladit planetu (nejen Ameriku, jak by se mohlo na první pohled zdát), to je jízda. Vytvořený strach a zoufalost, s pocitem že útěk stejně nic neřeší, podpořeno výbornou hudbou, je jen krůček od opravdu dokonalé podívané. Škoda že nemůžu dát víc, než 80%.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Burton stvořil nevěstu. A ta nevěsta byla mrtvá. A ten film o ní byl dojemný. Ale nesmíme zasunout do pozadí Viktora s Viktorií, protože především mužská část z téhle dvojice dodávala filmu humor, který se neokouká. Dřevité postavičky, s jejich velmi živými výrazy a písně, jejichž verše do sebe zapadaly jak puzzle, to se prostě nedá hodnotit jinak, než 5ti*. A Tim Burton překvapil, ne že ne.

Rain Man (1988)

Buď jsem se dívala na jiný film, než všichni ostatní tady, nebo to byl ten samý snímek a mně to vážně nepřišlo až tak úžasný. Například - výborný herecký výkon Dustina Hoffmana a průměrný Tom Cruise? Tak u mě to bylo přesně naopak, mladý Cruise byl ten, kdo tento film zachraňoval. Nebylo to špatné, ale v první dvacítce? Nerozumím.

Milujte svého zabijáka (2002)

Výborný příběh zabalený v překvapivě nudném obalu. Sjíždím si to od začátku a říkám si, že scénář byl skvělý, Clooney překvapil v režii, už ne tolik v hereckém výkonu, ale pokud bych přece měla co vytknout, tak to zastínil geniálně šílený výkon Sama Rockwella. A pak si taky říkám, proč dávám jen 3*? Protože víc nemůžu. Protože když film skončil, tak mi proběhlo hlavou - bylo to dobrý, ale skrz celý film mi spíše běželo - celkem komplikovaná nuda.