Švestka (2001) (divadelní záznam)

Co do vtipnosti za ostatními hrami zaostává až nevěřícně. Toto opravdu stvořily ty stejné mozky jako ty, co mají na svědomí genialitu Dlouhý, široký a krátkozraký, či třeba Záskok? Nevěřím, nechápu, možná mi něco uniklo.

Vesničko má středisková (1985)

I těm holubům nakonec zakroutil krkem, stejně jako já kroutím hlavou nad genialitou humoru tohoto filmu.

Auta (2006)

Nablýskané kapoty, roztomilé obličeje, milá slečna Porsche. Ač skoro každý o tomto Pixarovském animáku hýří superlativy, na mě působí jako pouhý průměr. Jistěže - graficky je to dotáhnuté k dokonalosti, ale příběh zaostává. Navíc morální poučení spíše nudí, než aby ve mně vzbudilo nějaké vyšší hodnoty. Ale děti to baví a to je asi účel, 65%

Tango a Cash (1989)

Akční komedie, která šlape. A ačkoliv Stallona nijak neprožívám, tady mě bavil skoro stejně, jako K. Russell.

Svědomí (1985) (TV film)

K tomuto filmu jsem přišla náhodou a tudíž bez jakéhokoliv očekávání. Nemohl mě tak zklamat, jen překvapit. A on překvapil. Jednoduchost příběhu by se mohla zdát nudná, ale ona baví. A když se dějem nenecháte poplést, ale místo toho vtáhnout, tak si mladistvý, ale výborný výkon Anthonyho užijete stejně, jako já. Jen herecký výkon milenky mi občas kazil dojem. ***+

Pravidla lži (2006)

Tento snímek mi připravil překvapení. Je to český film, který je vážně dobrý. Ať už charakteristika postav, kterým tu ,,šílenost,, prostě věříte, tak i vykreslení života v komunitě. Stísněnost toho prostranství a zároveň nucená snaha být otevřený ostatním, to dělá film poutavým. Malý stín, na jinak modrém (v tomto případě spíše černém) nebi, je vlastně hlavní zápletka, které až tak nevěříte. Ale ta rozpolcenost, ten strach, dialogy a hlavně odvaha něco takového natočit.....pro mě to je 90%

Forrest Gump (1994)

Je možné vůbec psát něco o tomto filmu a neopakovat se? Neznám asi nikoho, kdo by tento film neviděl, stejně jako neznám nikoho, komu by se nelíbil. On je prostě legračně smutný, hravě fádní, citový, ale hlavně citlivý. Je podbízivý, ale takovým způsobem, že ho necháte a ještě se vám to líbí, neskonale líbí. Rozesměje vás i rozbrečí, ale hlavně donutí přemýšlet, což se mi vlastně líbilo nejvíc.

Shrek (2001)

Když jsem byla na Shrekovi poprvé v kině, bylo mi 12 a nevím, jestli mě bavil víc tehdy, nebo teď. Kolik filmů může říct, že ho milují děti i dospělí? Shrek ano! Dialogy, scény, parodie, to vše dodává na kráse tomu roztomile užvaněnému oslíkovi a škaredě se tvářícímu, ale v jádru hodnému zlobrovi. ,,A víš co mají ještě všichni rádi? Tiramisu! Neznám nikoho, kdo nemá rád tiramisu." Já mám ráda Shreka ....na 100%

Žádostivá těla (2003)

Drama o vášni, která je konfrontována těžkou chorobou a jednou krásnou sestřenicí. Jenže psychologické momenty mi přišly jakési hysterické a snaha za každou cenu zachytit realitu byla často na hranici s přehnanou erotikou. Přesto, myšlenka filmu se dostala do popředí, Laura Smet předvedla dobrý výkon a mně tento snímek uvízl v paměti. Takže 55%