Slunečná (2020) (seriál) odpad!

Mám doslova alergii na podobné Sračky, které cpou ještě do lidí formou vykukujícíh nápisů a reklam v kvalitních filmech, co si chci ještě k tomu třeba nahrát. Když už se u nějakého parádního filmu zdržuju a otravuju s vymazáním reklamních vložek, tak tam mám aspoň potom tenhle exkrement, tuhle metastázi této rakoviny! ... Tak na to už nemám nervy to vychytat a vymazat a ani slušných slov! ... K tomu infantilní vlezlá "písnička" (ne písnička ale virus této rakoviny napadající na dlouhou dobu váš mozek - jak cílené - hlavně aby tekly prachy z ovcí co na toto čumí - FUJ) ... cca 20 sekund nahlédnutí do jednoho dílu a mizím abych nebyl infikován a dávám jasný odpad! .... Nově mne to kolem toho tak začíná (víte co). Prostě slyšet o téhle 3,14ině všude a že jezdí i autobus "Slunečná" - to je fakt moc... Hele já vám poradím, kupte si Boeing 737 (určitě na to máte) a samozřejmě Slunečný ať v tom Iron Maiden se svou 737 a Brucem nejsou sami, vy úchyláci. Fakt co se děje kolem kravinvýplodů komerčních TV je totální úchylárna!

Poslední propadne peklu (1982)

Skoro jsem dal za 5*. Po letech jsem film velmi rád shlédnul. Už by člověk myslel, že je v trezoru (nikdy nevíš s čím by mohlo být dnes spojeno "propadne peklu" apod.), když tak dlouho neběžel (pokud vím)... Hudbu jsem (mylně) přisoudil nejprve Zdeňkovi Liškovi. Je velmi, velmi dobrá a také plná ruchů, skřeků (nemyslím jen Kudláčkové), prostě ten zvuk a provedení hodně "Liškové" a připomělo mi to zvukově Osadu havranů atd. (také s tím kráááá)... Krom hudby velmi hodnotím zvuk celkově, srozumitelnost... (to není dnes vůbec běžné i u originálů jak herci špatně artikulují, polykají slova...). Tady prostě opravdu nejen zvukově, ale celkově film velmi dobře řemeslně zpracovaný a obsazený. Herecky (ať už je někomu protivná) Kudláčkové asi nejzdařilejší výkon. Dagmar Havlovou jsem nepoznal až po chvíli. Kat v provedení Augustina Kubáně myslím nemá moc konkurenci i ve světě.

Ohnivé ženy mezi námi (1987) (TV film)

Nakonec po letech se mi líbila více 3 než 2 ikdyž na 1 zcela nedosáhla. U dvojky mne velmi iritovala postava Magdaleny s fousama (Dášu Veškrnovou / Havlovou mám rád a tam z ní udělali mužatku - fuj). V trojce jí to jako moderátorce konečně zase velmi slušelo. Trojka Ohnivých žen byla veselejší ikdyž bláznivější. Kolegy techniky televizáky jako mne asi zaujal bláznivý TV technik, na kterého prý vyplazovala jazyk vertikální synchornizace (větší kravinu asi nevymyslíš, nebo možná já asi jo :-) ... Nejvíc mne však bavil asi Jan Přeučil, který byl neustále "v rytmu" (jako také hudbumilující to znám) a ty jeho taneční kreace - no paráda :-) ....

Ohnivé ženy se vracejí (1986) (TV film)

U dvojky Ohnivých žen mne velmi iritovala postava Magdaleny s fousama (Dášu Veškrnovou / Havlovou mám rád a tam z ní udělali mužatku - fuj). Naopak stále pěkná hudba a pěkná píseň o labuti.

Cesta do Vídně a zpátky (2007) (TV film)

Výborný hudební doprovod Michala Pavlíčka a Báry Basikové. Jinak to nebylo špatné... prostě průměr.

Ohnivé ženy (1984) (TV film)

První díl ohnivých žen mám nejradši. A závěrečnou písničku jsme používali při vystoupení našeho spolku historických tanců. Dávám 4*.

M*A*S*H (1970)

Ale jo, dalo se to vidět. Pro skouknutí základního filmu byl pro mne odrazujícím mnohodílný seriál MASH. Mnoha či nekonečno dílné seriály jsou pro mne totiž nestravitelné. I u dobrých námětů když vidím kolik to má dílů tak bojím, bojím o zbytek svého mládí.

Šarlatová sůl (2008)

Výtvarně velmi zdařilé a zajímavé, loutky, hudba dostatečně temná k temnému thrilleru... za což jsem málem dal o hvězdu víc. Tak za 3,5. Když bych nějak toužil vidět znovu, zaokrouhlil bych na 4, ale protože zatím tuto touhu nepociťuji (uvidíme při případné repríze), tak tedy za 3*.

Faunovo velmi pozdní odpoledne (1983)

Hele, kolik vlastně bylo hlavnímu hrdinovi? Víte to někdo? ...Ten mi totiž tak iritoval, vzhledem také k tomu, že klidně mohu být v jeho věku, že mu nedám víc než 3*, přestože Leoš ho zahrál opravdu famózně... Jsem zvědav, kolik mu dám za 10 let, jestli se toho dožiju a film skouknu.

Dědek Bárta (1989) (TV film)

Mám dojem, že toto veledílo (s nevužitými talenty obsazených) vzniko v nějakém bezpřestávkovém porevolučním rauši z oslav naší VSL (velké sametové revoluce). Nepochopil jsem to stejně jako název. Myslím, že mělo (mohlo) být včetně toho názvu všechno úplně jinak kdyby to vzniklo za střízliva.