Zítra to roztočíme, drahoušku...! (1976)

Sousedy si člověk nevybírá. Problém stále aktuální :-) a díky obsazení mne to stále baví. Tak třeba ...made in usa, to je věc... ...ta se závistí celá vohlodá... ... to je nový televizor... (Bajkal, poznal jsem ho hned, měli jsme ho také za mého dětství :-) ...a další odvetný akce budou následovat... ...tak ty mu říkáš macku?!! (v cilivu z citlivého Peterky šel strach :-)... Ale teď když to tady po sobě čtu, tak ty hlášky jsou nic bez kontextu a hlavně bez "Janžurky, Kopeckého, Peterky a Zázvorkové"! To se prostě musí vidět, tečka!

Anděl svádí ďábla (1988)

Tak tady zvednu hodnocení, poměrně rozkolísané a kupodivu nižší než bych čekal. A světe div se i u "dvojky" byť byla trochu (jak bývá u dvojek), slabší... Proč? Mám rád historii, kostýmy, kabaret, burlesku... , tehdejší auta co už předcházely dnešním veteránům... jak ten čas letí... a samozřejmě hudbu, jako vždy precizního Jiřího Korna (zpěv, tanec, step), krásné sexy ženy (Božidara s tím svým pro mne jako vždy milým měkkým přízvukem), erotika, pěkné korzety a kostýmy (a ta "první dáma pralesu" :-) ) a prostě vše co tento film nabídl. Krom toho i páni (herci), prostě skvělé obsazení. Takže dámy a pánové za 4* :-) .... a ty intriky, mám rád také filmy a historky o slavných podvodnících typu Harryho Jelínka, což mi připoměl perfektní Nedorostův Ing. Roth, dále nastupující swing - paráda, kdo dělal texty k písním? (zatím se mi nepodařilo zjistit) ... no já nevím co ještě, prostě mne to bavilo... Jako fakt rána a rozdíl, když jsem si po tomto pustil "Pusinky" s mladýma Novákovou, Doležalovou.... ou au... hodnocení jsem musel dát nižší než ostatní. Asi stárnu :-)

Anděl s ďáblem v těle (1983)

Tak tady zvednu hodnocení, poměrně rozkolísané a kupodivu nižší než bych čekal. Proč? Mám rád historii, kostýmy, tehdejší auta co už předcházely dnešním veteránům... jak ten čas letí... a samozřejmě hudbu, jako vždy precizního Jiřího Korna (zpěv, tanec, step), hudba s texty Zdeňka Rytíře, krásné sexy ženy (Božidara s tím svým milým měkkým přízvukem), erotika, pěkné korzety a kostýmy a prostě vše co tento film nabídl. Krom toho i páni (herci), prostě skvělé obsazení. Takže dámy a pánové za 4* :-)

Stará puška (1975)

Pamatuji se, že jsem tento film poprvé viděl jako dospívající v době své první lásky. A scény s upálením Romy plamenometem jsem vnímal tak silně, že se mi o tom několikrát zdálo... Až při dalším zopakování po letech jsem byl schopen plně vnímat Philippův naprosto skvělý a přesvědčivý výkon. Ani nevím, proč jsem nedal za 5*, když i ta Roubaxova hudba byla, jak jinak než, velmi dobrá. Zvláště se mi líbil úvodní motiv, evokující bezstarostný život a vzpomínky na něj v kontrastu s brzkým příchodem hrůz. Možná při další repríze hodnocení zvýším, podle chutě s jakou se kouknu.

Django (1966)

Já na westerny moc nejsem. Zajímá mne hlavně hudba. Tady Morriconeho stylu, která ostudu vůbec neudělala. Takže celkově za 3*

Slavnosti sněženek (1983)

Mě tenhle film do smrti asi nepobere. Snad 2-3 známé hlášky a nic víc. Hrabaloviny mne prostě neberou s výjimkou Postřižin a pak tak max. Ostře sledované vlaky a nakonec snad Skřivánci na niti. Za mě 3* s odřenýma ušima abych hodnocení moc nekazil.

Comeback (2008) (seriál)

Třeba by tam něco bylo docela zábavné. Mám celkem rád Dejdara (v něčem) a další (třeba Babčákovou...). Ale TEN UMĚLÝ SMÍCH MĚ TAK IRITUJE, že ubírám dvě hvězdy. To se fakt nedá!!!! S vypnutým zvukem to sledovat nebudu. To by bylo slušný retro jako když zakódovali u FilmNetu tehdy zvuk Nicamem a zbyl jen obraz (tedy s analogovým dekodérem) a i tak to lidi sledovali... Tak, ale dost té trošky z historie (jsem ujel do pamětí svého hobby) :-) ... To se musíte český producenti opičit podle amíků a (NAMR) dát tam ten trapný smích? Proč? Ten smích mne má jako nutit se smát abych nebyl sám u sebe doma za vola co nerozumí vtipu, nebo co? Ne sorry jako, nemám na to. To si radši pustím Ozzyho.

Citlivá místa (1987)

Herecky (samozřejmě Brejchová výborné) dobré i film celkově za 3,5*... Ovšem ta hudba? Nemyslím samozřejmě pár vložek z baru a diskotéky. No hudba... skřeky opilé ženské. Nepříjemné, strašné. Zřejmě měl Merta tehdy nakoupeno (proč to rovnou nenahýkal on, ale ukecal k tomu Petru Janů? nebo žeby pařili společně?) a vzniklo toto. Jak mě třeba už znáte, jak se mnohdy zastávám některé hudební složky, protože se k filmu prostě hodí, dotváří atmosféru apod. nebo jak mám rád hudební experimenty. Třeba s lidským hlasem (jedinečný to nástroj). Ale toto přímo odrazuje od sledování filmu, ruší a odpuzuje... Málokdy hudbu hodnotím odpadem, ale tady musím. Nechci příliš kazit filmu hodnocení kvůli "hudbě", ale aspoň tedy zaokrouhluji dolů na 3*.

Švadlena (2015)

Tohle je příklad filmu, který mne zaujme, mám dojem, že to bude tak na 3-4*, postupně mne ale začíná nudit a nakonec, také vzhledem k jeho zbytečné délce, mám problém ho vůbec dokoukat.