Monstrum (2008)

Kdyby se vynechala vztahová linie a aspoň něco se na konci vyjasnilo (původ potvory apod.), neváhal bych se čtyřmi hvězdičkami, takhle to vidím spíše na lepší tři. Ale vizuálně moc hezký.

Legenda o Jiřím a drakovi (2004)

Na parodii málo vtipné, na fantasy málo výpravné. Až se divím kolik známých tváří se dalo ukecat, aby hráli v téhle zplácanině.

Hvězdná brána: Atlantida - Vynoření (2004) (TV film)

Pilotní film mě moc nenadchl a vlastně ani nadchnout nemohl - na nové postavy, prostředí a záporáky si prostě člověk musí zvyknout. Nechám se překvapit s čím na mě Atlantis vyběhne, prozatimní dojmy jsou - záporáci děsivější než goauldi, cool nový vizuál zadávání symbolů brány a krajně nesympatická Teyla (ano, už po prvním díle - asi je to tím, že je podobná Jenifer Lopez, kterou fakt nemám rád).

Než si pro nás přijde (2007)

Bál jsem se hromady moralizování, klišé a řečí o smrti. Místo toho jsem dostal vtipný a příjemný film. Pravdou je, že na obou hlavních představitelích je vidět, jak moc si natáčení užívají, takže na režisérské židli mohl klidně sedět i šimpanz a stejně by to dopadlo dobře.

Max Payne (2008)

Moore se evidentně snažil vyhnout natočení béčkového filmu, kde by se jen střílelo. Za to mu patří dík, na druhou stranu ho to neomlouvá z naprostého zazdění atmosféry. Proti dokonalé noirové a depresivní náladě herní předlohy je tak film jen hodně slabým odvárkem.

Rallye smrti (2008)

Cool auta, výbuchy, přestřelky, pohledné rošťandy, výborné herecké obsazení = nejlepší akční nářez posledních let.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Nejsem skalní fanoušek Indiana Jonese, trilogie mě nikdy extra nechytla a asi proto jsem si čtvrté pokračování vychutnal více než předchozí díly. Pokud jde o zhodnocení filmu bez ohledu na původní trilogii, pak - je to svěží, dobrodružné, dostatečně akční, nenudící - tedy svůj ůčel film splnil. Ford je i po 20ti letech ve formě, Shia LaBeouf v roli juniora je fajn a Cate Blanchett s ruským přízvukem působí vážně sexy. Na druhou stranu - překvapivě málo hlášek, alespoň těch povedených. No nevím, tři hvězdičky mi přijdou tak akorát, být fanoušek, dám čtvrtou navrch.

Stalo se (2008)

Rozhodně ne tak špatné, jak napovídá zdejší hodnocení. Shyamalan si na sebe Šestým smyslem upletl solidní bič a to, že jeho další filmy jsou v podstatě blbé není dáno jen přehnanými očekáváními diváků - ty filmy prostě jsou blbé, tečka. Přesto Shyamalanovi nikdo nemůže upřít schopnost umně vyvolat atmosféru a diváka držet v napětí, což je to jediné, co tenhle film potřebuje aby fungoval, ikdyž zápletka je dost přitažená za vlasy a v podstatě zase "blbá".