VALL-I (2008)

Musím říct, že jsem čekal podstatně víc, ale asi je to dáno současným hodnocením filmu na csfd. Wall-E je bezesporu animák, který stojí za vidění. Je vizuálně nádherný, sice s jednodušším příběhem (ale koho to u animáku zajímá) a ani ekologická agitka mi vůbec nevadila. Narozdíl od Ratatouille se mu však nepodařilo mě dojmout a vlastně ani nemám chuť se na Wallyho podívat v brzké době znovu, takže na víc než tři hvězdičky to u mě prostě není.

Hvězdná brána: Návrat (2008)

Varování: Jen pro fanoušky! Člověk, co nezná seriál nebo na něj koukal jen okrajově, nebude potěšen všemi těmi odkazy na minulé díly, návratem celé řady postav a především návratem Jacka O´Neilla, který sice od dob seriálu trošku ztloustl, nicméně mu to nic neubralo na jeho vytříbených hláškách. Příjemným překvapením je i velmi dobrý výkon Bena Browdera a samotného Baala, ze kterého se stal skoro sympaťák.

Mr. GS (2008) (pořad) odpad!

Idiotské. V podstatě je úplně jedno, jaký host je ve studiu, jde jen o to, který ze dvou "moderátorů" řekne větší počet nevtipných hlášek. Brr, tohle fakt ne...................................PS: tento týden se budu rozhodně dívat, neboť host Dominika Mesárošová ve spojení s "humorem" pánů GS, zaručuje pád televizní zábavy na absolutní dno a u toho chci být.

Sezame, otevři se (1969) (pořad)

Vzhledem k tomu, že je to vzdělávací seriál pro děti, tak to nutně musí být (aspoň v určitých fázích) dementní. Ale muppeti a jejich scénky jsou zvládnuté moc dobře a zasmát se jím může i dospělý člověk. Čtvrtá hvězdička je za skorokultovní Mahna mahna (pro neznalce: http://www.youtube.com/watch?v=7JZY0F79ZoI).

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Lepší než Hulk 2003, to rozhodně. Posunuto více do akce namísto roztahané nudy a rádoby psychologie. Akční scény jsou povedené, Norton není o nic horší než Bana a záporák Roth se taky povedl, ikdyž zrovna jeho motivaci k tomu stát se "pořádnou zrůdou" jsem moc nechápal. Když si k tomu přičtete roličku Roberta Downeyho Jr. a odkaz na Ironmana mohlo to být klidně za čtyři hvězďáky, nebýt překombinovaného finále nechutně si nabíhajícího na další sequel a naprosto nevýrazné Liv Tyler.

Pošta pro tebe (2005) (pořad)

Přidávám se k většinovému názoru zde hodnotících. Jedna hvězdička za silvestrovský díl, jinak jde jen o nechutný pořad, který nepokrytě parazituje na emocích zúčastněných.

Mořské panny (2003) (TV film)

Jedna upachtěná hvězdička za tři rajdy v hlavních rolích. Jinak je to vážně děs. A co je nejhorší, nemohl jsem se zbavit pocitu, že to režisér celé bere vážně.

Kačer Howard (1986)

Nenáročná vtipná oddechová záležitost nejen pro nejmenší:)

Oni (2008)

Poctivě budovaná atmosféra strachu a napětí je bohužel utopena v nic neříkajícím konci bez pointy. Oproti traileru spíše zklamání, ale při současném stavu hororu jako žánru, díky i za takovéto filmy. Pro mě lepší tři hvězdičky.