Futurama: The Lost Adventure (2008)

Málo vtipů, nudný děj, nic moc příběh a pro mě nepřijatelná 3D grafika. S původní futuramou to má společné v podstatě jen dabující herce.

Mlčení jehňátek (1991)

Velmi povedená atmosféra, inteligentní dialogy, výborní herci i přesně padnoucí hudba dělají z Mlčení jehňátek asi nejlepší thriller, co byl natočen.

Temný rytíř (2008)

Po všech stránkách úchvatný film s do dokonalosti vybroušeným příběhem a jednou star, která filmu dominuje i přes ostatní nesporně kvalitní herecké výkony. Batman jde tak trošku do pozadí a první housle hraje Joker - to, co Heath Ledger předvádí je jeho životní výkon, který si zaslouží přídomky famózní, dokonalý, strhující. V kontextu s jeho pozdějším předávkováním se prášky, se vyloženě nabízí otázka, nakolik Jokera hrál a nakolik do něj vložil sebe.

Halloween (1978)

U zdejších hodnotitelů přítomnou extázi po zhédnutí Halloweenu moc nechápu, leč proti gustu....... Hlavní záporák i Jamie Lee Curtis v pohodě, ikdyž zrovna u ní mi vadilo střídání činů geniálních (smrtící ramínko ve skříni) s činy absolutně idiotskými (zahození nože pod postel po druhém KO Myerse - tak sakra, když už jednou "obživl" tak ho snad pořádně bodnu dokud se nehýbá ne??????). A vůbec - zabít maniaka třikrát během 90ti minutové stopáže a celé to zakončit jeho dalším zmrtvýchvstáním, mi přijde stupidní. Po Robocopovi další "kultovní" film, který mě absolutně minul.

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Dost podobné seriálu Ženatý se závazky. Narozdíl od něj však chůva není tak otravná a idiotská. Pořád jde o "blbý" seriál, ale frekvence povedených vtipů je podstatně větší (alespoň já se u toho občas zasměju, to se Alu Bundovi v mém případě nepodařilo ani jednou). Btw nejlepší postavou seriálu není Fran, ale sluha Niles.

Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)

Průměrná česká komedie, kterou dělají koukatelnou jen herecké výkony hlavních aktérů. Humoru pomálu, nejlepší je americký pár a jejich hlášky, jinak nic moc.

Sirotčinec (2007)

Podstatně méně atmosferické, než jsem čekal.

Cashback (2006)

Velmi příjemné překvapení. Mezi stále stejnými romantickými filmy poslední doby vyčnívá Cashback originalitou, neokoukanými herci, hudebním doprovodem i některými velmi povedenými a vtipnými scénami.

Mlha (2007)

Zapomeňte na béčkové snímky. Zapomeňte na rádoby nečekané lekačky. Zapomeňte na ječící sexy blondýny v hlavní roli. Zapomeňte na hororová klišé. Zapomeňte na nudu. Darabontova Mlha není horor, je to psychothriller jako hrom. Film s výborně vykreslenými postavami, tíživou atmosférou a neokoukanými tvářemi, což přidává na autentičnosti celému snímku. Je to film, který ve mě vzbudil emoce vůči postavám takovým způsobem, že jsem to snad ještě nezažil. A v neposlední řadě, film s velmi, velmi mrazivou pointou.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

To, co Sommers servíroval v prvních dvou dílech - tedy přesně vyvážený mix akce, vtipu a chemie mezi postavami, Cohen naprosto nezvládl. Ve třetím dílu jsou karty rozdané naprosto jinak. Je tu stále fajn Fraser, ale to je jediná postava budící sympatie. Náhražka Rachel je prostě jen náhražka, Jet Li je otravný stejně jako Luke Ford, dialogy jsou toporné, akční scény nezábavné - jednoduše špatně natočený film.