Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Legendární film. Tolik hlášek v jednom (vlastně ve dvou) filmech se jen tak nevidí. "Někdy mám pocit, že Vám jdu na nervy - Vůbec ne, někdy strašně."

Dařbuján a Pandrhola (1959)

No přece nejde dát filmu, kde teče v potocích pivo méně než tři hvězdičky ne?

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Netvrdím, že to není vtipné. Netvrdím, že hlavní představitelky nejsou sexy. Tak proč mě to sakra tak neuvěřitelně nebaví???

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Jasných 5 ovšem mám za sebou jen první sérii (snad druhá nebude tak hrozným posunem dolů jak se tady dozvídám). PS: 2. série - lepší ***, asi nejslabší, ale Fichtner je ve své roli výborný / 3. série - podstatně lepší než jsem čekal, za **** / 4. série - stále nadprůměr, škoda toho kýčovitého konce, dávám ***. Prison break jako celek je zábavný a drží diváka u monitoru, což je přesně to, co od seriálu chci, na druhou stranu je kvalita jednotlivých sezón dost nevyvážená - takže ve výsledku je to za 4 hvězďáky (především díky excelentní první sérii).

Lepší pozdě nežli později (2003)

Výborný film který umí rozesmát i dojmout. Ikdyž ten konec byl takový až moc "happy", ale k čertu s tím - 4,5 hvězdičky.

Zběsilý útěk (2006)

Po dlouhé době dobře natočený akční film s kvalitním scénářem. Postupem času sice trochu ubírá na obrátkách, přesto jsou 4 hvězdičky plně zasloužené.

Spider-Man 3 (2007)

Tak trochu zklamání, přišlo mi to celé takové "přeplácané", ani jeden ze záporáků nemá dost prostoru, Peter se od začátku chová jak úplný debil. Ale nejvíc mi vadila až přílišná "slzavost" příběhu a ten konec - ach jo:( Jak už tady někdo psal, kdyby se raimi zaměřil na Petrovo "temné období" mohlo to dopadnout líp.

Dokonalý trik (2006)

Wow, hodně překvapivý scénář, tohle jsem vážně nečekal a zabroušení do science fiction mi vůbec nevadilo. Dokonalý trik se mi líbil nejen kvůli zmiňovanému konci filmu, ale i díky dobře zvládnutému prostředí a vybudování atmosféry boje mezi hlavními hrdiny. Btw Christian Bale fakt umí.

Tucet špinavců (1967)

Válečné filmy mě nikdy nějak moc nechytly. Tucet špinavců je jedním z těch filmů, které nějakým způsobem nejsou tak docela válečné. Je to dáno tím, že hrdinové jsou dost netradiční a finální scéna se neodehrává na frontě, ale v jakémsi zámečku. I díky charismatickému Lee Marvinovi se mi film líbil, ale ne tak, abych dal víc než průměrné hodnocení.

Spousta míst u kterých jsem se smál jak blázen, ale taky pár scén které jsem nevydržel (viz bitka v hotelu, jak to proboha mohl Cohen vydržet s prdelí u ksichtu????). Celkově ale královská zábava, jenom doufám, že to ve skutečnosti není autentické, protože takovou bandou kreténů snad nemůžou být ani "průměrní američané".