Chůva k pohledání (TV seriál)

Nanny, The

• SK název

Pestúnka Franny

Komedie

USA, 1993, 145x25 min

Fran Drescher, Charles Shaughnessy, Daniel Davis, Lauren Lane, Nicholle Tom, Benjamin Salisbury, Madeline Zima, Renée Taylor, Rachel Chagall, Ann Morgan Guilbert, Lainie Kazan, Darryl Hickman, Andrew Levitas, Harry Van Gorkum, Sophie Ward, Ian Abercrombie, Dan Aykroyd, James Marsden, Joseph Bologna, Bess Armstrong, Catherine Oxenberg, Robert Vaughn, John Astin, Rosie O'Donnell, Whoopi Goldberg, Coolio, Pamela Anderson, Robert Culp, Ian Buchanan, Ivana Milicevic, Nikki Cox, Rob Corddry, Dakin Matthews, Marianne Muellerleile, Elton John, Margaret Cho, Ray Charles, Kathryn Joosten, Andrew Steel, Thomas Dekker, Jake Richardson, Richard Fancy, Sparkle, Nancy Lenehan, Lance Reddick, Michael Bacall, Paolo Seganti, Joan Collins, Maria Conchita Alonso, Hugh Grant, Jackie Tohn, Philip Casnoff, Donna Cherry, Hal Linden, Judith Hoag, Eric Braeden, Chris Elliott, Lauren Tom, Jane Seymour, Joe Lando, Billy Ray Cyrus, Elizabeth Taylor, Donald Trump, Efrem Zimbalist Jr., Chevy Chase, Céline Dion, Nora Dunn, Ron Melendez, Barbra Streisand, Liz Torres, Caroline Rhea, Chris Bruno, Stanley Kamel, Ryan McPartlin, Christopher Rich, Yvonne Sciò, Christina Pickles, Jane Sibbett, David Bowe, Bob Clendenin, Peter Scolari, Donna Douglas, Twiggy, Chad Everett, Cristine Rose, Donna Dixon, Marvin Hamlisch, Alicia Machado, Jessica Tuck, Lane Davies, Derek Webster, Joan Van Ark, Dennis Dun, Eartha Kitt, Jonathan Penner, Bonnie Morgan, Dayton Callie, Patrick Cassidy, Joel Murray, Spalding Gray, Zack Norman, David Starzyk, Lauren Koslow, Stephen Nichols, Maree Cheatham, Lyle Kanouse, T.K. Carter, Jeanne Cooper, Melody Thomas Scott, Peter Bergman, George Coe, Leann Hunley, Tracy Nelson, Scott Whyte, Melanie Good, Leigh Lawson, Gordon Thomson, Jay Robinson, J.D. Daniels, Sean Kanan, Richard Kline, Morgan Brittany, Tom Bergeron, Brian George, Susan Krebs

Hm.....od "odpadu!" do 5* - tomu řikám rozpětí. No jo, když ale mě se tenhle sitcom děsně líbí a díl od dílu víc. Atˇuž je to sluhův suchý humor a narážky na neurotickou finanční poradkyni, které se nedaří ulovit pana domácího, nebo věčně hubnoucí Franina matka, nesmrtelná sklerotická babička, nebo svobodné kamarádky a potencionální beznadějní nápadníci - já se bavím skvěle.(8.3.2005)

• Gemini

Teda, postavit si kariéru na tom že napodobujete Peggy Bundovou, to chce kus odvahy. Rodina slečny Fine totiž je hnízdo Peggy Bundových, až na tu barvu vlasů. Většinu vtipů předem odhadnete a hlavní hrdinka osciluje od naprosto neodolatelné po příšernou slepici, často během jedné scénky. Největší king tak je Daniel Davis alais majordomus Niles, který hází ty nejlepší hlášky ze všech, je sarkastický až na půdu, a umí v tom chodit jako nikdo.(6.6.2005)

• Tosim

Už jen nablblost hlavní postavy brání potencionálnímu divákovi užít si těch 25% obstojných vtipů, které se zde najdou...(3.4.2007)

• Djkoma

Fran si hraje na Fran. Chůva k pohledání je hodně jednoduchá zábava postavená na jedné postavě, chůvě, která přijde se svými způsoby do poměrně zámožné rodiny. Jako jediná pořádná žena v domě si tak dělá pořádek nejen svým uměním chůvy, ale i ostrým jazykem. Sledovat to déle než těch pár minut jednou za měsíc by pravděpodobně vedlo k doživotní nesnesitelnosti všech podobných sitcomů... Škoda, že se k nám do Česka nedostalo i to horší z tohoto žánru, takže v chůvě většina lidí něco výrazně tragického (až odpadového)...(10.6.2010)

• Malarkey

Chůva Fajn je uplně tupá ženská, která neví co řiká, ale davy bouří a diváci se baví. Diváci? No myslím tim Američany, kteří se u toho řežou smíchy od začátku do konce, prakticky čemukoliv co mi příjde trapný, ale těch pár opravdu dobrých vtipů pořádně ani nevidí. Ne, není to zas tak hrozné, je to hloupé a dabing tomu dodává grády, ale zas tak hrozné to rozhodně není. Dokonce se občas i zasměju, ale v tomto druhu zábavných seriálů prostě a jednoznačně konkurence není. Na Ala Bundu nikdo nemá. (4/10)(14.5.2007)

Mě ten humor prostě baví. Jsou tam fakt stírací hlášky a chůva je i přes ty svoje hypernevkusný účesy docela sexy. Hrozně mi těma držkama a chováním připomíná Joy z Earla. A nejlepší postava je rozhodně ten sluha. Vždycky tam s kamennym ksichtem někoho hrozně zničí sarkastickou narážkou.(16.2.2013)

Strašně rychle se okouká, ale když se podívám jednou za čas, řežu se smíchy. Nejlepší jsou postavy C.C., Sylvie a Yetty, a úplně nejlepší byl ten díl, kde C.C. byla uvězněná s Fran ve vinném sklípku:))) Chůvo Fine, miluju vás! Vy náno!(14.5.2007)

Chůvy se musím zastat, mně to přijde opravdu hodně vtipné a skoro vždycky mi zlepší náladu. Dabing je taky moc podařený!(16.4.2004)

Na to, jak se mi ten seriál připadá hloupý a prvoplánový, tak mě dokáže až příliš spolehlivě udržet televizní obrazovky.(27.3.2007)

6 / 10 Veľmi príjemný sitcom s prvoplánovo krásnou a v dobrom slova zmysle jednoduchou Fran Drescher v úlohe pestúnky Fran, ktorej však, čuduj sa svete, pod všetkými tými šminkami a vrstvami mejkapu bije srdce zo zlata. Je to práve jej neohrabaný vstup medzi smotánku, ktorý dáva autorom nepreberné množstvo príležitostí na eskapády a humorné scénky rôzneho druhu. Pripočítajte si k tomu aj ďalšie vydarené postavičky na čele s komorníkom Nilesom hádžucim hlášky suché ako martiny a ďalší zábavný seriál je na svete. Síce neponúka nič nové a pevne sa drží už zabehaných chodníčkov, ale práve v tejto jeho obyčajnosti a nenútenosti sa mnohokrát skrýva jeho sila.(13.12.2005)

Nevyhledávám, ani nepřepínám. Průměrný sitcom u kterého se zasmějete, ani nevíte proč.(24.4.2011)

• ScreamJay

Teda slečna Fine by se mohla zapsat do Guinessovky v kategorii největší ječák v dějinách seriálů. Chůva k pohledání je jedním z dlouhé řady sedacích sitcomů, kde vídáte pořád a pořád ty samé postavy v pořád těch samých a nevtipných scénkách. A když už se nějaká hláška vyrve z pout stereotypu a ten výše zmiňovaný ječák a natužené tupé mu dodají punc vtipnosti divák leckdy unaven předchozím dějem tuto jiskřičku naděje ano nezahlédne. Spíš mu to podpálí křeslo pod zadkem a musí jít tu bednu vypnout, aby zabránil dalšímu rozkladu své mozkové kůry. Nápad to zas není tak špatný, ale dabing hlavní hrdinky podpořený jejím šíleným vzezřením mi vždycky nažene husí kůži. U mě si tudíž vše zmíněné vysloužilo maximálně jednu uslintanou hvězdičku.......(29.7.2004)

Začátky byly omnohem lepší než ty poslední díly, ale i tak sem se u každého dílu zasmála.(1.3.2012)

• Morien

Nigels, Nigels, Nigels a víc ani slovo.(19.10.2009)

Hrozná blbost ? Ano, ale setsakramentsky vtipná !!!(1.10.2008)

• TheRaven

Jednou jsem snad vydržel celých pět minut. Ale z těch zbylých utržků, nejde dát nic jiného než odpad. Ani Niles to nezachrání. Nikdy jsem žádný sitcom nenáviděl víc.(8.9.2008)

Na první pohled další ze stupidních seriálů, ale ..... nevím jak to popsat, prostě neskutečně komediální glanc a tím si mě získal :-)(28.7.2012)

....proboha, oni vytvořili z mojí rodiny seriál!!!!!(16.3.2007)

• sepp

Tak 2 a 1/2*. Vetsina foru je vesmes slaboduchych a clovek se poradne nezasmeje, obcas jsou ale vytecne. Ale cely serial dokaze pobavit pokud pristoupite na jeho hru - tedy silne prehnane postavy. Pokud tento koncept prijmete, prictete si navic jednu hvezdicku. Cesky dabing Chuve k pohledani pridava vic nez by se zdalo a kdyz nic jineho, tak na Fran Descher se aspon opravdu dobre diva, proste stabajzna :)(16.1.2009)

• MM_Ramone

Nevýrazný sitcom, ktorý ťahá z biedy len predstaviteľka hlavnej úlohy Fran Drescher. Táto krásna židovská komička si tu zahrala postavu, ktorá jej sadla ako uliata. Škoda, že to isté nemôžem tvrdiť o ďalších hercoch, ktorí boli do seriálu obsadení. Možno ešte tak Daniel Davis, v roli Shieffieldovho komorníka, by ako tak obstál, ale tí ostní sú naozaj pohroma. **(15.3.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21