Muži, co zírají na kozy (2009)

Což o to nasmál sem se a dost, ale moje očekávání byli krapet větší. Takže nemůžu jinak než za 3.

Stopy zmizelých (2008)

Právě jsem to dokoukal tak radeji ještě za čerstva píšu své dojmy nebot se bojím že ráno už si na film ani nevzpomenu.Pro horory odehrávající se na divokém západě mám slabost, tento má vcelku zajímavý námět, který je bohužel rozmělněn ve vleklé nudě. Noční přepadávačky mají vcelku slušnou atmosféru, ale vše ostatní mě nijak zvlášt nezaujalo. Těšil sem se na monstra. Ta byla povedená. Pokud tedy útočily ze zálohy a neobjevily se před kamerou v celé kráse. V těchto chvílích byl bolestně znát malý rozpočet. Proč tedy tři hvězdičky?? 1* za Clancy Browna :) 2* za námět a 3* za písničku v závěrečných titulcích.

Collateral (2004)

Zajímavý psychologický film. Tom Crusie ( kterého až na tento film moc nemusím ) sem dokonale sedl- Jeho Vincent z mírným strništěm, v dokonale padnoucím obleku z úkolem a odhodláním jej splnit je ukázkový sociopat. Jamie Foxx podal svého taxikáře též bravůrně. TOP scéna : Max zastaví uprostřed města taxík, Vincent znejistí a před kapotou přeběhne vlk. Běží přes cestu a začne hrát Audioslave - Sadow on The Sun. Scéna se mi vryla pod kůži a už nikdy nezmizí a je dokonalou ukázkou filmového řemesla.

Nelítostný souboj (1995)

Co napsat?? Jakými slovy lze vyjadřit dokonalost tohoto opusu a neopakovat co řekli jiní přede mnou?? No nebudu se zbytečně trápit :) tenhle film miluju, mám rád oba hlavní představitele, skvělé obsazení vedlejších rolí. Michael Mann natočil svůj majstrštyk. Zapsal se zlatým písmem do historie a i když mám rád i jeho pozdější kousky HEAT je jen jeden. DOKONALOST ve všech směrech.

Kmotr III (1990)

Skvělé zakončení trilogie. Už nedosahuje takovích kvalit jako díly předchozí, ale přesto nechápu zatracování tohoto kousku. Al Pacino hraje jako o život a k tomu mu zdatně sekunduje mladý Andy Garcia. A ani tolik zavrhovaná režisérova dcera mi tam tolik nevadila.

Kmotr II (1974)

Francis Ford Coppola překonal sám sebe. V nelehké úloze navázat na výtečný první díl obstál nadmíru skvěle a stvořil něco co lze z klidným svědomím nazívat mistrovským dílem. A ten závěr.... to se prostě musí vidět.

Kmotr (1972)

Knihu jsem nečetl a filmová verze mě doposud míjela ale po shlédnutí musím konstatovat že celá série Kmotr je to nejlepší, nejdokonalejší co kdy vzniklo. Začínající Al Pacino jako syn co se distancuje od rodiného podniku, ale osud tomu chce jinak. James Cann jako jeho vzteklý bratr. Robert Duvall ve výborné roli ale přeci jen nad nimi, ač hrají skvěle, někdo ční. Nepřekonatelný Marlon Brando jako Don Vito Corleone jeden z nejcharizmatičtějších bossů filmové historie. Těch 169 minut uteče jako nic. Po skončení filmu sem se cítil tak sám a měl sem chut přidat se k řadám mafie :D

Carlitova cesta (1993)

Asi to bude znít divně, ale Carlitova cesta je pro mě výborný romantický film :) Nemůžu si pomoci, ale přesně tak na mě působí. Což samozřejmě není nic špatného. Carlito se jen snažil vydělat peníze, pro sebe a svou lásku, odjet a začít nový život. A já mu to moc přál, i když bylo od začátku jasné, že minulost jej dožene. Al Pacino v jedné ze svých nejlepších rolích. K nepoznání namaskovaný Sean Penn. A Brian De Palma na vrcholu svých tvurčích sil.

Serpico (1973)

Asi jsem věkem ztratil ideály. Po prvním shlédnutí tohoto filmu jsem byl rád, že se ve zkorumpovaném a prohnilém, policejním světě našel někdo kdo měl odvahu tomu čelit. Postavit se systému i za cenu osamocení. A vyloženě jsem Franku Serpicovi v jeho boji fandil...... Dnes po dvou letech od posledního shlédnutí musím konstatovat, že film neztratil nic ze svého kouzla. Jen hlavní hrdina mi již nebyl tak sympatický jako při našem posledním shledání. Protože všichni brali a jediný on se musel lišit. A k tomu všemu to byl práskač :) Film mám hrozně rád a určitě se na něj ještě někdy podívám, ale nevim zda ještě někdy budu Frankovi držet palce :)

Pařba ve Vegas (2009)

Jeden z filmů ke kterým se vždy a rád budu vracet. Zpívající Mike Tyson, tuna hlášek, prsten z holocaustu, zubař pod pantoflem, ztracený děcko, tygr v koupelně.... Sakra já si to snad dneska pustim znova :D :D