Berserk: Ógon džidai hen III – Kórin (2013)

Dávam za 5 hviezd, už len kvôli k tomu dejovému prídavku. (Spoiler alert!...looking into Cascas eyes, knowing she doesn't remember a single thing from all that happend between them, that's just heartbreaking)

Berserk: Ógon džidai hen I – Haó no tamago (2012)

Kedže mám seriál v živej pamäti, úvodný film trilógie mi príde ako bielizeň obyvateľov celého 10 poschodového domu natrieskaná do jedinej práčky. Pôvodnému seriálu sa prakticky nedalo vytknúť nič až na vizuál, ktorý mi ale príde už ako niečo čo mi neprekáža ak sa k nemu spätne vraciam. Od filmu som dostal vlastne presne to čo som očakával. Očakával som, že ako znalec seriálu, mi tam proste budú chýbať isté scény, a celé mi to môže prísť až príliš rýchle čo sa týka spádu deja, to sa aj udialo. Každopádne musím hodnotiť film kladne, kedže vlastne len kopíruje dej seriálu a dodáva mu krajší vizuál, aj keď za cenu pre mňa dosť kostrbate vystavaného deja. Musím uznať, že čo sa týka Berserka, plne by ma uspokojila asi len transformácia pôvodného seriálu do novej, digitálnej formy čo sa týka animácie, to by bolo za 5 hviezd, čo sa týka Golden Arc I, je to na 4.

Na hraně zítřka (2014)

Presne takýto pocit čakám od filmu ktorému dávam 5 hviezd po jeho skončení. Úžasná akcia, z najprv nesympatického Cruisa sa behom perfektne stavanej stopáže vykľula postava ktorej sa dá fakt fandiť. Celé mi to príde ako zobrať opakovanie dňa z the groundhog day, akciu z transfomerov (nepamätám si ani jednu časť, ale mám dojem že to bolo na podobnej vlnovej dĺžke), a vzťah hrdinov (iba jeho jemnosťou) nie čo na štýl posledného samuraja (light kiss). Herecky aj režijne na tej najvyššej úrovni + ako človek pracujúci v centre Londýna, niektoré scény boli točené pár stoviek metrov od miest kde sa vyskytujem denno denne...súhrn, nemôžem ísť nižšie než na 5 hviezd. PS: Emily Blunt <3

Šestý smysl (1999)

Celý čas sledovania ma šiesty zmysel držal v pozore, hltal som scénu po scéne, sledoval som ako sa dej pomaly posúva a tajomstvá vychádzajú na povrch. Ku koncu snímku mi tam ale stále niečo chýbalo, no koniec mi poskytol ten správny prvok a dotvoril dokonalú mozaiku kde všetko do seba perfektne zapadlo. Dostala sa mi skvelá atmosféra a krásne rozuzlenie, ktoré mi na dlho ostane v hlave.

Poslední skaut (1991)

Po prvom vzhliadnutí som Posledného skauta ohodnotil troma hviezdičkami a je mi to ľúto. Fuck you Nag0.

Věc (1982)

Najlepší horor všetkých čias...pre mňa teda určite. Carpenterov najlepší režisérsky počin v ktorom je atmosféra mrazivá ako kontinent, kde sa dej odohráva s podobne mrazivým Morriconeho neopísateľným ustredným motívom.

Wanted (2008)

Tomuto filmu som sa dosť dlhú dobu stránil, tak dlhú že som aj zabudol prečo. Každopádne to určite nebol pádny argument, pretože Wanted si ma omotal okolo prsta. Toľko vychytávok som v akčňáku nevidel ani nepamätám. Prakticky nemám čo vytknúť až na pár scén z ktorých som mal dosť zmiešané pocity (o krásach a nebezpečenstvách cestovaním pendolinom som do tohto snímku nemal žiadnu znalosť). Čo dodať, parádna a pomerne neokukaná akcia, sympatickí herci, slušný zvrat na koniec + Angelina vyzerá na spapkanie.

30 dní dlouhá noc (2007)

Neskorý večer, prázdny barák a chuť na niečo krvavé. Povzbudený nie najhorším miestnym hodnotením som sa pripravoval na nadchádzajúce zvýšenia krvného tlaku a po polhodine strávenej pri tomto snímku to vyzeralo vcelku fajn. Ale...nástup upírov na scénu bol pre mňa zlomový bod. Nielenže neboli strašidelný, ale mi prišli s tým ich dorozumievaním skôr na smiech. Atmosféra šla v momente do hája, čo je pre mňa dosť zásadné. Zostalo mi len dúfať že nasledujúce jatky budú dlhé, krvavé a vynaliezavé, čo sa mi splnilo asi tak napolovicu. Keď sa akurát nikto nesekal sekerou, prípadne neporcoval iným spôsobom (čo bolo zriedkavé), bola to nuda na nevydržanie. Dialógy nestoja za zmienku ani trápny Hartnettovsko-upírsky súboj na záver. btw. zvýšenie krvného tlaku sa napokon dostavilo, ale až keď som si po filme spomenul na niektoré komentáre ktoré tento film porovnávali s Vecou (ok beriem v oboch filmoch bol sneh). Seriously?!

Predátor (1987)

Hustá džungľa, hustá atmosféra, hustá banda típkov, husté hlášky a k tomu jeden hustý intergalaktický "ugly motherf**ker". Mám dojem, že aj železo je oproti tomuto zoskupeniu len riedka sračička.