Divergence (2014)

Průměr z průměru. Nijak mě to nenadchlo, ale musím uznat, že to nenudilo. Akce tu bylo celkem slušně, děj to mělo při přimhouřených očkách taky slušný. Scénář bez větších výtek, se spousty napětí a samozřejmě velká love story. Klasický film pro teenagery, vždycky se musím divit, že v celé populaci lidstva ve filmu je vždycky tak 90% mladistvých, dospělá populace se tam vyskytuje pomálu. Ale proč se v tom rýpat, když takových filmů je hodně, a hodně jich ještě bude. Nejsem zastánce, ale ani odpůrce tohoto stylu. Peníze to vydělává, lidé na to chodí a tak je to zákonitě často se vyskytující dílo. 60%.

Godzilla (2014)

Já osobně jsem zklamaný z nové Godzilly. Ani to nechci moc porovnávat s verzí pana Emmericha, jelikož je to vcelku jiné. Kdybych neznal příšeru jménem Godzilla z již zmiňovaného díla, dal bych možná ještě menší hodnocení. Způsob jaký se rozhodl režisér Edwards zvolit k nabízené výzvě nebyl nejvhodnější. Všechno bylo takové moc uplácané, plné ohraných klišé. I když tam bylo dost destrukce a tudíž i obětí, nebylo to dobře vyjádřeno v celkovém kontextu. Nebyla tam vidět ta smutná stránka. Prostě jen demolice, která byla hezky vizuálně zvládnutá, ale po pár scénách nudná. Příběh otce a syna také nenadchl, ani následné rodinné hledání. Chyběl tomu šmrnc, stručně řečeno. 60%.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

X-Meni jsou prostě zárukou dobré podívané. O to pak větší, když je za režisérskou aktovkou Brian Singer. Velmi mě potěšil návrat vlastně všech důležitých postav ze začátků X-Menů na filmovým plátnu. Ani tento snímek nepostrádal to, co měli ostatní ze série. Troufnu si říct, že tu bylo i něco víc. Přeci jen cestování v čase je něco nového, a rozhodně to obohatilo celý příběh. Je jasné, že u adres jako Jackman, Fassbender nebo McKellen není nutné rozebírat herecké kvality. Tím cestováním "paralelním vesmírem" se tu objevila víc jak luxusní plejáda herců a také zajímavých scén a zápletek. Abych to nějak shrnul. Určitě je tento snímek jeden z nejlepších z Xek, akcí, příběhem i iniciativou. 90%!

NON-STOP (2014)

V Liam Neeson si opět zahrál roli, v které se už párkrát ocitl. A opět nezklamal. Opětovná spolupráce s tímto režisérem má zřejmě vzestupnou tendenci. Z druhého společného počinu vznikl svěží, napínavý, akční thriller. Tedy přesně to, v co jsem doufal. Tyhle akčňáky ve stísněných prostorech, většinou v letadlech, mám rád. Máte kontrolu nad tím, co se děje. A už jen můžete hledat padoucha. 75%.

Pan Pip (2012)

Moc lidí o tomto filmu zřejmě neví, a to je velká škoda. Mr. Pip je po příběhové stránce skvělý film. Velmi zajímavé prostředí domorodého kmene zmítaného válkou, v které ani děti nejsou v bezpečí. Skvělé zakomponovaný skoro až dětský příběh s krutou realitou války. Výtečný Hugh Laurie působil o hodně lépe než jako Dr. House, výkonu Xzannjah musím smeknout, nezkušená herečka zahrála brilantně. V druhé polovině filmu už to bylo opravdové drama se zápletkou s fiktivní postavou, která všechno změnila. A ukázala, jak jedna knížka dokáže změnit, či zmařit životy. 80%.

Nepřítel (2013)

Popravdě jsem byl po poslední scéně filmu trochu zklamaný a zmatený. Seč atmosférou skvělý film, dějem a akčností moc neoplývaje. Poté, co jsem si přečetl řadu diskuzí s objasněním celého příběhu jsem si začal uvědomovat, jak je tento film geniální, a že stojí za opětovné puštění. Vyskytuje se zde spoustu skrytých symbolů a významů, kterých si všimnete jen při plném soustředění. Opravdu výborný film po druhotném zvážení. Sice trochu těžce stravitelný thriller, ale když se do toho dostanete, pohltí vás to. 80%

Ranhojič (2013)

Velmi příjemný dobrodružný snímek. Až trochu nečekaně od německých tvůrců. Nicméně se mi to velmi líbilo, nevadila mi ani trochu delší stopáž, což většinou odsuzuji, ale tady mi těch 150 minut vůbec nekazilo dojem. Bylo to díky zajímavě se rozvíjejícímu příběhu s kontrastujícími destinacemi, kde se náš hrdina vyskytoval. Z Anglie až někam na Blízký východ, toto jsem sledoval se zaujetím. Herci jako Kingsley nebo Skarsgard jsou zárukou kvality, to jen dokazuje kvalitu celého filmu, jedno z překvapeních posledních dní. 80%.

Pompeje (2014)

Mě se to líbilo. Velmi dobře vizuálně zpracovaný snímek, který měl jasný konec. Proto to nebylo moc napínavé, ale i přesto režisér dokázal udržet atraktivitu až do konce. To díky zajímavému příběhu s gladiátorskými souboji a mírnou love story. Ty souboje byly asi nejvýraznějším kladem spolu s vizuálními efekty. Chybělo tu ale trochu krve, přeci jen souboje v aréně bez krve nejsou tak lákavým sortimentem. Nicméně 70% je tu.

Příběh kmotra (2013)

Já to beru jako jeden z vrcholů české filmové tvorby. Po všech stránkách to byl špičkově vyladěný snímek. Už jen to, že film poukazuje na velmi peprné téma, které bylo poslední léta velmi populární, nabírá i Příběh Kmotra Vedrala(Mrázka) na popularitě. Mrzí mě jen trochu, že tam nebyl úplně dobře vidět zrod a celý průběh vzestupu obyčejného zlodějíčka až do pozice mafiánského bose. Jediná kaňka, která ale byla stokrát přebitá klady. Herecká jména jako Vetchý, Kerekes je krásné pozorovat, tedy spíše jen tu Vicu. Stojí si to pustit ne jen jednou, naprostá spokojenost, 99%.

Avenged (2013)

Název filmu přesně odpovídá průběhu. Bavil jsem se, není třeba rozebírat více. Béčková tvorba s trochou špetky originality. Pro slabé žaludky nedoporučuji. 60%.