Děti noci (2008)

Dost mě pobavila zdejší rozporuplnost v komentářích, která mě nakonec utvrdila v tom se na film podívat. A nemůžu říct, že by to byla ztráta času, ale zároveň musim souhlasit s tim, že nechápu, jak to mohlo dostat Lva. Na jednu stranu je to nepochybně autentický, je mi naprosto jasný, že lidí jako Ofka jsou mraky - a těm to možná může připadat dobrý. Na druhou stranu, Issová mi rozhodně nepříjde jako nějaká extra dobrá herečka, ale Mádl mě naopak mile překvapil (totiž za předpokladu, že to ve skutečnosti není takovej retard). A pár hlášek mě i pobavilo ("Já tě vůbec nemám rád. Já tě kurva doprdele miluju.."), takže tohle všechno + velmi dobře vykreslená lůzrovská atmosféra mě nakonec přesvědčilo ke 3.

Velká ryba (2003)

I přes to, že v tom je patrnej "starej" Burton, už je to na mě asi moc americký. Jasně že je to trochu divný, lehce pochmurně romantický a plný zvláštních postav a všudypřítomnýho vypravěče...ale taky je to až příliš dojemný, nemůžu přijít na lepší slovo. A nerada to používám u jeho filmu, ale taky trochu hrající na city - což vážně nemusim. Takže sice krásný, ale kvůli tý přecitlivělosti musim strhnout hvězdu.

Kung Fu Panda (2008)

Možná jsem ovlivněná tim, že jsem to viděla s německym dabingem (kterej ovšem nebyl kupodivu nijak extrémně hroznej).. a hlavně asi tim, že prostě nemusim animáky - takže i přes evidentní skvělou práci na animaci, nemůžu dát víc, jelikož i příběhy filmů pro děti můžou bejt originální a ne furt podle jednoho mustru.

Dexter (2006) (seriál)

Jak už několikrát zmíněno, seriál vyvolávající závislost. Kvalita kupodivu stoupá, což se málokdy vidí..a já už se nemůžu dočkat další série. Zvláštní temná postavička Dextera, která se vymyká většině seriálovejm hrdinům je totiž neuvěřitelně chytlavá a vyvolávající sympatie, jeho nadávající sestra uzemňující a chcete být taky tak vtipný a pohotový jako ona...A vůbec, je to vlastně dost realistický a detektivní a kriminální prostředí asi vždycky bude pro diváky extrémně přitažlivý. Prostě, tvůrci na to šli velmi dobře a já jenom doufám, že se stále máme na co těšit.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Je to zvláštní, když jsem viděla před asi 5 lety pár dílů, vůbec jsem se nechytala. Nepřišlo mi to ani vtipný, ani jakkoli jinak přitažlivý a bez pointy. Teď se to snažim svýst na to, že jsem byla ještě příliš malá, že to dávali v pátek pozdě večer, když už jsem byla mrtvá a že jsem to viděla hoodně rozkouskovaně...Jelikož když jsem se do toho znovu zakousla asi před rokem, tak jsem se do tý neuvěřitelný trojky téměř zamilovala. Všichni maj geniální hlášky (mimochodem - velmi dobrej dabing!), dobře hrajou, nápady se sice lehce opakujou, ale pořád je to zábavný. Ještě pořád mám část před sebou, ale už teď tomu musim přiznat nepochybný kvality, který jsem předtim nějak nedokázala ocenit.

Osvícení (1980)

Ačkoli jsem se u tohohle hororu bála naprosto příšerně, prostě jsem se na to musela podívat ještě asi tak dvakrát... Nevim, má to v sobě nějakou přitažlivost a jednoduše řečeno je to prostě velmi dobrej film. Nehledě na to, že jsem Nicholsona vážně nemusela, vždycky mi přišel, že vypadá jako šílenec, tak v tomhle svýmu vzhledu dostál - ta role mu perfektně sedla. A kupodivu, původní kniha je ještě děsivější a když jsem jí četla až poté, co jsem viděla film, tak to teprve mělo grády! Takže doporučuju tohle obrácený pořadí - nejdřív film, potom kniha. Budete si představovat všechno příliš reálně a budete umírat strachem i při vestě MHD..:)

Zkrocená hora (2005)

Nevim, proč mě ten film tak dostal. Asi mě položila ta kombinace - neuvěřitelný horský scenérie, dva do sebe se zamilovávající hezký chlápci, skvěle doplňující jemná hudba...a vůbec, prostě tenhle obraz homosexuality mi sedl daleko víc, než je to obvykle prezentovaný.. Žádná přecitlivělost a zženštilost, ale chlapská drsnost a v zásadě normální láska, ale z jinýho úhlu pohledu. Zároveň to je dost silný, útočící na city a opět, upozorňující - na krutost společenskejch konvencí (?) nebo nevim, jak to nazvat. Každopádně je to důležitá podívaná.

Mechanický pomeranč (1971)

Popravdě řečeno nerozumim tomu, proč zrovna tenhle film byl zakázanej. Zatímco v současnosti běžej v českejch kinech takový otřesnosti typu Kameňák, tohle unikátní dílo upozorňující na sebedestrukci civilizace, nebezpečí lidskejch vynálezů a pozvolnou ztrátu hodnot bylo z kin naopak vyhnávaný. Že bylo ve filmu příliš přítomný násilí všeho druhu? Že to vyvolávalo silný emoce? Jak jinak má ale člověk upozornit na podobně závažný témata - než takhle úderně? Další úchvatnou a velmi propracovanou stránkou je jazyk, kterym hlavní postavy mluvěj - na čemž má samozřejmě hlavní zásluhu Burgess, ale McDowell ho myslim svojí realizací nemohl zklamat. Veskrze je Mechanický pomeranč na první pohled možná příliš divnej a složitej, nutí člověka podívat se na to znova (pokud teda člověk netrpí slabym žaludkem) - a to teprve stojí za to.

Requiem za sen (2000)

Ve svym sebemrskačství jsem ten film viděla už 3x...a ano, i přesto je stále totálně hustej. Jak už několikrát zmíněno - šílený psycho. Nepříjemný, naturalistický scény podbarvený drásavou hudbou zobrazující postupnej rozpad 4 normálních lidskejch životů až na úplný dno...všeprostupující téma závislosti + neuvěřitelný herecký výkony...Prostě velmi, velmi drsně reálný, zanechávající pocit deprese a chuť na cigaretu (aspoň u mě)...a přesto znova a znova přitahující.

Láska nebeská (2003)

Naprosto proti očekávání...Jestli totiž něco vážně nemám ráda, tak to jsou romantický komedie. Ukázalo se ale, že výjimka potvrzuje pravidlo, jelikož ačkoli je Láska nebeská obojí, přesto je na mym žebříčku dobrejch filmů hodně vysoko. Možná to je díky daleko vtipnějšímu britskýmu podání tohohle žánru, možná proto, že tam dokonale hrajou herci, u kterejch bych to nečekala (Bill Nighy, Hugh Grant)...Nebo taky díky miliónu dalších důvodů, co tenhle film dělá v záplavě filmů stejnýho žánru jedninečnym. Nezapomenutelný hlášky, oblíbený téma, krásný (a dobrý!) herci, velká dávka vtipnosti vyvážená dávkou vážnosti, scény, který střídavě vyvolávaj všechny možný (a silný) emoce...no a nakonec.. ta "reálnost".